MILO BESAN KAO RIS! Potpisao izmenjeni Zakon o predsedniku - Odgovornost će snositi oni koji su ga usvojili
Podeli vest
Crnogorski predsednik Milo Đukanović potpisao je danas izmenjeni Zakon o predsedniku, koji je drugi put izglasan u parlamentu u ponedeljak.
Đukanović je to saopštio na pres konferenciji u Vili Gorica i podsetio na okolnosti u vezi sa usvajanjem Zakona o predsedniku, koji je, kako je kazao, potpisao uprkos svemu, pa i protestima koje veoma poštuje.
Predsednik Crne Gore Milo Đukanović vratio je Skupštini izmene Zakona o predsedniku zbog greške u nazivu ponovo izglasanog akta, saopštio je savetnik predsednika za ustavni sistem i pravna pitanja Boris Bastijančić
13.12.2022
17:15
Potpisivanjem Zakona, istakao je, njegova ustavna obaveza je ispunjena, bez obzira na to što je, kako je naveo, parlamentarna većina delovala neustavno.
- Neću se pridužiti onima koji ruše Ustav i neću učestvovati u tome - rekao je Đukanović, koji smatra da je usvajanjem pomenutih izmena Skupština izgubila smisao. Parlament je, kazao je, ušao u fazu političkog rada i rušenja ustavnog poretka.
Rekao je i da ni predstavnika parlamenta ni kandidata za mandatara neće pozvati na novi krug konsultacija i da, kako je naveo, odbija mogućnost da učestvuje u primeni neustavnog zakona.
- Odgovornost za primenu ovog zakona snosiće upravo oni koji su ga usvojili - poručio je Đukanović.
Kada je reč o izboru sudija Ustavnog suda, Đukanović je rekao da se pozicija i opozicija moraju dogovoriti, da problema nema da se sudije Ustavnog suda izaberu blagovremeno i da se može skratiti mandat Skupštini.
Može se, kazao je, imati datum izbora i ostvariti legitimnost izbornog procesa.
- Vremena ima, potrebno je malo dobre volje, koje kod parlamentarne većine do sada nije bilo - rekao je crnogorski predsednik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Crne Gore Milo Đukanović vratio je Skupštini izmene Zakona o predsedniku zbog greške u nazivu ponovo izglasanog akta, saopštio je savetnik predsednika za ustavni sistem i pravna pitanja Boris Bastijančić
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević potpuno je razobličio blokadersku glumicu Anđelku Stević Žugić koja je, podsetimo, otišla u Hrvatsku kako bi gostovala u jednoj tamošnjoj emisiji i na zastrašujuć način, verovali ili ne, pljuvala sopstvenu zemlju.
Vula Ceci, kopredsednice Evropske partije zelenih, koja je sa Biljanom Đorđević, iz stranke Zeleno-levi front, izvodila bizaran performans bacanja loptice ispred Narodne skupštine, ne može da se sabere nakon posete evropskog komesara za unutrašnje poslove i migracije, koji je boravio u Srbiji.
"Blokaderi" iz redova opozicije se neprestano svađaju i time pokazuju da nikakvo jedinstvo ne bi postojalo ako bi oni, kojim slučajem, krojili politički kaput Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa predsednikom Predstavničkog doma Parlamenta Češke Tomiom Okamurom, a razgovaraće o unapređenju bilateralne saradnje i političkog dijaloga.
Frilender se vratio! Novi Frilender 8 je moćni SUV od 510 cm koji spaja britanski stil i kinesku struju. Saznajte sve o baterijama, dizajnu i dolasku u Evropu.
Prvo istraživanje o stavovima građana o štednji pokazalo da je 74% ispitanika ima neki oblik štednje, a da je sigurnost novca važniji faktor od visine kamate kada se štedi u banci
Na današnjem suđenju Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama i Belivukovoj tašti za pranje novca, dopunjavajući svoju odbranu, drugookrivljeni Marko Miljković spomenuo je ubijenog vlasnika "Pink taksija" Teodora Gaćešu i njegovog sina Luku Gaćešu koji je u ovom postupku svedočio.
Poslednjih dana zabeležene su vožnje u kontra smeru na auto-putevima Srbije, u kojima su stradale četiri osobe, a glavni uzrok je želja za dokazivanjem i uloga izazova, tvrdi za Informer.rs predsednik Strukovnog udruženja sektora bezbednosti Dejan Milutinović.
Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru ponovo će ispitivati tragediju u kojoj je prilikom parasejlinga prošle godine u Budvi poginula Novosađanka Tijana R. (19).
Suđenje Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama i Belivukovoj tašti nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu dopunom odbrane Marka Miljkovića i saslušanjem svedoka Igora Arizanovića.
Glumica Đovana Antoneli (50), koju publika širom regiona i danas pamti kao Žade iz serije "Zabranjena ljubav", i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
Ulazak u pedesete mnogi stručnjaci opisuju kao važnu životnu prekretnicu, jer se tada jasno vidi koliko su ranije navike i odluke oblikovale svakodnevicu.
Kraljica narodne muzike Zorica Brunclik nakon pauze zbog zdravstvenog stanja vratila se poslu, a sada je o njenom stanju govorio njihov kum i kolega Hasan Dudić.
Regionalna trap scena dobila je novi veliki projekat – Relja Torinno, pevač, tekstopisac i jedan od osnivača izdavačke kuće Generacija Zed, izbacio je album simboličnog naziva "Ljudi su opet na Mesecu", i to – verovali ili ne – baš u trenutku kada svet ponovo gleda ka Mesecu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar