STRAVIČNA OTMICA U DOBOJU Rezali ga po telu 40 puta
Podeli vest
Dobojska policija je uhapsila Zlatana Blagoičevića (30), Stašu Pejičića (25) i Alena Slavuljicu (18) zbog sumnje da su oteli i mučili sugrađanina B. F., koga su tukli, vezali, skinuli mu odeću, a potom ga skalpelom rezali, nanevši mu oko 40 posekotina po celom telu
Monstruozni zločin odigrao se 15. oktobra u Doboju, a osumnjičeni su identifikovani i uhapšeni posle 43 časa besprekidnog rada kriminalističke policije PU Doboj.
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik, kako je ranije najavio, danas je u svoj kabinet u Sarajevu doveo harmonikaša kako bi, kako je ranije najavio, "relaksirao atmosferu" pred sednicu Predsedništva na kojoj će učestvovati, a muzički repertoar je pažljivo izabran
18.10.2021
11:50
- Slobode su lišeni Z.B., S.P. i A.S., svi iz Doboja, za koje postoji osnov sumnje da su upotrebom sile i pretnje uvukli B.F. u automobil "Hjundai". Tokom vožnje S.P. i A.S. su ga tukli, zadajući mu više udaraca po celom telu - saopštio je PU Doboj.
Žrtvu su odevezli u Gornju Paklenicu, gde su ga S.P. i A.S. držali, dok mu je Z.B. skinuo odeću.
- Nakon toga mu je vezao ruke plastičnim vezicama, a potom mu upotrebom skalpela naneo više povreda po celom telu. Kada je žrtva izgubila svest, osumnjičeni su pobegli, ostavivši B.F. u besvesnom stanju - navode u policiji.
Žrtvu je pronašao meštanin koji je pozvao njegovu porodicu, nakon čega je prevezen u bolnicu. Kako saznajemo, imao je oko 40 rezova na telu. Nezvanično saznajemo da B.F. iz straha nije želeo da sarađuje s policijom i otkrije ko su bili napadači, što je policiji otežalo posao.
Foto: republikasrpska.net
- Po naredbi Osnovnog suda Doboj izvršen je pretres stana koji koristi Z.B., pri čemu su pronađeni predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenim krivičnim delima, manja količina droge i municije - saopštio je PU Doboj.
Dodaju da su protiv svih podneti izveštaji tužilaštvu o izvršenim krivičnim delima zlostavljanje, mučenje i drugo neljudsko i ponižavajuće postupanje i teška telesna povreda, dok se Z. B. tereti i za posedovanje droge i oružja. Svi su sprovedeni u tužilaštvo, koje će nakon saslušanja odlučiti o predlogu za pritvor.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik, kako je ranije najavio, danas je u svoj kabinet u Sarajevu doveo harmonikaša kako bi, kako je ranije najavio, "relaksirao atmosferu" pred sednicu Predsedništva na kojoj će učestvovati, a muzički repertoar je pažljivo izabran
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Antisrpski mediji jedva su dočekali novu akciju u režiji blokadera zgubidana i to tik pred kraj godine, kada se ljudi spremaju za praznike i porodične aktivnosti. Međutim, da je ludilo u njihovim redovima sve veće, govori i činjenica da planiraju skupljanje potpisa za raspisivanje izbora, koje je predsednik Aleksandar Vučić već najavio.
Pravni tim Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, nakon analize javno dostupnih podataka, zaključuje da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK), pod rukovodstvom Mladena Nenadića i Zagorke Dolovac, nezakonito i politički proganja ministra Nikolu Selakovića i to na osnovu naloga Marinike Tepić, opozicione narodne poslanice.
Blokaderi i njihovi ideolozi, tradicionalna opozicija i njene medijske trovačnice, toliko su opsednuti predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da su ga u proteklom periodu proglasili za dežurnog krivca za sve i svašta, iako je i političkim laicima jasno da šef države nema nikakve veze sa stvarima koje blokaderi i opozicija pokušavaju da mu pripišu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je da je sramna presuda koja je izrečena Andrijani Nešić urednici portala "Novosti".
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Nova ski sezona na Kopaoniku donosi i potpuno novo iskustvo za sve ljubitelje zimskih sportova, ali i kvalitetne nege. Lilly Drogerie po prvi put predstavlja Lilly make-up studio na snegu, jedinstvenu postavku koja će biti otvorena za sve posetioce planine do 1. aprila 2026. godine.
Viši sud u Podgorici izdao je jutros naredbu policiji da na naredno ročište, zakazano za 16. januar, prinudno dovede Budvanina Marka Ljubišu-Kana, navodnog pripadnika "škaljarskog klana", kako bi svedočio u postupku protiv kriminalne grupe koja je pokušala da ga ubije.
U okviru istrage za ubistvo počinjeno na području Pešteri, sudski veštaci sa Kliničkog centra Srbije konstatovali su da je okrivljeni u trenutku zločina bio uračunljiv.
U Okružnom sudu u Denpasaru u Indoneziji počelo je suđenje okrivljenima za brutalnu mafijašku likvidaciju Srbina Živana Radmanovića (32) koji je u junu izrešetan u luksuznoj vili na Baliju nakon proslave rođendana njegove supruge.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Glumica Dušica Žegarac ispričala je jednom prilikom da je ulogu u filmu "Deveti krug" (1960) dobila sasvim slučajno kada joj je jedan čovek prišao u Pionirskom parku i ponudio da glumi u pomenutom ostvarenju.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Doktor Rašid Ahmed objasnio je da urođene mane srca nisu rezervisane samo za detinjstvo, mnogi odrasli godinama žive s njima nesvesno, jer simptomi često izostaju do kasnijeg životnog doba.
Ovako možete utvrditi da li su vaš mejl ili lozinke završili u rukama hakera. Brza reakcija može sprečiti zloupotrebu vaših naloga i zaštititi vaše podatke.
Veliki kvar u radu Cloudflare-a ponovo je izazvao ozbiljne probleme na internetu, ostavljajući ogroman broj korisnika bez pristupa omiljenim sajtovima i aplikacijama širom sveta.
Pevačica Milica Todorović aktivna je trudnica, ali joj prvi meseci nisu bili laki, tvrde njene komšije koje je često viđaju sa kolegom Stevanom Anđelkovićem.
Pevačica Jelena Vučković, ćerka Goce Božinovske, ponovo je zaljubljena, a kako Informer saznaje njen novi partner ima brak iza sebe i uspešan je ugostitelj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar