Predsednik PzP i jedan od lidera Demokratskog fronta Nebojša Medojević oštro je danas kritikovao premijera Zdravka Krivokapića što je, kako kaže, međunarodnu pozornicu prepustio Milu Ðukanoviću i dozvolio mu da učestvuje u Generalnoj skupštini UN, gde će prezentovati politiku DPS-a
- Umesto da premijer bude šef državne delegacije na godišnjem zasedanju Generalne skupštine UN, nesposobni premijer i njegove neznalice su dopustili da šef delegacije bude Ðukanović - naveo je Medojević.
Medojević je saopštio da je imenovanje Ðukanovića za šefa delegacije neverovatno.
- Umesto da premijer bude šef državne delegacije na godišnjem zasedanju Generalne skupštine UN koja se održava u Njujorku, nesposobni premijer i njegove neznalice u kabinetu i vladi su dopustili da šef delegacije države bude niko drugi nego pučista i šef mafije Ðukanović - naveo je Medojević i dodao da je to "neverovatno neznanje i glupost vlade".
Ukazao je da prema Ustavu zemlje spoljnu politiku Crne Gore vodi vlada.
Premijer je morao da bude šef delegacije u UN
- Vlada je trebalo da usvoji Platformu za nastup na Godišnjoj Skupštini u skladu sa spoljnom politikom vlade. Vlada je morala da odredi sastav i šefa delegacije. To je morao biti premijer koji bi u UN zastupao politiku vlade, ako to uopšte i postoji - naveo je, između ostalog, Medojević.
- Ovako, šef delegacije države Crne Gore biće Milo Ðukanović, a ministar spoljnih poslova Radulović biće član Milove delegacije?! Jasno je da će Ðukanović iskoritisti ovaj poklon neznalica iz vlade i u Njujorku prezentovati politiku DPS-a i svoje lične stavove, nastavljajući da optužuje SPC, Srbiju, Vladu, DF, Rusiju… za nestabilnost Crne Gore - naveo je Medojević i istakao:
Foto: Printskrin Youtube/Predsednik Crne Gore
- Sigurno da Ðukanović neće pričati o svojim narko-kartelima i švercu cigareta, nerazrešenim ubistvima, korupciji u tužilaštvu, sudovima, policiji, vezama sa bivšim premijerom Malte Muskatom i ubistvu novinarke Galicije Dafne, pranju novca od kocke i klađenja kineskih trijada, poslovima sa azarbejdžanskim diktatorom Alijevim, vezama sa turskim mafijašem Pekerom, libijcima u Institutu Igalo, prodaji oružja ISIL….
Medojević je upitao "koliko moraš biti nesposoban i glup da prepustiš Ðukanoviću jednu važnu međunarodnu pozornicu i mogućnosti da preko svojih plaćenih lobista ugovori sastanke sa Bajdenom i drugim državnicima koji će, po prirodi stvari biti tamo".
Lider Pokreta za promene u Crnoj Gori Nebojša Medojević istakao je večeras u emisiji "Hit tvit" da je pokušaj odlaganja ustoličenja Joanikija na Cetinju imao tri politička cilja
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
micko
pre 4 godine
E moj medoje ...
Nije zdravkan ni glup ni lud samo bezobrazan i bezbrižan, nit se stidi nit se boji ...
To je dogovor ... ustvari isto sve ko i vrjeme komunista sve na štetu srba a za bratstvo i jedinstvo i slogu naroda i narodnosti a rezultat tog istog je nestanak srba i srpstva!!!
A narod to trpi i vas dvojica ste krivi jer niste isposlovali da budete dio vlade!
Lider Pokreta za promene u Crnoj Gori Nebojša Medojević istakao je večeras u emisiji "Hit tvit" da je pokušaj odlaganja ustoličenja Joanikija na Cetinju imao tri politička cilja
Američka vojska uništila je dva iranska čamca koja su, prema navodima Foks njuza, pokušala da postave mine u Ormuskom moreuzu, dok je dodatni udar izveden na iranski protivvazdušni sistem nakon što je otvorio vatru na američku avijaciju.
Krajnje šokantna informacija o služenju vojnog roka u Hrvatskoj ugledala je svetlost dana nakon što se medijima u toj zemlji požalila majka jednog vojnika iz Pule.
Blokaderska mantra o "ubačenim elementima" koji su napali srpsku policiju posle propalog predizbornog skupa na Slaviji, pukla je kao mehur od sapunice.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković, komentarisao je skandaloznu izjavu NATO lobiste i predsednika Srbija centra (SRCE) Zdravka Ponoša, na račun posete predsednika Aleksandra Vučića Kini.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević govorio je tokom Kolegijuma o značaju posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića Kini, pa se u jednom trenutku obratio tajkunskoj voditeljki "Utiska nedelje" Olji Bećković.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić žestoko je reagovala na skandalozno naslovnu stranu crnogorskih "Vijesti", koji su izgleda opsednuti predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Duhovske zadušnice, u narodu poznate kao letnje, obeležavaju se u subotu, 30. maja, pred praznik Svete Trojice. U crkvama se na taj dan služi sveta liturgija i parastos, a vernici izlaze na groblja i obavezno poštuju niz običaja. Crkva poziva da se ne nosi hrana na groblje.
Uključena klima u automobilu povećava potrošnju goriva za 10%, a stručnjaci otkrivaju kako pravilnom upotrebom i servisom možete sačuvati novac tokom leta.
Nakon jučerašnje teške saobraćajne nesreće u kojoj je N.R. (35) na mestu suvozača izgubio život, a I.T. (46) koji je upravljao kamionom “Turbo Zeta” natovaren ogrevnim drvetom, zadobio povrede opasne po život, meštani kragujevačkog sela Velike Pčelice i dalje su u neverici.
Vođa ozloglašenog "kavačkog klana", Radoje Zvicer ranjen je u pucnjavi koja se dogodila 26. maja 2020. godine u Ukrajini. Na njega su tada vatru otvorili pripadnici suprotstavljenog, "škaljarskog klana", nakon meseci praćenja. Sigurne smrti spasila ga je supruga Tamara Zvicer koja je zapucala prema napadačima.
Ognjen Rašeta (45), optužen za pripadništvo kriminalnoj grupi Radoja Zvicera i Ivana Božovića, uhapšen je nakon višemesečnog bekstva na Aerodromu Golubovci.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se danas na auto-putu ka Beogradu kod isključenja pre Požarevca, kada je kamion probio zaštitnu ogradu i završio u suprotnom smeru.
Glumica Milica Milša pozirala je pored motora u kožnim pantalonama, jakni i crnim čizmama i kacigom u ruci, sve za potrebe serije "Dadilja sa sela" u kojoj glumi Zorku.
Film "Lepota poroka" spada među najboljim u srpskoj kinematografiji, a jedna od scena po kojoj je ostao upamćen je ona u kojoj je prikazan seks između Eve Ras i Petra Božovića.
Sidni Svini je poslednjih dana u centru pažnje zbog eksplicitnih scena u trećoj sezoni serije "Euforija", a pojedini stručnjaci sada analiziraju kako bi se takav imidž mogao odraziti na njenu karijeru.
Glumica Maja Sabljić osvojila je publiku širom bivše Jugoslavije ulogom simpatične službenice i Mišine ljubavnice u komediji "Druga žikina dinastija" koji je u bioskope izašao davne 1986. godine.
Produžni kabal se često doživljava kao bezazleni dodatak, ali način na koji ga koristite direktno utiče na trajanje televizora, računara ili kućnih aparata.
Pokipelo jelo može da napravi pravi haos u kuhinji, ali postoji jednostavan trik koji mnogi i dalje koriste. Uz pomoć jedne obične drvene varjače možete sprečiti da pena iz šerpe završi po celoj ringli.
U rijalitiju "Elita" došlo je do novog žestokog sukoba između Maje Marinković i Asmina Durdžića, a situacija je eskalirala do te mere da je obezbeđenje moralo hitno da reaguje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar