Abazović: Jako smo blizu da rešimo naš deo posla... Crna Gora na korak da imenuje novog ambasadora u Beogradu
Podeli vest
Premijer Crne Gore Dritan Abazović izrazio je danas nadu da će njegova predstojeća poseta Beogradu poslužiti "resetovanju" odnosa Srbije i Crne Gore i najavio spremnost Podgorica da imenuje ambasadora u Srbiji
"Mi smo jako blizu da rešimo naš deo posla, da imenujemo novog ambasadora. Očekujemo da i oni to urade isto", kazao je Abazović.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da se čini da Evropska unija i NATO formiraju modernu koalicionu suštinu sa ciljem da vode rat protiv Rusije, upoređujući praveći pararelu sa Hitlerom iz vremena kada je spremao napad na SSSR
24.06.2022
12:46
On je rekao da tokom posete Beogradu 27. juna nije u planu sastanak sa patrijahom Srpske pravoslavne ckrve Porfirijem.
“Za sad nisam planirao, ali ako bude potrebe i ako se ukaže taj zahtev nije mi problem, meni je uvek čast. Dva puta smo se sreli. Ja imam visoko mišljenje o patrijahu. Ne bih imao ništa protiv”, kazao je Abazović, odgovarajući na pitanja novinara nakon sastanka sa privrednicima u Privrednoj komori, prenosi RTCG.
Prema njegovim rečima, jedna od tema u Beogradu biće i kriza hrane.
“Nadam se da će ova poseta poslužiti resetovanju odnosa Crne Gore i Srbije. Verujem da ćemo se vratiti sa dobrim vestima”, naveo je Abazović.
Govoreći o izručenju Svetozara Marovića Crnoj Gori, Abazović ističe da je to najvažnije pitanje za tu zemlju, ali i najteže rešivo.
“Ne bih mogao specijalno da komentarišem. Mislim da je tu situacija jasna. Postoji određeni deo volje da se to rešava. Zašto se ne rešava, videćemo, otvorićemo i to pitanje”, poručio je Abazović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da se čini da Evropska unija i NATO formiraju modernu koalicionu suštinu sa ciljem da vode rat protiv Rusije, upoređujući praveći pararelu sa Hitlerom iz vremena kada je spremao napad na SSSR
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma jezive detalje o tome kako su dvojica muškaraca iz Kraljeva pripremali atentat na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i na članove njegove porodice.
Predsednica Narodne skupštine Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na svom Iks nalogu oštrim saopštenjem na račun televizije N1, optužujući ovaj medij za selektivnu primenu "pravila druge strane" i kontinuirano targetiranje predsednika Srbije i njegove porodice.
Biljana Lukić, jedna od najradikalnijih blokaderskih ideološkinja, oglasila se povodom pripreme atentata na predsednika i njegovu porodicu - a bolje da nije.
U gostovanju na tajkunskoj televiziji N1, ponoševac Igor Avžner nije ostavio ni trunku dileme o stanju opozicionih snaga i ambicijama tzv. studentskog pokreta pred predstojeće izbore.
Voditelj Exatlona Vuk Vukašinović otkrio je da nema favorite u najvećem sportskom rijalitiju na svetu i da je imao neprijatne situacije zbog navijanja, kako za Plavi, tako i za Crveni tim.
Mnogi pravoslavni vernici se tokom posta pitaju koliko puta mogu da se pričeste. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović objašnjava da telo i krv Hristovu mogu da prime svaki put kada prisustvuju Svetoj liturgiji.
Sa dolaskom lepšeg vremena otvara se i prilika da pokrenete sezonski posao i ostvarite značajnu zaradu upravo u periodu kada potražnja za određenim uslugama naglo raste.
Zbog sumnje na kontaminaciju salmonelom, proizvođač "Rostocker Wurst- und Schinkenspezialitäten GmbH" objavio je povlačenje svojih proizvoda "Frühstücksknacker" sa tržišta.
Paljenje automobila u Srbiji i regionu već odavno nije sporadičan incident niti delo usijanih glava. Iza zapaljenog vozila gotovo uvek stoji jasna poruka, pažljivo odabrana meta i motiv koji retko ima veze sa impulsom, a mnogo češće sa osvetom, zastrašivanjem ili kriminalnim obračunima.
Tragična smrt Novosađanke Tijane Radonjić (19), koja je prošlog maja stradala tokom parasejlinga u Budvi, i dalje potresa javnost, a iako je Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru zaključilo da nema odgovornosti za njenu pogibiju, porodica nastradale devojke ne prihvata takvu odluku.
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Mnogi vlasnici Ajfon telefona zbunjeni su kada primete da nekad mogu odmah da odbiju poziv, a nekad ne. Ipak, iza te razlike ne stoji greška, već pažljivo osmišljena funkcija sistema koja ima svoju svrhu.
Na ovogodišnjoj dodeli nagrada British Academy Film Awards (BAFTA) crveni tepih bio je prepun slavnih imena, ali rijaliti zvezda Maura Higins je uspela da potpuno zaseni sve ostale.
Priganice su mekane, vazdušaste loptice od dizanog testa koje se prže u dubokom ulju ili masti. Isprobajte ovaj recept i uživajte u tradicionalnom specijalitetu.
Mnogi korisnici interneta i dalje ostavljaju fabričke lozinke na svojim ruterima, ne shvatajući koliko to može da uspori mrežu. Nezaštićena mreža omogućava hakerima, pa čak i susedima, da se lako povežu, što smanjuje brzinu interneta i ugrožava privatnost.
Aleksa Balašević, sin kantautora Đorđe Balašević, svojevremeno je otvoreno govorio o počecima ljubavi sa suprugom Nikolinom i promenama koje je ta veza donela u njegov život.
Pevačica Marija Mara Stojadinović nakon 20 godina progovorila je o odlasku iz zemlje i demantovala da ju je Saša Popović izbacio iz "Granda" zbog eksplicitnih slika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar