PODGORICA DOBILA NOVU VLAST, EVO KO JE GRADONAČELNICA! Izabrana na predlog "Evrope sad", bila ministarka odbrane kod Zdravka Krivokapića!
Podeli vest
Potpredsednica Pokreta Evropa sad Olivera Injac izabrana je danas za gradonačelnicu Podgorice. PES je predložio Injac za gradonačelnicu pošto je Jakov Milatović izabran za predsednika Crne gore.
Injac je prva žena u istoriji koja će rukovoditi Glavnim Gradom, a na ovoj funkciji zameniće DPS-ovog Ivana Vukovića. Injac je položila zakletvu kojom se svečano obavezala da će dužnost gradonačelnice obavljati u skladu sa Ustavom, zakonom i Statutom Glavnog grada.
Večeras je noć koju su Crnoj Gori čekali više od 30 godina. A slika koja je razgalila srca svima u Crnoj Gori, ali i u Srbiji i regionu jeste što su na pobedničkom obraćaju novog predsednika Crne Gore bili svi - Andrija Mandić, Dritan Abazović, Goran Danilović... Viđen je i bivši premijer Zdravklo Krivokapić, ali i mnogi drugi...
02.04.2023
22:57
Injac, rođena Podgoričanka, je rekla da dužnost gradonačelnice sa sobom nosi poseban vid odgovornosti prema građanima i razvoju grada.
- Ta odgovornost od mene će zahtevati profesionalan pristup. Ovaj proces demorkatske tranzicije vlasti u Podgorici dolaze sa novim demokratskim vrednostima, sa činjenicom da će naredne četiri godine gradom upravljati dve žene. Možete očekivati da ću zaista biti profesionalac. Od mene zahvalnost za sve - navela je Injac.
Prethodno je za predsednicu gradskog parlamenta izabrana Jelena Borovinić Bojović (DF).
Olivera Injac se rodila 1976. godine u Titogradu, u tadašnjoj SR Crnoj Gori, te SFR Jugoslaviji. Diplomirala je 1999. godine na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Nikšiću, a završila je postdiplomske studije 2005. na Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore.
Bila je zaposlena u Ministarstvu unutrašnjih poslova Crne Gore od 2000. do 2007. godine, kao deo Službe javne bezbjednosti i Odeljenja za analitiku, kao nezavisni savetnik i analitičar.
Na Univerzitetu Donja Gorica u Podgorici zaposlena je od 2008. godine, kao profesor bezbednosti. Zdravko Krivokapić ju jeimenovao 27. novembra 2020. godine za kandidata za ministra odbrane u novom kabinetu, a položila je zakletvu 4. decembra 2020. godine.
Od decembra 2020. godine, do aprila 2022. godine bila je Ministarka odbrane u 42 Vladi. Potpredsednica je Pokreta "Evropa sad".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Večeras je noć koju su Crnoj Gori čekali više od 30 godina. A slika koja je razgalila srca svima u Crnoj Gori, ali i u Srbiji i regionu jeste što su na pobedničkom obraćaju novog predsednika Crne Gore bili svi - Andrija Mandić, Dritan Abazović, Goran Danilović... Viđen je i bivši premijer Zdravklo Krivokapić, ali i mnogi drugi...
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski reagovala je povodom sramnih reakcija Zagreba nakon nastupa pevačice Snežane Đurišić.
Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto istakao je da je potpuna laž da bi MOL, ukoliko preuzme ruski udeo u vlasništvu NIS, ugasio Rafineriju u Pančevu.
Član predsedništva SNS i poslanik u Skupštini Srbije Nebojša Bakarec bez pardona prokomentarisao je sramno ponašanje srpske opozicije koja jedva čeka dolazak ustaše Tonina Picule u Srbiju.
Viši sud u Beogradu ponovo je presudio u korist glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva Nenada Stefanovića pošto je utvrdio da su mu novinar i urednik novina "Nova" Ranko Pivljanin i Ivan Miličević povredili pravo na dostojanstvo ličnosti, objavljivanjem neistinitih informacija u tekstovima od 22. novembra 2023. godine.
Akademik za semafore, jedan od najokorelijih antisrpskih esktremista Dušan Teodorović zatražio je od EU da uvede lične sankcije ćerki predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičar Crvenih u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, Jovan Radulović Jodžir, sapleo se i povredio nogu. Zbog pada je odmah reagovao lekarski tim.
Pravo niotkuda došlo je do svađe između Marka Nikolića i Nemanje Radovanovića. Mesar je potpuno izgubio živce, pa čak i krenuo na saigrača. Srećom, ceo Plavi tim se umešao i sprečio eventualnu tuču.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, sutra se očekuje hladno jutro uz slab mraz, a kasnije tokom dana mestimično oblačno, uz temperature do 12 stepeni Celzijusove skale.
U pojedinim opštinama, ako potraje vanredna situacija zbog vremenskih nepogoda, plan je da se uvede onlajn nastava na početku drugog polugodišta, najavio je ministar prosvete Dejan Vuk Stanković.
Portret Ane Bolen, druge supruge engleskog kralja Henrija VIII, koji se čuva u Nacionalnoj galeriji portreta od 1882. godine, uopšte ne prikazuje ovu moćnu i uticajnu kraljicu, već njenu ćerku Elizabetu I.
Željko Ražnatović Arkan (48), ubijen je pre tačno 26. godina, 15. januara 2000. Dobrosav Gavrić Gavra, nekadašnji policajac iz Loznice, koji je osuđen na 35 godina zatvora zbog ubistva komandanta Dobrovoljačke garde, i dalje je u bekstvu.
U poslednjoj deceniji pokušaji kao i izvšena ubistva na grobljima u okršajima kriminalnih klanova otvorila su pitanja o tome kako su pripadnici podzemlja spremni da eliminišu svoje mete bez obzira na mesto i vreme, pa čak i na grobljima, naočigled ljudi koji su došli da oplakuju svoje najmilije.
Lazar Ristovski i Danica Ristovski prvi put su se pojavili u javnosti nakon razvoda braka sinoć na premijeri filma "Saučesnici", gde su u sali sedeli četiri reda jedan iza drugog, bez ikakvog kontakta ili pozdrava.
Između Mine Kostić i njenog dečka Maneta Ćuruvije, Kaspera već je došlo do prve svađe, a pevačica mu je zamerila što je odgovarao na pitanja umesto nje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar