PRIMOPREDAJA U VOJNOJ BAZI BUTMIR! Austrijskog generala postavili umesto Placera koji je jednom prilikom RUŠIO MIT MUSLIMANA DA SRBI ŽELE RAT
Podeli vest
Austrijski general Anton Veseli (Wešely) preuzeo je danas komandnu dužnost EUFOR-a u BiH od generalmajora Aleksantra Placera
Primopredaja je izvršna u vojnoj bazi Butmir u Sarajevu. Placer je tom prilikom kazao da se u svom mandatu fokusirao na održavanje mira i stabilnosti, kao i na poboljšanje spremnosti da odgovore na bilo koje situacije. Pokušavao je, kazao je, da održati vidljivost EUFOR-a širom zemlje, prenela je Fena.
Socijaldeokratska partija BiH pozvala je danas Tursku i predsednika Redžepa Tajipa da uvede sankcije srpskom članu Predsedništva BiH Miloradu Dodiku i poručili da bilo kakav dogovor predsednika Turske i Srbije ni na koji način nije obavezujući za BiH
19.01.2022
17:04
Foto: AP PHOTO
Zahvalio je vojnicima i kolegama koji su radili na predanosti misiji i istakao da oni dolaze iz 19 zemalja i da rade izvanredan posao.
Kao najbitnije momente tokom obavljanja dužnosti komandanta EUFOR-a, izdvojio je između ostalog vežbu "Brzi odgovor 21" i donaciju Evropske unije od deset miliona evra za deminerski bataljon Oružanih snaga BiH.
Novoimenovani komandant Anton Veseli je kazao da će se u svom radu posvetiti nadogradnji uspeha koji su postigli vojnici EUFOR-a i da će nastaviti da podržava aktivnosti i dodatne obuke koje bi uključile i predstavnike sigurnosnih institucija.
"Ključna stvar koju ćemo se truditi da postignemo je merljiv napredak za sve ljude u BiH i to ćemo raditi kroz saradnju s vlastima i sigurnosnim institucijama, ali i predstavnicima međunarodne zajednice", naveo je general Veseli.
Operativni komandant EUFOR-ovih operacija general Brajs Hudet je nakon primopredaje dužnosti, na pitanje novinara da prokomentariše situaciji u BiH, rekao da trenutne poteškoće imaju političku, a ne bezbednosnu prirodu.
"Indirektno je i general Placer potvrdio da je muslimanska ekstremistička politika izvor sukoba, svojim zahtevima za okupaciji Brčkog, jer kako je i sam rekao, slanje trupa u Brčko bi doveo do eskalacija sukoba, nešto čemu se očigledno figure poput Izetbegovića i Silajdžića nadaju", pričao je Siniša Vidović, zamenik predsednika Ujedinjene Srpske o smenjenom Placeru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Socijaldeokratska partija BiH pozvala je danas Tursku i predsednika Redžepa Tajipa da uvede sankcije srpskom članu Predsedništva BiH Miloradu Dodiku i poručili da bilo kakav dogovor predsednika Turske i Srbije ni na koji način nije obavezujući za BiH
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Predsednik Narodne stranke i poznati advokat Vladimir Gajić razbucao je odmetnuto Tužilaštvo u Srbiji i izneo dokaze crno na belo na koji način ono funkcioniše po nalozima Vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac i Mladena Nenadića, čelnika Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK).
Dok se građani Srbije pitaju zašto evropski put zemlje godinama stoji u mestu, iza zavese se vode ozbiljni razgovori o ključnim državnim pitanjima, poput izbora članova Saveta REM, a za pregovaračkim stolom, prema saznanjima iz izvora bliskih pregovorima, sede predstavnici Građanskih inicijativa i Nacionalnog konventa o EU.
Oglasio se blokaderski ološ koji je u utorak uveče u srcu Čačka izveo jeziv napad na pevačicu Anu Bekutu tokom njenog nastupa povodom dočeka Srpske Nove godine.
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičar Crvenih u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, Jovan Radulović Jodžir, sapleo se i povredio nogu. Zbog pada je odmah reagovao lekarski tim.
Pravo niotkuda došlo je do svađe između Marka Nikolića i Nemanje Radovanovića. Mesar je potpuno izgubio živce, pa čak i krenuo na saigrača. Srećom, ceo Plavi tim se umešao i sprečio eventualnu tuču.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Mladići rođeni 2008. godine, kao i oni stariji koji do sada nisu "uvedeni u tefter" vojske, imaju rok do 27. februara da se jave lokalnim centrima Ministarstva odbrane. Ukoliko to ne urade, slede ogromne kazne.
Posle više od 50 godina, "mercedes benz" se vratio na tron evropske automobilske industrije, pošto je model "CLA" na sajmu automobila u Briselu proglašen za Evropski automobil godine.
Desetine uginulih svinja bačenih u sneg zatekli su veterinarski inspektori u selu Metković kod Bogatića i naložili hitno uklanjanje i transport u kafileriju.
Za Bogojavljensko plivanje za časni krst u Kragujevcu prijavilo se 108 učesnika, među kojima su i šest žena i devet pliavača koji još nemaju 18 godina.
U pojedinim opštinama, ako potraje vanredna situacija zbog vremenskih nepogoda, plan je da se uvede onlajn nastava na početku drugog polugodišta, najavio je ministar prosvete Dejan Vuk Stanković.
Kruševačka policija je u saradnji sa tužilaštvom u ovom gradu, rasvetlila dve teške krađe i krađu i podneće krivičnu prijavu protiv S. R. (20) iz Kruševca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ova krivična dela.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre tačno 26 godina u beogradskom hotelu "Interkontinental", a tim povodom čitulje u novinama dali su Aca Mandić sin ubijenog Milenka Mandića Mande, koji je ubijen zajedno sa Arkanom, kao i Srpska dobrovoljačka garda.
Navijači Partizana masovno se opraštaju od muškarca Aleksandra A., koji je, kako se sumnja, juče pao sa sprata jedne zgrade u baštu kafića u centru Beograda.
Jovan P. (42), otac Dušana P. (16), uhapšen je po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu zbog sumnje da je izvršio krivično delo zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Španska vlada razmatra mogućnost da oduzme medalju za likovnu umetnost koju je pevač Hulio Iglesijas (83) dobio 2010. godine, nakon što su ga bivše zaposlene u njegovom timu optužile za seksualno uznemiravanje.
Skup sećanja na nedavno preminulog muzičara Ljubu Ninkovića (1950-2026) održan je danas u Radio Beogradu u prisustvu članova porodice, prijatelja, saradnika i brojnih poštovalaca.
Prvi znaci leta usred zime već se naziru, jer u bioskope širom Srbije uskoro stiže novo ostvarenje reditelja Gvozdena Đurića, osvežavajuća letnja dramedija "Biće novih leta", inspirisana istinitim događajima.
Isključite automatsko primanje MMS poruka na Ajfonu i Android-u, jer mogu da predstavljaju sigurnosni rizik. Moderni sistemi poput RCS-a, iMessage-a i aplikacija za dopisivanje ostaju potpuno sigurni.
Nova studija otkriva da jutarnji intimni odnosi utiču na dobro na hormonsku ravnotežu, raspoloženje i radni učinak, pogotovo kod muškaraca, za čak 70 odsto.
Porodica i prijatelji obeležili su danas 26. godišnjicu smrti Željka Ražnatovića Arkana na Novom groblju ovoga puta bez njegove dece Veljka i Anastasije.
Danas se navršava 26 godina od ubistva Željka Ražnatovića Arkana, a pomenu je prisustvovala i njegova supruga Svetlana Ceca Ražnatović sa porodicom i prijateljima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar