ZELENE BERETKE SE POVUKLE, zbog defilea u Istočnom Sarajevu pojačano prisustvo policije MUP-a KS!
Podeli vest
Prvi put ove godine Dan Republike Srpske biće obeležen svečanim defileom u Istočnom Sarajevu, što je izazvalo burne reakcije bošnjačkih udruženja, a najavljeni protesti udruženja "zelenih beretki" je ipak otkazan
U svečanom defileu učestvovaće 2.500 pripadnika MUP-a Republike Srpske. Zbog ove manifestacije pojačano je prisustvo policije MUP-a sarajevskog kantona, preneli su sarajevski mediji.
Predsedavajuća Predsedništva BiH Željka Cvijanović uputila je čestitku građanima Republike Srpske povodom nastupajuće Nove godine sa željom da naredna godina svima donese dobro zdravlje, sveukupni napredak, ličnu i porodičnu sreću
31.12.2022
15:28
Povodom Dana Republike i trećeg dana Božića posvećenog Svetom Stefanu, Sveta arhijerejska liturgija služena je jutros u Hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci. Na Trgu Republike Srbije u Istočnom Novom Sarajevu večeras će povodom Dana Republike Srpske biti upriličen vatromet i koncert Policijskog orkestra MUP Republike Srpske.
Republika Srpska nastala je pre početka građanskog rata u BiH, 9. januara 1992. godine, pod prvobitnim nazivom Srpska Republika BiH. Osnovali su je srpski poslanici u tadašnjoj Skupštini BiH nakon što su preglasani u ključnim pitanjima o opstanku Jugoslavije, a pripadnici druga dva naroda krenuli u secesiju.
Dan Republike Srpske obeležen je juče u Banjaluci, gde je u Kulturnom centru Banski dvor u održana Svečana akademija i upriličena dodela odlikovanja zaslužnim institucijama i pojedincima.
U FBiH se obeležavanje dana nastanka Republike Srpske smatra neustavnim, a održavanje svečanog defilea mnogi su doživeli kao provokaciju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
branislav
pre 3 godine
bilo bi lepo da se ljudi dogovaraju, a ne da se popreko gledaju,, ili jos gore da ratuju..budimo ljudi;;rece pokojni patrijarh srpski pavle..moze se to uraditi,, asamo treba imati volje i strpljenja..
Predsedavajuća Predsedništva BiH Željka Cvijanović uputila je čestitku građanima Republike Srpske povodom nastupajuće Nove godine sa željom da naredna godina svima donese dobro zdravlje, sveukupni napredak, ličnu i porodičnu sreću
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta zarad svojih političkih ambicija, dobio je iz Evropske unije direktivu da prizna nezavisnost lažne države "Kosovo" i takozvanog premijera Aljbina Kurtija!
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči stigao je u Sankt Peterburg, gde će se 27. aprila sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prima pripadnike Vojske Srbije, sastav Voda za zaštitu snaga iz Sektora "Zapad", koji su u proteklih osam meseci bili angažovani u Mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Libanu.
Blokaderski odbornik Vlade Ristanović pretio je jutros u Užicu za skupštinskom govornicom novinaru Gvozdenu Nikoliću i svim pristalicama predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Aleksandar Mirković, šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda, izjavio je da se politika bežanja od dijaloga i parlamentarne rasprave nastavila i danas, kada su odbornici opozicije ponovo napustili sednicu Skupštine grada Beograda.
“Onda će biti haos”, kaže urednički dvojac eks-Šolakovih medija Draža Petrović i Sloba Georgiev. U svakoj drugoj državi u svetu, gde postoji tužilaštvo, oni bi bili privedeni.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić održao je obećanje dato malom Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte, koji je imao priliku da prisustvuje večitom derbiju i uživo prati svoj omiljeni klub.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov obišla je u jednoj od najposećenijih banja u Srbiji, Specijalnu bolnicu za rehabilitaciju "Termal" u Vrdniku, gde je zamenjen stari kotao koji je decenijama koristio dizel, novim gasnim generatorom.
Savremeni način života negativno utiče na razvoj dece, a previše provedenog vremena pred ekranom ostavlja posledice koje se često primete tek kada dete krene u školu, upozorava stručnjak za razvoj dečje inteligencije dr Ranko Rajović.
Jedan vozač iz Srbije doživeo je veoma neprijatnu situaciju tokom saobraćajne kontrole na auto-putu u Nemačkoj, kada ga je neslana šala koštala čak 500 evra.
Holivudske glumice Džulija Roberts i Demi Mur su tokom svoje posete Srbiji 2017. godine uživale u kajmaku i roštilju na jednom salašu nedaleko od Novog Sada.
Dragana Droca (22) iz Novog Goražda predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na međunarodnom takmičenju koje se održava u Kušadasiju u periodu od 8. do 18. maja ove godine.
Supruga pevača Dada Polumente, Ivona Polumenta, prvi put je otvoreno govorila o trudnoći, njihovom neobičnom upoznavanju i braku koji je daleko od klasičnih estradnih priča.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar