BAKIR I EKIPA ĆE TEK SADA BITI NA APARATIMA! Ambasador Kalabuhov stao na Dodikovu stranu, Rusija ne vidi problem u ideji o samostalnoj RS!
Podeli vest
Ambasador Ruske Federacije u BiH Igor Kalabuhov izjavio je da ne vidi nikakav problem u ideji lidera SNSD-a Milorada Dodika o samostalnoj Republici Srpskoj u okviru BiH, koja je, kako je istakao, stvar političara, demokratskih odluka, kao i da će je Rusija podržati ako do njene realizacije dođe u dijalogu
Kalabuhov je rekao da ne može da govori o legitimnosti ili nelegitimnosti procesa vraćanja nadležnosti sa BiH na Republiku Srpsku, napominjući da je to stvar političkog procesa i organa vlasti u Republici Srpskoj.
Lider SDA Bakir Izetbegović negira tvrdnje srpskog člana Predsedništva BiH Milorada Dodika, kojeg smatra uzrokom aktuelne političke i institucionalne krize u zemlji, da je međunarodna zajednica na strani Bošnjaka, tvrdi da je Izveštaj visokog predstavnika Kristijana Šmita dobro dijagnostivao stanje u BiH i krivce, kao i da je u Republici Srpskoj na delu APARTHEJD
09.11.2021
21:19
On je za BHRT rekao da u razgovorima za rešenje krize u BiH zagovara da sve odluke moraju biti donesene u dijalogu, u komunikaciji između entiteta, koji sami moraju da se opredele kako da nađu najoptimalniji put za izlaz iz sadašnje situacije.
Rusija smatra da je Republika Srpska pitanje vraćanja nadležnosti pokrenula u okviru demokratskog procesa, a ambasador Kalabuhov napominje da su nadležnosti na BiH prenesene pod izvesnim pritiskom međunarodne zajednice.
"Ono što ja znam, kad sam radio ovde u BiH, ono što se dešavalo u tom periodu nije bilo baš transparentno, nije bilo baš dobrovoljno. To je bio rezultat nekog ''masiranog pritiska'' međunarodnog faktora na političare u BiH. Ako oni sada žele da preispitaju to, ako žele da donesu neke nove odluke to je do demokratski izabranih organa Republike Srpske", naveo je ruski ambasador.
Kalabuhov je ponovio da je ruski stav da u BiH ne postoji visoki predstavnik, jer nije ispoštovana procedura imenovanja Kristijana Šmita, a govorio je i o nametnutoj odluci bivšeg visokog predstavnika Valentina Incka o zabrani i kažnjavanju negiranja Srebrenice.
Inckova odluka je, kaže, bila subjektivna i neizbalansirana i da bi najbolje kada bi ta odluka bila uzeta u institucijama BiH, u toku rasprave, u toku dijaloga. Istakao je da ne vidi problem u tome što je Republika Srpska Inckovu odluku stavila van snage.
Ambasador Rusije je ukazao da diplomatija njegove zemlje nastoji da sve što se tiče BiH bude izbalansirano, te da oni nastoje da "izbalansiraju celi stav međunarodnog faktora".
"Ako čujemo da druga strana ima neizbalansirane argumente, mi ih balansiramo na svojoj strani. I to je već naš balansiran pristup...", naveo je ruski diplomata.
Lider SDA Bakir Izetbegović negira tvrdnje srpskog člana Predsedništva BiH Milorada Dodika, kojeg smatra uzrokom aktuelne političke i institucionalne krize u zemlji, da je međunarodna zajednica na strani Bošnjaka, tvrdi da je Izveštaj visokog predstavnika Kristijana Šmita dobro dijagnostivao stanje u BiH i krivce, kao i da je u Republici Srpskoj na delu APARTHEJD
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma jezive detalje o tome kako su dvojica muškaraca iz Kraljeva pripremali atentat na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i na članove njegove porodice.
Predsednica Narodne skupštine Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na svom Iks nalogu oštrim saopštenjem na račun televizije N1, optužujući ovaj medij za selektivnu primenu "pravila druge strane" i kontinuirano targetiranje predsednika Srbije i njegove porodice.
Biljana Lukić, jedna od najradikalnijih blokaderskih ideološkinja, oglasila se povodom pripreme atentata na predsednika i njegovu porodicu - a bolje da nije.
U gostovanju na tajkunskoj televiziji N1, ponoševac Igor Avžner nije ostavio ni trunku dileme o stanju opozicionih snaga i ambicijama tzv. studentskog pokreta pred predstojeće izbore.
Voditelj Exatlona Vuk Vukašinović otkrio je da nema favorite u najvećem sportskom rijalitiju na svetu i da je imao neprijatne situacije zbog navijanja, kako za Plavi, tako i za Crveni tim.
Mnogi pravoslavni vernici se tokom posta pitaju koliko puta mogu da se pričeste. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović objašnjava da telo i krv Hristovu mogu da prime svaki put kada prisustvuju Svetoj liturgiji.
Sa dolaskom lepšeg vremena otvara se i prilika da pokrenete sezonski posao i ostvarite značajnu zaradu upravo u periodu kada potražnja za određenim uslugama naglo raste.
Zbog sumnje na kontaminaciju salmonelom, proizvođač "Rostocker Wurst- und Schinkenspezialitäten GmbH" objavio je povlačenje svojih proizvoda "Frühstücksknacker" sa tržišta.
Paljenje automobila u Srbiji i regionu već odavno nije sporadičan incident niti delo usijanih glava. Iza zapaljenog vozila gotovo uvek stoji jasna poruka, pažljivo odabrana meta i motiv koji retko ima veze sa impulsom, a mnogo češće sa osvetom, zastrašivanjem ili kriminalnim obračunima.
Tragična smrt Novosađanke Tijane Radonjić (19), koja je prošlog maja stradala tokom parasejlinga u Budvi, i dalje potresa javnost, a iako je Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru zaključilo da nema odgovornosti za njenu pogibiju, porodica nastradale devojke ne prihvata takvu odluku.
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Mnogi vlasnici Ajfon telefona zbunjeni su kada primete da nekad mogu odmah da odbiju poziv, a nekad ne. Ipak, iza te razlike ne stoji greška, već pažljivo osmišljena funkcija sistema koja ima svoju svrhu.
Na ovogodišnjoj dodeli nagrada British Academy Film Awards (BAFTA) crveni tepih bio je prepun slavnih imena, ali rijaliti zvezda Maura Higins je uspela da potpuno zaseni sve ostale.
Priganice su mekane, vazdušaste loptice od dizanog testa koje se prže u dubokom ulju ili masti. Isprobajte ovaj recept i uživajte u tradicionalnom specijalitetu.
Mnogi korisnici interneta i dalje ostavljaju fabričke lozinke na svojim ruterima, ne shvatajući koliko to može da uspori mrežu. Nezaštićena mreža omogućava hakerima, pa čak i susedima, da se lako povežu, što smanjuje brzinu interneta i ugrožava privatnost.
Aleksa Balašević, sin kantautora Đorđe Balašević, svojevremeno je otvoreno govorio o počecima ljubavi sa suprugom Nikolinom i promenama koje je ta veza donela u njegov život.
Pevačica Marija Mara Stojadinović nakon 20 godina progovorila je o odlasku iz zemlje i demantovala da ju je Saša Popović izbacio iz "Granda" zbog eksplicitnih slika.