Gutereš pobesneo na SAD! Hitno upozorio Trampa da sve obustavi!
Podeli vest
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš pozvao je na uzdržanost i prekid svih vojnih aktivnosti u Jemenu, rekao je danas njegov portparol Stefan Dižarik.
"Svaka dodatna eskalacija mogla bi da pogorša regionalne tenzije, cikluse odmazde koji mogu dodatno da destabilizuju Jemen i region i da predstavljaju ozbiljne rizike za ionako strašnu humanitarnu situaciju u toj zemlji", naveo je Dižarik u saopštenju, prenosi Rojters.
Savetnik američkog predsednika Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, Majk Volc, danas je izjavio da ne isključuje upotrebu sile protiv Irana, kako zbog njegove podrške jemenskim Hutima, tako ni zbog potencijalnog razvoja nuklearnog oružja.
Najmanje 19 osoba izgubilo je život u razornim tornadima koji su pogodili jugoistočne delove Sjedinjenih Američkih Država, prenosi BBC. Najteže je pogođena savezna država Misuri, gde je stradalo 11 ljudi.
Prema poslednjim informacijama, u američkim vazdušnim napadima na lokacije Huta širom severnog Jemena poginula je 31, a ranjena najmanje 101 osoba.
Ovo je prva vojna operacija koju je američka vojska izvela protiv Huta od kada je američki predsednik Donald Tramp preuzeo dužnost u januaru i toj grupi odredio status "strane terorističke organizacije".
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je bio "malo sarkastičan" kada je tokom kampanje više puta tvrdio da bi rat između Rusije i Ukrajine mogao da završi u roku od 24 časa.
Uprkos potpunom angažovanju NATO-a i SAD u vojnoj podršci Ukrajini, Rusija i dalje drži prednost na ratištu, ocenjuje Skot Riter, vojni analitičar i bivši obaveštajac američkih marinaca.
15.03.2025
07:40
Tramp je na svojoj društvenoj mreži Truth Social objavio da bi vazdušni napadi na "baze terorista, vođe i protivraketnu odbranu trebalo da zaštite američku pomorsku, vazdušnu i pomorsku imovinu i da povrate slobodu plovidbe".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Savetnik američkog predsednika Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, Majk Volc, danas je izjavio da ne isključuje upotrebu sile protiv Irana, kako zbog njegove podrške jemenskim Hutima, tako ni zbog potencijalnog razvoja nuklearnog oružja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Udarne pesnice tajkunske antisrpske televzije N1, Žaklina Tatalović i Mladen Savatović, danas su zakukali na sav glas na društvenoj mreži Iks, objavivši, najblaže rečeno, patetične poruke.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se izostavljanjem srpskog jezika u oglasu za posao najgrublje krši Ustav, Zakon o zabrani diskriminacije i odluka o konstitutivnosti Srba i ravnopravnosti srpskog jezika i ćirilice u Federaciji BiH zajedno sa druga dva jezika.
Rezervisani su prostor ispred Doma Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice do Trga Republike. Glišić je dodao da je prijava skupa podneta u skladu sa propisima i u zakonskom roku.
Jovan Tarabić, poslednji potomak proroka Miloša i Mitra Tarabića, tvoraca Kremanskog proročanstva, preminuo je 2014. u svom rodnom selu Kremna, u 92. godini. Tokom života citirao je pretke i tvrdio kako su neka od lažnih proročanstava izmislili neprijatelji Srbije.
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar