Nesreća na Jadranu! Kod Trogira potonula jahta Britanca, vlasti istražuju uzroke
Podeli vest
U Marini kod Trogira potonula je jahta u vlasništvu državljanina Velike Britanije, stradalih nema, kao ni zagađenja mora, saopštila je danas Nacionalna centrala za usklađivanje traganja i spašavanje na moru u Rijeci (MRCC Rijeka).
Potonuće jahte koja je bila na vezu u mesnoj marini dogodilo se juče rano ujutru.
Na komemorativnoj sednici Skupštine opštine Srebrenica posvećenoj svim srebreničkim žrtvama nije bilo odbornika iz reda bošnjačkog naroda, jer su odlučili da je bojkotuju.
Mušakarac (44) utopio se danas na plaži na Marjanu u Splitu, nakon što mu je pozlilo u vodi.
09.07.2023
23:24
Reč je o jahti dužine 10.45 metara.
Službenici Lučke stanice Trogir utvrđuju razloge potonuća.
- Trenutno nisu poznati razlozi potonuća jahte, a na mestu nesreće nije uočeno zagađenje mora i okoline, dok je rukovodstvo mesne marine upozoreno na obvezu pravovremenog informisanja nadležne trogirske Stanice o svim vanrednim događajima vezanim uz posadu i plovila na vezu, odnosno u pomorskom saobraćaju unutar perimetra marine - navodi se u saopštenju, preneo je portal Indeks.hr.
Mađarska policija pronašla je 29. juna zakopane ostatke Kristine Horvat, devojčice koja je nestala 2009. kada je imala samo 14 godina. Prošlog leta u obližnjem dvorištu iskopani su ostaci njene sestre Aleksandre, koja je nestala istog dana kada i Kristina. Glavni osumnjičeni za ubistvo je Jozef H. (47), očuh devojčica.
Dva slabija zemljotresa zatresla su večeras zagrebačko područje. U 19.54 sati potres jačine 1,8 prema Rihteru zatresao je područje glavnog grada, a epicentar je bio šest kilometara severoistočno od Zagreba.
Načelnik Službe kriminaliteta droga hrvatske policije Dražen Rastović izjavio je danas, uoči tematske sednice Odbora za zdravstvo Sabora, da se u Hrvatskoj beleži sve veći broj osoba koje koriste drogu u lične svrhe, što se podudara sa globalnim trendovima porasta proizvodnje, ponude i potražnje za drogama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na komemorativnoj sednici Skupštine opštine Srebrenica posvećenoj svim srebreničkim žrtvama nije bilo odbornika iz reda bošnjačkog naroda, jer su odlučili da je bojkotuju.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Blokader Miran Pogačar je, verovali ili ne, pokrenuo akciju pribavljanja pomoći monstrumu Goranu Kajfešu (38), koji je u avgustu ove godine brutalno fizički nasrnuo na novinarsku ekipu Informera u Novom Sadu i tom prilikom razbio glavu našem kamermanu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević poručio je da izdaju naroda i države smatra neoprostivim grehom.
Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vladika Heruvim poručio je da su očuvanje vere, identiteta i zajedništva Srba u Hrvatskoj, kao i rad fondacije Sveta Petka na podršci deci, kulturi i crkvenom životu, ključni za opstanak naroda i njegovo mirno, složno i dostojanstveno napredovanje.
Porodica i prijatelji tinejdžera I.R. (15) iz Subotice, koji je tragično preminuo u petak uveče kada se, kako se sumnja, ugušio od izduvnih gasova iz automobila u kom je sedeo u garaži porodične kuće, neutešni su nakon njegove smrti.
Saobraćajna policija u Novoj Varoši zadržala je vozača M. S. iz okoline Bajine Bašte, nakon što je zaustavljen u mestu Vraneša dok je upravljao teretnim vozilom marke “mercedes” u stanju potpune alkoholisanosti.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Rijaliti učesnici Asmin Durdžić i Mina Vrbaški bili su u spavaonici kada su primetili izmet po sobi, nakon čega su izneli tvrdnje da je Miljana Kulić ta koja je vršila veliku nuždu.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar