Aleksandru Vučiću su sve parlamentarne stranke Republike Srpske pružile podršku s jako dobrim razlogom, jer raniji predsednici Srbije znali su ponekad negativno da se odnose prema Republici Srpskoj, dok je Vučić uvažavao i Republiku Srpsku i njen narod, bez obzira na to da li pripadao vlasti ili opoziciji, izjavio je lider Ujedinjene Srpske dr Nenad Stevandić
Ostali predsednički kandidati u Srbiji, napominje Stevandić, ne samo da nisu pomagali Republici Srpskoj, već su upućivali i razne loše signale.
Podrška Vučiću je samim tim logična, pogotovo kad se vidi histerija Zapada koja se protiv Vučića i vodila, i taj pritisak će se samo povećati.
Stevandić napominje da Srbija i Srpska zbog trenutne međunarodne politike trpe velike pritiske na svoju štetu, koje međunarodna zajednica prećutno podržava. Stoga, Stevandić zaključuje izborni rezultat Aleksandra Vučića nije nikakvo iznenađenje, jer vodi politiku neutralnosti i mira.
Govoreći o politici unutar Republike Srpske i BiH, Stevandić napominje da nema razvoja bez vlastite imovine i resursa, te je potez predsednice Cvijanović o vraćanju nadležnosti nad imovinom jedini način privođenja investicija i razvoja.
Geopolitička razračunavanja dovela su do trenutne ekonomske situacije u svetu, i one se nekako najviše odražavaju u ovom regionu, te Stevandić napominje da ne treba napraviti ishitrene poteze, te da je potrebno je nacionalno i političko jedinstvo Republike Srpske, u suprotnom se neka mračna predviđanja mogu ostvariti.
Stevandić napominje da se nametnuti zakoni ne sprovode u Republici Srpskoj i da je to rezultat političkog jedinstva, i da se on ne može trenutno promjeniti na nivou BiH, jer je jasno da političari iz Federacije to opstruišu.
Jedinstvo političara Republike Srpske ima snagu da obesmisli nametnute zakone bivšeg Visokog Predstavnika, te je jasno da postoje napori iz Federacije i dela međunarodne zajednice da se stvori alternativa zajedničkoj politici, a sve sa ciljem ostvarivanja njihovih ambicija, dodaje Stevandić.
Komentarišući međunarodnu politiku, Stevandić napominje da se od Zapada prema Rusiji danas vodi identična politika kao što se vodila prema srpskom narodu, da se radi o represiji i ignorisanju činjenica s jedne strane, a preuveličavanju i favorizovanju saveznika i istomšljenika s druge strane, te da Zapad danas pokušava pretnjama i zastrašivanjem Srbiju i Srpsku da okrene protiv Rusije.
Lider Ujedinjene Srpske dr Nenad Stevandić čestitao je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću pobedu na izborima i poželeo mu dobro zdravlje u nastavku politike koja je sve uzdigla i ojačala
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider Ujedinjene Srpske dr Nenad Stevandić čestitao je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću pobedu na izborima i poželeo mu dobro zdravlje u nastavku politike koja je sve uzdigla i ojačala
Jedna obična prijava nestanka za 48 sati pretvorila se u pravu misteriju. Aleksandru Nešoviću Baji, poznatijem kao članu Kekine grupe, gubi se svaki trag u noći između utorka i srede, a istraga je dovela čak do hapšenja načelnika beogradske policije Veselina Milića.
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija mora da sačuva punu stabilnost, političku i ekonomsku bezbednost i istakao da je Srbija jedna od najbezbednijih zemalja.
Jedan od ideologa blokadera, profesor Milo Lompar, danas je učestvovao na tribini u Kragujevcu, gde je doveo crnokapuljaše i jezive, suspektne likove s fantomkama da budu deo njegove lične garde, otkriva Informer.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Jak pljusak zahvatio je večeras delove Beograda, a prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), nestabilno vreme očekuje se i u ostatku Srbije.
Mercedes je u Štutgartu osvežio S-klasu sa 2.700 promena kako bi zadržao tron luksuza. Nova limuzina stiže sa AI tehnologijom i moćnim hibridima za vrhunski komfor.
Nakon zime, mnoge radionice nude "prolećne preglede" automobila koji se često predstavljaju kao povoljni, ali se dešava da vozači na kraju plate visoke račune za dodatne usluge koje zapravo nisu ni bile potrebne.
Policija je danas u selu Ljukovo kod Inđije zaplenila beli automobil "folksvagen" u sklopu opsežne istrage koja se odvija od jutarnjih časova na dve lokacije kod Inđije.
Tokom dana došlo je do teške saobraćajne nezgode na magistralnom putu Bijelo Polje - Mojkovac kada je vozač putničkog automobila iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu i sleteo u kanal pored puta.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Pevač Sloba Vasić danas je sa odeljenja toksikologije VMA prebačen u Kliniku za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" jer mu se stanje naglo pogoršalo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar