• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

07.11.2022

13:19

ZAJEDNO GRADIMO VELIKE PROJEKTE! Dodik se zahvalio Kinezima na podršci Republici Srpskoj, saradnja u budućnosti će biti JOŠ VEĆA!

Tanjug/AP

Balkan

ZAJEDNO GRADIMO VELIKE PROJEKTE! Dodik se zahvalio Kinezima na podršci Republici Srpskoj, saradnja u budućnosti će biti JOŠ VEĆA!

Podeli vest

Dodik je istakao da je Republika Srpska voljna da radi sa Kinom kako bi se nastavila fokusirati na ključne oblasti produbljivanja praktične saradnje

Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik istakao je danas se odnosi Kine i Republike Srpske ubrzano razvijaju, zahvalivši kineskoj državi i kompanijama na podršci Srpskoj.

Dodik je u obraćanju putem video-linka na petom Kineskom forumu za razvoj automobila tokom Kineskog internacionalnog sajma u Šangaju 2022, poručio da je Republika Srpska veliki prijatelj Kine.

"Održavajući naše prijateljske odnose, uspeli smo da izgradimo velike projekte i unapredimo razvoj naše infrastrukture. Ove godine realizovana su dva infrastrukturna projekta zahvaljujući velikim kineskim državnim kompanijama", rekao je Dodik.

Dodik je istakao da je Republika Srpska voljna da radi sa Kinom kako bi se nastavila fokusirati na ključne oblasti produbljivanja praktične saradnje i ostvarivanja zajedničkog razvoja", naveo je srpski član Predsedništva BiH.

On je rekao da je poslednjih godina primetan brz rast industrije novih energetskih vozila u Kini, a kineski automobili su dobro poznati u Evropi i ovom delu sveta.

"Republika Srpska kao strateški partner inicijative "?edan pojas - jedan put" do sada je kroz finansiranje infrastrukturnih projekata državnih auto-puteva, kao i finansiranje izgradnje ključnih energetskih objekata u velikoj meri učestvovala u saradnji i jačanju bolateralnih odnosa dve zemlje - Narodne Republike Kine i Republike Srpske", rekao je Dodik, prenela je RTRS.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...

28.02.2026

10:55

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Horor u Splitu: Sin ubio oca pa delove tela razbacao po plažama
Region

Horor u Splitu: Sin ubio oca pa delove tela razbacao po plažama

Županijsko državno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv Borne Tudora (58), kojeg tereti da je iz koristoljublja brutalno ubio svog oca Uroša Tičinovića (90), a zatim delove njegovog tela bacao po plažama u Splitu, kako bi godinama nastavio da prima njegovu penziju.

01.03.2026

08:20

Zabava

Magazin

Džet set