Doktorja Branka Pekić-Semiz izvrčila je samoubistvo u Bolnici "Srbija" u Istočnom Sarajevu. Brojni prijatelji i kolege opraštaju se od poznate doktorke, a u više objava na društvenim mrežama ističe se da je Pekić – Semiz bila žrtva "sajber nasilja"
“Tvoje dostojanstvo i tvoj snažni karakter nije mogao da podnese brutalni linč kojem si bila izložena proteklih meseci, a zdravstveni, pravni sistem nije učinio ništa da te zaštiti i da ti omogući uslove da se odbraniš od optužbi. Da li ima lekara koji radi, a da ne greši? Nema. Da li lekar treba da odgovara za svoje greške? Treba. Ali kao i svaki drugi građanin, pred sudom u pravičnom postupku. Neko ko nije iz medicinske struke teško može da shvati da je svaki slučaj drugačiji, da se u čoveku često krije veliki broj neotkrivenih dijagnoza koje mogu da prouzrokuju fatalne komplikacije, da naše bolnice imaju svoja ograničenja na koja ni jedan lekar ne može da utiče. Da li ta greška, ako je bilo, treba da zanemari sve dobro što je taj lekar uradio tokom svog života! …Na nama ostaje da čuvamo uspomenu na tvoj lik i delo i da pružimo snažan otpor sajber nasilju i onima koji su na ovako brutalan način zloupotrijebili javni prostor i doveli do gašenja jednog plemenitog života”, navodi se u jednoj od objava kolege tragično preminule doktorke.
U objavi na Fejsbuku oglasila se i ambasadorka BiH u Grčkoj Milica Ristović - Krstić, koja navodi da je odlazak doktorke veliki gubitak za Istočno Sarajevo i bolnicu u kojoj je radila.
"Dragi prijatelji i sugrađani, tzv. sajber nasilje je nešto što se može desiti svima nama. Neko zna da se nosi sa tim, neko ne, uprkos svim svojim znanjima i kvalitetima. Niko nije zaslužio javni linč zbog posla koji obavlja, a ona ga je, sigurna sam, obavljala najbolje što je znala. Svakom je njegova bol najveća, svakom je njegova sudbina najteža, ali o svojim postupcima moramo dobro razmisliti jer mogu imati dalekosežne posljedice. Pravda se traži pred pravosudnim institucijama, a ne na društvenim mrežama", navela je Ristović – Krstić.
Iz Bolnice "Srbija" su saopštili da je doktorka Pekić – Semiz bila jedan od najvećih stručnjaka u ovoj bolnici, specijalista ginekologije i akušerstva-subspecijalista perinatologije koja je pomogla da na svet dođe više od 2.500 beba.
Grad Istočno Sarajevo danas je ostao bez primarijus doktorke Branke Semiz Pekić, najbolje medju nama. Doktorica Branka bila je žrtva tzv."cyber"nasilja.
Draga doktorice, neka Vam je laka zemlja ilidžanska.
Vječno smo Vam zahvalni za svu radost koju ste donijeli u naše živote! pic.twitter.com/epZC5LAY6i
— Milica Ristović Krstić (@MilicaRistovich) July 25, 2022
“I poslednjeg dana u operacionoj sali uspešno je obavila porođaj carskim rezom. Još jedan novi život, život jedne devojčice stigao je na ovaj svet. Istog dana u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo trebala je da održi predavanje o reproduktivnom zdravlju žena. O ovoj temi sigurni smo, nije bilo boljeg predavača”, saopštili su.
Iz policije su kratko potvrdili da je obavljen uviđaj, da je utvrđeno da nema elemenata krivičnog dela i da se u ovom slučaju radi o samoubistvu.
Nezvanično saznajemo da je Pekić – Semiz počinila samoubistvo u starom objektu nekadašnje bolnice Kasindol, te da je ostavila oproštajno pismo.
Doktorka Branka Pekić Semiz (60) oduzela je sebi život u prostorijama Bolnice „Srbija“ u Istočnom Sarajevu. Tragedija se dogodila u ponedeljak posle carskog reza koji je uradila jednoj pacijentkinji
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Doktorka Branka Pekić Semiz (60) oduzela je sebi život u prostorijama Bolnice „Srbija“ u Istočnom Sarajevu. Tragedija se dogodila u ponedeljak posle carskog reza koji je uradila jednoj pacijentkinji
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta kako bi se nametnuo kao lider blokadera, prema svemu sudeći, podržao je povećanje cena školarina kako bi te pare trošio na putovanja po Evropi!
Sjedinjene Američke Države poslaće još 5.000 vojnika u Poljsku, najavio je američki predsednik Donald Tramp, povezujući tu odluku sa pobedom novog poljskog predsednika Karola Navrockog i odnosima koje Vašington sada gradi sa Varšavom.
Milo Đukanović, bivši predsednik Crne Gore i propali diktator, nekadašnji velikosrbin, a sada protivnik svega srpskog, optužio je Srbiju za "izazivanje genocidnih ratova" tokom devedesetih godina prošlog veka?!
Tajkunske medije istina o zbivanjima u restoranu “27” ne zanima, kao što im fokus i nije prema dojučerašnjem načelniku beogradske policije, Veselinu Miliću. Za njih je on samo sredstvo za napad na Aleksandra Vučića.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević oglasio se povodom hapšenja sedmoro direktora zdravstvenih i obrazovnih institucija na Kosovu i Metohiji.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević zajedno sa članovima delegacije SNS, sastao se danas u Guandongu sa gospođom Džang Guodži, stalnim članom Provincijske komisije KPK u Guandongu i zamenikom guvernera provincije Guandong.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno, na severu Vojvodine uglavnom suvo sa sunčanim intervalima. U ostalim krajevima nestabilno, mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom koji posle podne mogu biti izraženiji uz kratkotrajnu pojavu grada. Temperature od 12 do 26 stepeni.
Još dvanaest mediicnskih radnika iz zemalja Zapadne Evrope posredstvom Kancelarije za saradnju sa dijasporom Ministarstva zdravlja vraća se u zdravstvene ustanove širom Srbije, čime se nastavlja trend povratka naših medicinara iz inostranstva.
Srpski turisti koji ove sezone planiraju letovanje u Grčkoj neka se dobro pripreme, jer su cene otišla u nebesa. Poskupeo je čak i omiljeni ulični specijalitet - giros.
Tokom protekle noći u Beogradu dogodilo se sedam saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedan muškarac teško povređen u udesu kod Bubanj potoka, rečeno je u službi Hitne pomoći.
Hrvatski ministar pravde Damir Habijan najavio je izmene zakona kojima bi u Hrvatskoj mogla biti uvedena kazna doživotnog zatvora, nakon slučaja Kristijana Aleksića iz Drniša, višestruko osuđivanog ubice koji je nedavno usmrtio devetnaestogodišnjeg dostavljača pice Luku Milovca.
Motociklista (1999) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se desila na Jadranskom putu u mjestu Kamenovo, potvrđeno je Portalu RTCG iz OKC Uprave policije.
Jake policijske snage u saradnji sa fornzičarima su danas otkopali metalno bure sa betoniranim telom u ataru sela Jarkovci nadomak Inđije, za koje se sumnja da su ostaci svirepo likvidiranog Aleksandra Nešovića Baje.
Čuveni britanski glumac Majkl Kiting preminuo je u 79. godini života, ostavivši iza sebe neizbrisiv trag u televizijskoj istoriji i uloge koje su gledale generacije i u bivšoj Jugoslaviji.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Poznata glumica Trejsi Šo (52), nekadašnja zvezda serije "Coronation Street", saopštila je u potresnom video obraćanju da ima rak dojke i da već sledeće nedelje kreće na agresivne hemoterapije.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Pevačica Anabela Atijas ima tri ćerke i dok su njene naslednice Luna i Nina Đogani dobro poznate javnosti, ona je sada progovorila o najmlađoj Blankici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar