Lažni albanski sveštenik sa Mirašem provocirao pred Cetinjskim manastirom, pa sve objavio na Fejsbuku! (FOTO)
Podeli vest
Albanski državljanin Nikola Džufka, koji se predstavlja kao sveštenik, na svom Fejsbuk profilu objavio je provokativne fotografije susreta sa Mirašem Dedeićem, koji se predstavlja kao mitropolit nekanonske Crnogorske pravoslavne crkve Mihailo.
Džufka se da Dedeićem sreo na na Cetinju, nakon čega je objavio provokativnu fotografiju ispred Cetinjskog manastira, na kojoj je ukrštenim dlanovima aludirao na albanskog dvoglavog orla.
Petar II Petrović Njegoš bio je duhovni i svetovni vladar Crne Gore i jedan je od najvećih srpskih pesnika i filozofa, a neke njegove izreke se i danas citiraju.
Tokom popodnevnih sati na magistralnom putu koji vodi ka graničnim prelazima Dobrakovo i Gostun između Srbije i Crne Gore došlo je do potpunog kolapsa u saobraćaju.
12.11.2023
17:43
U opisu fotografija Džufka je napisao:
"Istorijski! Imao sam čast da se sretnem sa mitropolitom crnogorskim, njegovim preosveštenstvom Mihailom. Bio sam iznenađen činjenicom da njegovo preosveštenstvo savršeno poznaje Albansku crkvu i do detalja život i delo Fan Nolija. Crnogorska crkva je nezavisna od srpske demonske crkve. Na ovom sastanku razgovarali smo o suštinskim stvarima za budućnost dve crkve: albanske i crnogorske."
Osnovno državno tužilaštvo u Crnoj Gori nije ni tražilo pritvor za Petra B. (34) koji je brutalno pretukao Miloša J. (32) ispre kafića u Njegoševoj ulici u centu Podgorice.
Ministrastvo pravde Crne Gore je još 19. oktobra poslalo zahtev za izručenje Vladimira Erića (32), iz Loznice, koji je uhapšen po međunarodnoj poternici kao jedan od osumnjičenih za kopanje tunela kojim je provaljeno u depo Višeg suda u Podgorici, ali se za sada ne zna da li će i kada on i biti izručen iz Švedske.
11.11.2023
09:12
Dodao je da je sa Mirašem Dedeićem sagovornikom iz nekanonske CPS razmenio savete, a da je njegova glavna poruka bila:
"Albanci zaslužuju nacionalnu crkvu daleko od srpske i grčke", te da su Albanci većinski muslimanski narod, ali da je Albanska crkva srce Albanaca. U svakoj zemlji u kojoj se govori albanski mora postojati Albanska crkva, npr. na Kosovu, Severnoj Makedoniji, Crnoj Gori, Čameriji… Albanska pravoslavna crkva Elbasana je duhovni, verski i patriotski centar Albanaca svuda".
Džufka je takođe objavio i fotografiju sa doskorašnjim premijerom Crne Gore Dritanom Abazovićem i napisao:
"Bratski sastanak sa Dritanom Abazovićem na kojem smo razgovarali o Albanskoj nacionalnoj crkvi Elbasan, Fan Noliju i budućnosti Albanske crkve u Crnoj Gori".
Kako prenosi podgorički portal IN4S, albanska Pravoslavna mitropolija Elbasana je putem zvaničnog sajta radija ”Vaskrsenje” upoznala javnost da je reč o varalici i lažnom svešteniku.
U albanskoj javnosti Džufka je, dodaje se, poznat po izjavama punim nacionalne mržnje i idejama o proterivanju arhiepiskopa Anastasija iz Albanije i osnivanju kosovske crkve.
Muškarac A.H. iz sela Ivanje kod Bijelog Polja uhapšen je zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilje u porodici, izvršivši fizički napad na suprugu i majku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Petar II Petrović Njegoš bio je duhovni i svetovni vladar Crne Gore i jedan je od najvećih srpskih pesnika i filozofa, a neke njegove izreke se i danas citiraju.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Tokom obraćanja novinarima nakon sastanka s generalnim sekretarom NATO, predsedniku Srbije pitanje je postavio i dopisnik N1 iz Brisela, Nikola Radišić.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je večeras da je njen sastanak u Briselu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem bio konstruktivan, navodeći da su razgovarali o konkretnim koracima na putu Srbije ka EU i primeni Plana rasta za Zapadni Balkan.
U vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji trenutno je zbrinuto 30 pacijenata koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, u Republici Severnoj Makedoniji.
Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.
Novi, veoma efikasan proces za izvođenje ove konverzije mogao bi olakšati razvoj terapija za oštećenja kičmene moždine ili bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze.
Oko 18.30 časova na magistralnom putu Zrenjanin Melenci dogodila s eteška saobraćajna nesreća u kojoj su tri osobe smrtno stradale, a četiri osobe su teško povređene i odvezene u Urgentni centar.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu okončalo je istragu ubistva sedamnaestogodišnjeg Andrije I. kojeg je 27. novembra prošle godine u Vlajkovoj ulici u ovom gradu, nasmrt pretukao njegov drug Nemanja Azirović (18).
Bivši fudbaler Partizana i reprezentacije Crne Gore Andrija Delibašić biće sahranjen u petak, 21. marta, na Gradskom groblju u Nikšiću. Ceremonija sahrane zakazana je za 15 časova.
Prema navodima portala "Bekdor podkast", Crvena zvezda je navodno ponudila srpskom košarkašu Vasiliju Miciću ugovor vredan 4,2 miliona evra kako bi se pridružio ekipi sa Malog Kalemegdana.
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi obratio se iz Beča pred prvi meč baraža za opstanak u A diviziji Lige nacija, u kome će Austrija dočekati "orlove" (četvrtak, 20.45).
Stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri vrste aplikacija koje, iako naizgled bezopasne, mogu prikupljati lične podatke bez znanja korisnika.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Redovno kretanje ključno je za zdravlje i sreću psa, ali koliko često treba šetati ljubimca zavisi od njegovih specifičnih potreba, rase, veličine i zdravstvenog stanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar