Crnogorski premijer Zdravko Krivokapić napao je Srpsku pravoslavnu crkvu, i to u jeku inicijative za njegovu smenu koju je pokrenuo potpredsednik vlade Dritan Abazović
Crnogorski premijer Zdravko Krivokapić ponovo udara na Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC), i to u jeku inicijative za njegovu smenu koju je pokrenuo potpredsednik vlade Dritan Abazović!?!
Usred političkog haosa čiji se kraj još ne nazire, Krivokapić se opet uhvatio Temeljnog ugovora i ovaj put za njegovo nepotpisivanje optužio episkope SPC!?! Interesantno je da u isto vreme platforma Dritanove manjinske vlade sadrži momentalno potpisivanje Temeljnog ugovora sa SPC.
Manevar
Krivokapić je o Temeljnom ugovoru pričao skidajući svaku odgovornost sa sebe i optužujući čelnike SPC.
- Temeljni ugovor sa SPC nije potpisan, ali ne zbog Zdravka Krivokapića, nego zbog političkih igara istoričara, analitičara... Ali bogami i nekih episkopa koji ne žele da taj ugovor bude potpisan - rekao je Krivokapić.
Foto: Tanjug/Miloš Milivojević
ZA SVE MU DRUGI KRIVI Zdravko Krivokapić
Ovo nije prvi put da aktuelni crnogorski premijer izvrdava istinu o Temeljnom ugovoru. Krivokapić je prošle godine u maju došao u Patrijaršiju u Beogradu, gde je trebalo da bude potpisan ugovor, ali je patrijarhu Porfiriju i vladikama iznenada rekao da će to učiniti tek nakon izbora novog mitropolita crnogorsko-primorskog. I nakon toga je nekoliko puta promenio vremenske odrednice za potpisivanje, a tražio je i izmene delova ugovora koji se lično njemu nisu sviđali.
Sve za fotelju
Krivokapić udara na SPC u maniru Mila Đukanovića samo da bi sačuvao svoju fotelju
Dražen Živković
Prema oceni verskog analitičara Predraga Đokića, ovo je još jedan Krivokapićev 'bedni politički manevar'.
- Ne vidim nikakav problem u potpisivanju Temeljnog ugovora sa SPC niti bi bilo koji episkop imao išta protiv toga. S tim ugovorom bi se doslovno odbranile srpske svetinje u Crnoj Gori. Ali sve ovo što se dešava i Krivokapićevo ponovno optuživanje drugih zbog nepotpisivanja jeste samo bedan politički manevar i nastavak politike Mila Đukanovića koji se odnosi na Srbe. To jeste negativna kampanja i ponižavanje Srba i na neki način Srbe prikazuje kao drugorazredni narod - naglašava Đokić.
Dritan Abazović pozvao DF na razgovor!
Potpredsednik crnogorske vlade Dritan Abazović, koji traži podršku za svoju manjinsku vladu, pozvao je na razgovor i Demokratski front (DF).
- Očekujem da ćemo započeti razgovore sa DF. Kontaktiraću s Andrijom Mandićem da sednemo za sto, nezavisno od toga hoćemo li naći rešenja. Svi se ponašaju korektno osim Bečićevih Demokrata i grupe oko Krivokapića. Uveren sam da će 4. februara s vladom biti sve završeno - poručio je Abazović.
Izneverio sve
Glavni i odgovorni urednik crnogorske TV Prva Dražen Živković smatra da je Krivokapić konačno pokazao pravo političko lice, koje se ne razlikuje mnogo od DPS.
- Veliki vernik, kako voli za sebe da kaže, optužuje SPC da zbog pojedinih episkopa nije potpisan Temeljni ugovor?! Ovo je samo još jedna u nizu neistina koje je Krivokapić izgovorio u poslednjih nešto više od godinu dana od kada se nalazi na čelu Vlade. Zašto narodu lepo ne kaže da je u Patrijaršiji krajem maja prošle godine slagao patrijarha pred celim Sinodom? Zašto danas udara na SPC u maniru Mila Đukanovića, samo da bi sačuvao svoju fotelju - pita Živković.
Direktor Društva za proučavanje politike Vladimir Pavićević kaže da Krivokapić svakim svojim potezom dokazuje da je izneverio i narod i Crkvu.
- Krivokapić je za kratko vreme izneverio sve građane Crne Gore, izneverio je svoje političke saborce, a SPC je čak i izdao. Faktički, on je već sada bivši premijer i sve što ovih dana radi i izjavljuje pokazuje da taj čovek nema ni trunke samopoštovanja. Da je on daleko od formata ličnosti kakva nam je bila neophodna za reformatora na čelu prve postđukanovićevske vlade u Crnoj Gori - podvlači Pavićević.
Mitropolija: Ne podržavamo manjinsku vladu!
Mitropolija crnogorsko-primorska SPC poručila je juče da ne podržava manjinsku vladu i da ne želi da učestvuje u međustranačkim kalkulacijama i političkim nagodbama.
"Neka niko od Mitropolije ne očekuje da će ona dati podršku formiranju bilo koje vlade koja bi na mala ili velika vrata, posredno ili neposredno, vratila na vlast bivši režim. Podsećamo da su zvanični predstavnici bivšeg režima zbog ugrožavanja verskih prava i sloboda SPC sami sebe izopštili iz SPC i time ostali van njenog okrilja sve do njihovog iskrenog pokajanja, koje se, nažalost, nije dogodilo do dana današnjeg", zaključuje se u saopštenju MCP SPC.
Večerašnje reagovanje GP URA, u kojem se tvrdi da premijer Zdravko Krivokapić ruši sopstvenu Vladu, i to samo dan nakon što je podnela inicijativu za smenu te iste Vlade, u kojoj sedi i njen lider, vređa zdrav razum i predstavlja nečuveno izrugivanje elementarnoj inteligenciji svih crnogorskih građana, navodi se u saopštenju iz Kabineta premijera Crne Gore
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Večerašnje reagovanje GP URA, u kojem se tvrdi da premijer Zdravko Krivokapić ruši sopstvenu Vladu, i to samo dan nakon što je podnela inicijativu za smenu te iste Vlade, u kojoj sedi i njen lider, vređa zdrav razum i predstavlja nečuveno izrugivanje elementarnoj inteligenciji svih crnogorskih građana, navodi se u saopštenju iz Kabineta premijera Crne Gore
Isplivao je novi, šokantan materijal sa sastanka takozvanog "Centra za logistiku" blokadera u Novom Sadu, koji je održan prekjuče, a koji svedoči o potpunom rasulu, panici i slomu ove organizacije.
Bivši komandant jedinice udarnih dronova OSU Valerij Borovik najavio je da će ukrajinski napadi na Krim biti pojačani i poručio Ukrajincima koji se nalaze na poluostrvu da pokušaju da se evakuišu, dok je ruskim snagama i saradnicima Moskve zapretio da se „čuvaju“.
Upravni sud usvojio je tužbu javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nikole Uskokovića koju je podneo protiv Izborne komisije Visokog saveta tužilaštva (VST).
Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Višem sudu u Beogradu optužni predlog protiv Miodraga S. (41) zbog postojanja opravdane sumnje da je 14. maja 2026. godine u Bulevaru kralja Aleksandra opšte opasnom radnjom izazvao opasnost za život i telo ljudi i to na mestu gde je okupljen veći broj građana, usled čega je nastupila teška telesna povreda kod oštećenog V.S.
Programski direktor festivala "Krokodil" Vladimir Arsenijević, gostujući na N1, izjavio je da je politika blokadera praktično nasilje nad neistomišljenicima. Takođe, Arsenijević zamera blokaderima skretanje "udesno".
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski potpisala je danas ugovor sa Savezom gluvih i nagluvih Srbije, za čije je programske aktivnosti u 2026. godini opredeljeno više od 20 miliona dinara.
Najugledniji svetski finansijski investitori potpuno su svesni realnosti da Telekom Srbija ima izuzetnu snagu i najsvetliju budućnost, što se pokazalo i sa istorijskim rezultatom na evropskoj berzi, poručio je danas generalni direktor srpskog nacionalnog giganta Vladimir Lučić, istakavši, između ostalog, da kompanija ima milijardu evra raspoloživog novca.
Treći jul 1970. godine doneo je, bar sudeći prema naslovnoj strani „Večernjih novosti“ tog jutra, dobre vesti za – nerazvijene. Jer, Drug Tito je rekao da će biti para i za njih.
Šangajska kula, visoka 632 metra, jedna je od najimpozantnijih građevina savremene arhitekture i druga najviša zgrada na svetu. Ali možda niste znali da je u njenom nastajanju učestvovao i jedan uspešni Srbin!
Telo devojke A. G. (22) pronađeno je juče u Velikoj Moravi kod sela Mijatovac, nakon višednevne potrage koja je usledila posle prijavljenog nestanka u reci 29. juna, a sumnja se da se mlada devojka utopila tokom kupanja, nakon čega je jaka struja povukla nizvodno.
Viši sud u Beogradu danas je doneo odluku da bivši komnadant Jedinice za specijalne operacije Milorad Ulemek Legija (58), koji služi kaznu od 40 godina zatvora u požarevačkoj Zabeli, ostaje još dve godine u najstrože čuvanom delu tog zatvora, takozvanom Alkatrazu.
Maloletnik star 17 godina, sa saučesnicima, uhapšen je u Beogradu zbog sumnje da je pokušao da iznudi dva miliona evra od vlasnika više poslovnih objekata.
Jul na Netfliksu donosi pregršt novih naslova za ljubitelje različitih žanrova – od komedija i drama, preko dokumentarnih ostvarenja, pa sve do rijaliti programa.
Glumica Jugoslava Drašković (57), koju cela bivša Jugoslavija pamti po ulozi prelepe Đine Golubović u kultnoj seriji "Srećni ljudi", iznenadila je sve svojim novim imidžom.
Na jugu Tasmanije ponovo je primećen dobro poznati "lokalni stanovnik", a to je divovski tuljan (morski slon) koji svake godine izlazi na kopno i pravi neobične scene.
Ukoliko niste znali kako se pravilno koristi klima, idealna temperatura je 25°C, a stari uređaji se gase kada niste kod kuće, dok inverter najbolje radi kada održava zadatu temperaturu.
Ove sezone kapri pantalone predstavljaju savršen spoj retro estetike i savremenih modnih trendova, zbog čega ih sve češće viđamo kako na ulicama modnih metropola, tako i u svakodnevnim letnjim kombinacijama.
Samsung je pokrenuo kampanju za predstavljanje nove generacije sklopivih telefona, a prvi tizeri ukazuju na to da Galaxy Z Fold8 donosi najveći redizajn do sada.
Nekadašnja takmičarka "Nikad nije kasno" Zorica Erić šokirala je pratioce na Instagramu svojim neprofesionalizmom kada je saznala da su joj otkazali nastup.
Pevač Sloba Vasić okrenuo se veri nakon što je krajem maja pušten sa klinike za psihijatrijske bolesti "Laza Lazarević" i tako pronašao svoj spas i mir.
Kristijan Golubović objavio je snimak iz skupocenog automobila sa starletom iz Hrvatske, Melani, koja je inače zvezda na sajtovima za odrasle pa najavio akciju.
Tek što se vratila sa letovanja, voditeljka Jovana Jeremić je došla na posao, pa odlučila da zapleše i pratiocima pokaže preplanuli ten i zategnute noge!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.