"I danas se pitam kako spavaju ti koji su ubijali decu!"
Podeli vest
Srpski član predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je sinoć u Kraljevu da su Srbi slobodarski narod koji nikada neće zaboraviti žrtve NATO agresije, kao i da nikada neće oprostiti taj strašni zločin, iako je učen da prašta
Naglasio je da je očekivao da će "NATO bezočnici" reći da su pogrešili, ali se prevario, jer, kaže, i posle 23 godine neki od njih govore da je to trebalo i da su ubijena deca bila kolateralna šteta, što je, tvrdi, još jedan razlog zbog koga nikada neće pristati da RS bude deo tog saveza.
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik pojasnio je danas da je po izlasku iz Tužilaštva BiH srednji prst pokazao predstavnicima BN televizije, kao reakciju na njihovo, kako je rekao, dugogodišnje neistinito izveštavanje i na priču o tome šta se dešavalo u Tužilaštvu, koju je objavio Avaz
22.03.2022
14:13
"Kao da je naišao oblak sa gradom i napravio štetu, nisu se okretali i danas uživaju u sećanjima i misle da su junaci ne samo tog već i ovog vremena", rekao je Dodik.
Podsetio je da je jedan od agresora na projektilu napisao i da je ponosan što su nas našli, a projektil je našao devojčicu u Vranju i ubio je. Dodao je da se i danas pita kako spavaju ti koji su ubijali i ubili 81 dete.
Naglasio je da srpski narod zna da treba nastavtiti život sa tim ranama i da je Srbija zato našla novi put, put na kojem su svi Srbi, ma gde živeli jedinstveni i ekonomski jaki. Podsetio je na rušenje škola, vrtića i zdravstvenih usranova, na ubjane dece, i upitao kakve je sve to imalo veze s ratom.
"Okupili smo se večeras da obeležimo zločinački pohod NATO u dva navrata na slobodarski srpski narod i njihovu Republiku Srpsku i Srbiju", rekao je Dodik i poručio da slobodarski srpski narod iz Republike Srpske pripada jedinstvenom srpskom narodu.
Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
Dodao je da danas obeležavamo i Dan sećanja, na incijativu predsednika Vučića, a koja podrazumeva da Srbija i RS zajedno obeležavaju datume iz slavne i tužne prošlosti .
"Srbija je ojačala i ojačao je srpski narod u celini, uveren da moramo da idemo dalje i da budemo snažni i jedinstveni jer je to najbolji način da se odužimo stradalim, onima koji su verovali u Srbiju, koji su ginuli maštajući o razvijenoj, mirnoj, jedinstvenoj Srbiji", rekao je Dodik.
Zato je, kaže, važno u tekškim vremenima okupiti se oko Vučica dati mu snagu pregovaraca.
"Ta snaga je neophodna, znam koliko je važno da imamo stabilnost mir i onda smo jaki i NATO nam ne moze ništa", rekao je Dodik i naglasio da ovo vreme traži da se okupimo oko politike koju zastupaju Aleksandar Vučić i njegov tim.
Kako je rekao, Srbiji je u ime RS zahvalan na onome sto Srbija jeste.
"Veseilmo se svakom njenom uspehu jer nije vazno da li se zovemo bosanski, kosovski, hrvatski Srbi, vec da se zovemo Srbi. Zato je naše nebo gde god živimo nebo slobode, koje moramo da branimo i da jačamo", rekao je Dodik.
Poručio je Vučiću da mu želi da prikupi novu snagu za dane koje dolaze, a koji nisu laki.
"To što čekamo za desetak dana to nije problem već kako je sačuvati od onih koji je žele prevući na svoju stranu, onih koji ne žele da je ostave da bude slobodna zemlja koja suvereno odlučuje", rekao je Dodik na obeležavanju Dana sećanja i 23 godine od NATO agresije na SRJ, kojem je prisustvovao i ceo državni vrh Srbije na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem i premijerkom Anom Brnabić, a besedu je održao patrijarh Porfirije. Skupu je prisustvovala i predsednica RS Željka Cvijanović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik pojasnio je danas da je po izlasku iz Tužilaštva BiH srednji prst pokazao predstavnicima BN televizije, kao reakciju na njihovo, kako je rekao, dugogodišnje neistinito izveštavanje i na priču o tome šta se dešavalo u Tužilaštvu, koju je objavio Avaz
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srpske radikalne stranke prof. dr Vojislav šešelj gostujući u emisiji "Paralela" na Informer Tv govorio je o trenutnoj situaciji sa Višim javnim tužilaštvom, zagorkom Dolovac i trenutnoj političkoj situaciji u zemlji.
Predrag Bećirić, osuđen na četiri i po godine zatvora zbog SMS prevare zahvaljujući kojoj je osvojio pet stanova i više od 120 automobila, nije bio samo prevarant ili haker.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
U ataru sela Aradac, u opštini Zrenjanin, danas oko 15.18 časova dogodila se tragedija u kojoj je prilikom vraćanja iz lova poginuo D. K. (59) iz Futoga.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Pejdž Vulen (33) je poznata po svojim oblinama i provokativnim fotkama na društvenim mrežama, a sada je otkrila da ne voli da nosi brushalter i šokirala javnost.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Vage, Strelčevi i Ribe ulaze u period kada će im sve u životu ići od ruke. Blagostanje im sledi kako na privatnom, tako i na poslovnom i finansijskom planu.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar