U sarajevskom hotelu Holidej jutors su se sukobili predsednik stranke Narod i pravda Unsko-sanskog kantona Halil Bajramović i savetnik premijera tog kantona Sulejman Samardžić, koji je član NES-a.
Premijer USK Mustafa Ružnić je za sarajevski portal Klix rekao da je bio u prizemlju Holidej dok se sukob odvijao, a prema njegovim rečima, Bajramović je sreo Samardžića u hotelu ispred lifta i tom prilikom ga navodno udario tri puta.
Samardžić je zatražio lekarski pregled i odvezen je u Dom zdravlja u Sarajevo, gde mu, prema nezvaničnim informacijama, nisu potvrđene povrede.
Portparolka MUP-a KS potvrdila je da je policija dobila dojavu o jutrošnjem sukobu, a premijer Ružinić je na pitanje šta je motiv sukoba rekao da je Bajramović i ranije javno pretio batinama zbog gubitka vlasti.
- Svi mi znamo u Krajini ko je on - rekao je Ružnić.
Inače, Bajramović je prošle godine osuđivan zbog obmane pri davanju kredita, a prema prvostepenoj presudi je dobio čak tri godine zatvora.
U USK ovih dana je prilično uzavrelo s obzirom na to da je u toku finaliziranje formiranja vlasti. Jedna od opcija za formiranje većine bili su SDA, DF, NS, POMAK i deo NiP-a, međutim situacija se promenila pa je sada čvrstoj većini najbliža koalicija SDA, DF, NiP, NES.
Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova reagovala je na izjavu portparola američkog Stejt departmenta Neda Prajsa, da će SAD nastaviti da podržavaju suverenitet, teritorijalni integritet i multientički karakter Bosne i Hercegovine
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova reagovala je na izjavu portparola američkog Stejt departmenta Neda Prajsa, da će SAD nastaviti da podržavaju suverenitet, teritorijalni integritet i multientički karakter Bosne i Hercegovine
Vašington je juče doneo odluku o započinjanju strateškog dijaloga sa Srbijom, a prva sesija dijaloga zakazana je za 17. jul, potvrdio je ministar spoljnih poslova Marko Đurić. On je dodao i da Srbija i SAD prvi put u istoriji podižu odnose na nivo strateškog partnerstva!
Blokaderski odbornik Zeleno-levog fronta (ZLF) u Skupštini Užica Vladan Sinđić, čiji se snimak kako kreće u antisrpski pohod i pljuje sopstveni narod danas proširio društvenim mrežama, svojevremeno je organizovao jezivu antisrpsku izložbu.
Ukrajina, po drugi put, nije pozvala lažnu državu Kosovo da učestvuje na samitu "Jugoistočna Evropa - Ukrajina" koji se danas održava u Kijevu. Ni kada su u Odesi bili domaćini ovog samita, nisu ih pozvali.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić doputovao je u Kijev gde danas učestvuje na petom samitu Jugoistočna Evropa - Ukrajina. Na ovom međunarodnom skupu neće biti predstavnika takozvanog Kosova.
U Prvom osnovnom sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje po tužbi reditelja Emira Kusturice protiv Andrijane Nešić, glavne urednice portala "Novosti". Na ročištu nije biti prisutan zbog, kako navodi, poslovnih obaveza.
Prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da novac čija je isplata najavljena iz Akcionarskog fonda pripada svim građanima Srbije.
Situacija na svetskom tržištu nafte i gasa je haotična. Cene ovih energenata skaču posle ponovnog izbijanja sukoba na Bliskom istoku, a poskupljenja i neizvesnost oko nabavke ne mogu da mimoiđu ni Srbiju.
Tokom velike humanitarne akcije prikupljeno je 43.000 evra za kupovinu kuće Miljani Loćkić, koja je u stravičnom požaru izgubila muža i najstariju ćerku. U prikupljanju novčanih sredstava pomogli su građani, preduzeća, sportisti pa čak i osuđenici iz Niša!
Tokom prve polovine 2026. objavljeno oko 3 odsto više oglasa za posao, u odnosu na isti period prethodne godine. Najviše radnika traži se u građevinarstvu, turizmu i ugostiteljstvu, dok je potražnja za IT stručnjacima u padu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Čačku, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u ovom gradu, uhapsili su N. F. (40) iz Čačka, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Aleksandar Lazarov Cuna za kojim je bila raspisana međunarodna poternica nakon bekstva iz policijske stanice u Kočanima, uhapšen je u Skoplju u Severnoj Makedoniji.
Stigao je prvi trejler za novi Netfliksov film "The Whisper Man" ("Šaptač"), koji preti da postane jedan od najgledanijih psiholoških trilera ove godine.
Sutra u bioskope širom sveta zvanično stiže najiščekivaniji istorijski spektakl godine "Odiseja", a slavni režiser Kristofer Nolan već je morao žestoko da odgovori na brutalne kritike koje prate ovaj projekat
Opekotine od sunca mogu biti veoma bolne, ali pravovremena reakcija i saveti dermatologa mogu da ublaže simptome, ubrzaju oporavak kože i smanje rizik od trajnih oštećenja.
Mnogi ljudi nesvesno imaju naviku da prebace jednu nogu preko druge. Ipak, fizioterapeuti upozoravaju da dugotrajno sedenje u istom položaju može dovesti do različitih tegoba i opteretiti mišiće i zglobove.
Među omiljenim biljkama na našim prostorima posebno se izdvaja vinka, koja se odlično prilagođava ovdašnjoj klimi, jednostavna je za uzgoj i lako uspeva. Stručnjaci su otkrili koja prihrana je najbolja.
Grupa od 26 bivših zaposlenih tužila je Metu, tvrdeći da su interni sistemi veštačke inteligencije igrali ključnu ulogu u izboru radnika za otpuštanje.
Bivša supruga vaterpoliste Nikole Rađena, pevačica Milica Ristić nakon njihovog razvoda ostala je u drugom stanju sa sadašnjim partnerom, a sada je otkrila da li joj je Ana Kokić čestitala na tome.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.