Ćamil Duraković smenjen je danas sa mesta predsednika Skupštine opštine Srebrenica
Informaciju o Durakovićevoj smeni potvrdio je Srni potpredsednik Skupštine Radomir Pavlović, a razlozi za smenu su neprimereno i nedolično ponašanje i istupanje u svojstvu funkcionera i kršenje poslovnika u vezi sa zakazivanjem sednica.
Više državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je optužni predlog protiv gradonačelnika Nikšića Marka Kovačević zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje, piše DAN
08.09.2021
15:15
Za smenu je glasalo 15 odbornika, dok je jedan bio protiv. Pavlović je ranije u izjavi Srni izrazio očekivanje da će uskoro biti nađeno rešenje za imenovanje novog predsednika Skupštine.
Podsetimo, srpski član Predsedništva BiH RS Milorad Dodik najavio je krajem jula da će na prvoj sledećoj sednici Skupštine opštine Srebrenica biti upućena inicijativa za smenu predsednika ove lokalne skupštine Ćamila Durakovića.
Duraković je prethodno podneo krivičnu prijavu Tužilaštvu BiH protiv novinara i urednika RTRS-a Branimira Đuričića jer je na Tviteru napisao da "u Srebrenici nije bio genocid ", a nakon što je na snagu stupio nametnuti zakon visokog predstavnika Valentina Incka o zabrani negiranja navodnog genocida.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
milomir
pre 4 godine
KAKAV DEBAKL U BEOGRADU: Srbovanje Dodika i Vučića doživjelo nezapamćen fijasko, pogledajte koliko se ljudi okupilo na proslavi Dana zastave u milionskom glavnom gradu Srbije (VIDEO)
Na centralnoj manifestaciji u Beogradu posvećenoj obilježavanju Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, govorili su predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, član Predsjedništva BiH Milorad Dodik i patrijarh SPC Porfirije.
Srbi kakvo je ovo donošenje odluka bez Bošnjačkog naroda???Srb,glasaju sami,ili proglašavaju Bošnjake,i biraju Bošnjacima predstavnike!!!!
Nemoj da kukate i plačete kad tako bude srbima na prostoru države BiH!!!
Više državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je optužni predlog protiv gradonačelnika Nikšića Marka Kovačević zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje, piše DAN
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Cene nafte porasle su na 112 dolara po barelu nakon što su iranski mediji izvestili o vazdušnom napadu koji je pogodio postrojenje na najvećem svetskom nalazištu prirodnog gasa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, sa kojim je sagledao sve mogućnosti zajedničkog prevazilaženja krize na različitim poljima energetike.
Na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića danas je Vlada Srbije donela zaključak kojim se usvaja mera isplate jednokratne novčane pomoći u iznosu od 300.000 dinara licima koja se nalaze u prištinskim zatvorima i sudskim pritvorima.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević govorio je na Televiziji Studio B o važnosti predstojećih izbora kao i sramotnoj kampanji blokadera.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Jedan 33-godišnji muškarac uspeo je da preživi čak 48 sati bez pluća, zahvaljujući inovativnom sistemu veštačkih pluća, pre nego što je primio transplantaciju oba plućna krila.
U seriji saobraćajnih nesreća u Srbiji život su izgubili mladi, a glavni uzrok je želja za uzbuđenjem, tvrdi za Informer.rs predsednik Strukovnog udruženja sektora bezbednosti Dejan Milutinović.
Dečak ubica Kosta K. u razgovoru sa timom lekara koji su, prema nalogu suda, obavili njegovo veštačenje, rekao je ne može da se seti pravog razloga zašto je počinio masakr.
Nekada najglamuroznija noć u Holivudu postala je sinonim za predvidljivost i dosadu. Nakon još jedne ceremonije koja je razočarala milione, postavlja se pitanje: Da li je prestižna zlatna statua izgubila bitku sa vremenom?
Aneta Mlčakova jedna je od najpoznatijih čeških manekenki i influenserki. Atraktivnu plavušu često porede sa Barbi lutkom, a nestvarnom lepotom je pokorila društvene mreže.
Konzumiranje hrane koja ima puno proteina može dovesti do nakupljanja holesterola i masti u našim arterijama, a stručnjaci otkrivaju koje su to namirnice.
Osim kvalitetne kozmetike i prirodni sastojci mogu biti dragoceni saveznici u nezi kože. Pripremite maske koje hrane kožu i vraćaju joj sjaj od namirnica koje imate u kući.
Dragan Lazić, brat pevača Darka Lazića, tragično je izgubio život u 33. godini u saobraćajnoj nesreći, a sad mu je prijatelj Dejan Nikolić posvetio tetovažu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar