• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

05.05.2022

13:13

ŠMIT OKRPIO SRBE I HRVATE U IZVEŠTAJU UN! Deo dokumenta procurio u javnost, teške reče na račun vlasti u Srpskoj!

Tanjug/Dragan Kujundžić

Balkan

ŠMIT OKRPIO SRBE I HRVATE U IZVEŠTAJU UN! Deo dokumenta procurio u javnost, teške reče na račun vlasti u Srpskoj!

Deo izveštaja Šmit je posvetio i izborima i odnosima između Bošnjaka i Hrvata optužujući Hrvate da, kako tvrdi, podižu "avet" ratne težnje za trećim entitetom

Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit naveo je u izveštaju koji će predati Savetu bezbednosti UN-a da vlasti Republike Srpske rade na potkopavanju BiH, njenih nadležnosti i institucija, prenosi RTRS.

U izveštaju koji su objavili pojedini mediji navode se i konkretne aktivnosti Narodne skupštine Republike Srpske u vezi sa Zakonom o lekovima Republike Srpske, zatim Zakona o imovini, te Zakona o VSTS-u Republike Srpske.

Deo izveštaja Šmit je posvetio i izborima i odnosima između Bošnjaka i Hrvata optužujući Hrvate da, kako tvrdi, podižu "avet" ratne težnje za trećim entitetom.

Izveštaj Kristijana Šmita biće razmatran na sednici Saveta bezbednosti UN, zakazanoj za 11. maj.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Daneee

pre 4 godine

Veliko nacisticko govno treba samo stati na njega i poslije saprati vodom da neostane fleka

Mile Plavi

pre 4 godine

Kakav bezobrazluk ovog malog ceavog nemca.On i dalje sebe smatra viskim predstavnikom i ide u UN i ako ga UN nisu izabralae.To je zapadan demokratija..Bez odluke UN zapada misli da moze sve.Oni se pozivaju na medjunarodno pravo samo onda kada to njima odgpvara.Svabo kupi svoju putnu torbicu i sa prljavim vesom nazad u Germaniju.

ONAJ RUMENI SEOSKI ĐILKOŠ... Milanović osuo po šefu hrvatske diplomatije i Kristijanu Šmitu!
Balkan

ONAJ RUMENI SEOSKI ĐILKOŠ... Milanović osuo po šefu hrvatske diplomatije i Kristijanu Šmitu!

Hrvatski predsednik Zoran Milanović ponovo je danas u svom maniru govorio o kritikama zbog njegove izjave da hrvatski sabor treba da blokira ulazak Finske i Švedske u NATO, dok se u BiH ne sprovede izborna reforma, pa je šefa hrvatske diplomatije Gordana Grlić Radmana nazvao "rumenim seoskim đilkošem", nije poštedeo ni premijera Andreja Plenkovića, pa ni Kristijana Šmita

27.04.2022

20:25

sledeća vest

Politika

Jednom lopov uvek lopov! Šolakov Sautempton uhvaćen u špijunaži - ako je bio spreman da mulja u sportu, gde je sve još varao? (FOTO)
Politika

Jednom lopov uvek lopov! Šolakov Sautempton uhvaćen u špijunaži - ako je bio spreman da mulja u sportu, gde je sve još varao? (FOTO)

Skandal koji trese engleski fudbal otvorio je mnogo ozbiljnije pitanje - ako je tajkun Dragan Šolak bio spreman da preko svog kluba učestvuje u špijuniranju rivala u jednoj od najstrože kontrolisanih sportskih liga na svetu, postavlja se pitanje gde je sve još bio spreman da pomera granice i krši pravila zarad interesa i profita.

20.05.2026

21:15

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set