DODIK: Jedinstvena politika Srbije i RS odgovor na pritiske Zapada!
Podeli vest
Predsedniik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je danas da je zajednički odgovor Srbije i RS na pritiske protiv srpskog naroda na Kosovu i Metohiji i u Bosni i Hercegovini jedinstvo srpskog naroda i srpske politike na sve izazove i da cilj treba da bude ujedinjenje Srbije i RS.
"Odavno govorim da je srpski narod u prošlom veku bio izložen silnim stradanjima i da moramo da kažemo, bez obzira na sve turbulencije u svetu, kako ćemo se kretati dalje. Bez obzira na sve ove pritiske EU, Amerike i mnogo šta drugo na KiM i u BiH, srpski narod je jedinstven i želi da izrazi svoju jedinstvenu državnu, pravnu i teritorijalnu organizaciju", rekao je Dodik za TV Prvu.
Plašeći svet Republikom Srpskom koja je ustavna kategorija, premijer tzv. Kosova Aljbin Kurti samo traži alibi za neispunjavanje svojih međunarodnih obaveza čime produbljuje krizu i odgađa rešenje, izjavio je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik
01.12.2022
09:22
Rekao je da se o tome ne govori mnogo i da Zapad nije dozvoljavao razgovor o tome jer je to za njih tabu tema.
"Ali, ja mislim da je krajnje vreme da mi ovom svetu i nama kažemo šta su naši ciljevi u narednim decenijama i da kažemo da je to svakako srpsko ujedinjenje. Ja nisam čovek koji odustaje od te priče. Naravno da je kontekst u svetu važan, ali kada biste sada imali referendum u RS o prisajedinjenju Srbiji, tamo biste imali masovan izlazak i masovnu podršku. To je volja, a nevolja je što imate međunarodni faktor koji tu volju ne uvažava. Nije uvažavao ni ranije kroz vekove", istakao je Dodik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Plašeći svet Republikom Srpskom koja je ustavna kategorija, premijer tzv. Kosova Aljbin Kurti samo traži alibi za neispunjavanje svojih međunarodnih obaveza čime produbljuje krizu i odgađa rešenje, izjavio je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik
Blokader i propali košarkaš Vladimir Štimac više od godinu dana preti uredniku Informera i medijima, a sada, kada je u Palati pravde u Beogradu sreo Dragana J. Vučićevića, pobegao je glavom bez obzira.
Smrt četvorogodišnje devojčice koja je umrla nakon operacije krajnika u Čačku potresla je Srbiju, a to, nažalost, blokaderi pokušavaju da pripišu aktuelnoj vlasti, poredeći smrt nesrećnog deteta sa smrću 16 stradalih u Novom Sadu, kada je pala nadstrešnica, sramno lažući da je dete operisao lekar - član SNS stranke.
Jedan blokader je na društvenim mrežama priznao da je Studentski kulturni centar (SKC), koji je bio pet meseci uništavan i blokiran od štrokadera, bio leglo narkomanije i orgijanja sa maloletnicima.
Odluka Zagorke Dolovac da dan pre saslušanja svog saradnika Branka Stamenkovića u Višem javnom tužilaštvu po krivičnoj prijavi ministra pravde Nenada Vujića oduzme ovaj predmet Višem javnom tužilaštvi i prebaci ga u JTOK kod svog saradnika Mladena Nenadića jasno govori da Dolovac veruje da za nju i njene saradnike srpski zakoni ne važe.
Član Predsedništva Srpske liste Igor Simić poručio je danas da su Kurtijevi ''zakoni'', među kojima je i takozvani zakon o strancima, osmišljeni sa ciljem da proteraju 10.000 Srba sa Kosova i Metohije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas svečanoj ceremoniji uručenja rešenja u okviru programa za podsticaj razvoja prerađivačkih kapaciteta u oblasti proizvodnje vina, piva i jakih alkoholnih pića.
Takmičarke Plavog tima Sanja Kalinović i Anabela Zonai više ne mogu da sakriju međusobnu netrpeljivost, a Anabela tvrdi da je Kalinovićeva psihički maltretira.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Stanodavac koji je iznajmljivao kuću u Zemunu ubijenom Nemanji Žikiću (20) i Filipu G. (37), optuženom za njegovo ubistvo, svedočio je danas pred Višim sudom u Beogradu o jezivim okolnostima koje su se odvijale iza zatvorenih vrata iznajmljenog doma.
Predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije učestvovali su u međunarodnom programu ''Mere protiv sajber kriminala'' (Countermeasures against Cybercrime), čime je još jednom potvrđena aktivna uloga Srbije i njen kredibilitet kao pouzdanog partnera u globalnoj borbi protiv sajber kriminala.
Poznati srpski komičar i kuvar Miloš Nedeljkov, publici poznatiji kao Balkandad, nedavno je boravio u Australiji, gde je gostovao u popularnoj jutarnjoj emisiji "Sun rise on 7".
Pre nego što je postala carica Rusije i ostavila trag u istoriji, Katarina Velika bila je mlada nemačka plemkinja iz skromne porodice, sa ambicijom koja će je kasnije odvesti pravo na carski presto.
Na prvom programu RTS-a će se, nakon što je zavšeno emitovanje poslednje epizode "Radio Mileve", prikazivati tri serije - "Izvor", "Okamova oštrica" i "Pupin".
Ćerka glumca Marka Gvera, koji je publiku osvojio kao Moca u seriji "Radio Mileva", odlučila je da krene tatinim stopama, a sin već pokazuje zavidan sportski duh, zbog čega ga otac s ponosom naziva svojim "malim zmajem".
Kažu da dobra dela ne treba menjati, već negovati i širiti. Zato je i ovu akciju "Zimovanje za sve", Željko Mitrović dodatno proširio, i na zimovanje na Kopaonik ide do sada najveći broj mališana bez roditeljskog staranja iz cele Srbije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar