NE ZNA SE DA LI JE BULATOVIĆ IZVRŠIO SAMOUBISTVO! Katnić: Još se istražuje smrt funkcionera tajne službe Crne Gore!
Podeli vest
Bivši direktor ANB Dejan Peruničić priveden je danas zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj, potvrđeno je na zajedničkoj konferenciji SDT i policije na kojoj je glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić rekao da se još uvek ne zna da li je bivši funkcioner tajne službe Luka Bulatović u petak digao ruku na sebe
Glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić je rekao da je istraga u vezi sa slučjem Luke Bulatovića još u toku, a tužilac Miroslav Turković potvrdio je i da je Peruničnić uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Direktor Agencije za nacionalnu bezbednost (ANB) Dejan Vukšić kaže da ne može da iznosi više detalja o slučaju Luke Bulatovića, zbog tajnosti podataka, a njegovo, ali i saslušanje potpredsednika vlade Dritana Abazovića, akazano je za sutra pred Odborom za bezbednost i odbranu
21.10.2021
10:19
SDT je, kako je kazao, na osnovu dokaza i informacija formiralo predmet o pronalasku predmeta za koje se sumnja da se radi o prislušnom uređaju u kabineta Glavnog specijalnog tužioca.
Peruničić će, rečeo je, biti izveden pred nadležnog tužioca radi utvrđivanja detalja i činjenica.
Foto: Printtskrin Youtube/Vijesti
Katnić kazao je da SDT radi na svim predmetima koji su isključivo u njihovoj nadležnosti i dodao da je pronađen jedan prislušni uređaj i da postoji osnovana sumnja da je to uradila Agencija za nacionalnu bezbednost, ali se, dodao, još ne zna ko je bio korisnik infromacija dobijenih prisluškivanjem.
Rekao je da privednom Peruničiću neće biti određeno zadržavanje ili pritvora, ako za to ne bude uslova.
Govoreći o slučaju Bulatovića, Katnić je rekao da se još ne zna da li je bivši funkcioner ANB izvršio samoubistvo i dodao da istraga traje.
Katnić tvrdi da državni sekretar MUP podstiče na odavanje službene tajne
Katnić je rekao i da je državni sekretar Ministarstva unutrašnjih poslova Zoran Miljanić svojom izjavom juče "počinio podstrekivanje na vršenje krivičnog dela odavanje službene tajne",.
Miljanić je juče rekao da javnost mora da zna čije živote je mogao da spasi Bulatović.
Govoreći o životima koji su mogli biti spašeni, a o kojima je govorio Bulatović u opoštajnoj video poruci, Katnić kaže da se to, za sada, odnosi na službenike državnih institucija.
U dosadašnjoj istrazi o tom slučaju zaključeno je da su "mogli biti spašeni životi onih koji su ubijeni ili onih čiji su ugroženi ili je postojala ozbiljna opasnost da su ti životi u određenim okolnostima, radnjama i postupcima državnih organa, mislim na ANB ugroženi".
Foto: Reuters
- To su životi mene i specijalnih tužilaca, Radonjića i Bakovića i njihovih ljudi. To smo, za sada, zaključili - kazao je Katnić i dodao da je Luka Bulatović bio "najveći profesionalac i patriota", kojeg je upoznao.
Policajci su na licu mesta, rekao je Katnić, našli poruku da su podaci u računaru za njega.
Precizirao je da su pronašli sve poruke - one koje je ostavio da se pročitaju, ali i izbrisane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor Agencije za nacionalnu bezbednost (ANB) Dejan Vukšić kaže da ne može da iznosi više detalja o slučaju Luke Bulatovića, zbog tajnosti podataka, a njegovo, ali i saslušanje potpredsednika vlade Dritana Abazovića, akazano je za sutra pred Odborom za bezbednost i odbranu
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Reditelj Martin Skorseze je često angažovao svoju majku da se pojavljuje u njegovim filmovima, gde je ona igrala majčinske uloge i kuvala za glumce i ekipu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar