Studenti tužili Trampa! Haos u SAD oko akcije administracije američkog predsednika protiv protestanata
Podeli vest
Američko-arapski Odbor za borbu protiv diskriminacije (ADC) podneo je tužbu zbog, kako navode, neustavne akcije administracije američkog predsednika Donalda Trampa da deportuje strane studente i naučnike koji protestuju ili izražavaju podršku palestinskim pravima.
U tužbi, koja je podneta u subotu Okružnom sudu SAD za severni okrug Njujorka, traži se privremena zabrana za sprovođenje dve izvršne naredbe koje je potpisao Tramp ranije ove godine, preneo je Rojters.
Savetnik američkog predsednika Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, Majk Volc, danas je izjavio da ne isključuje upotrebu sile protiv Irana, kako zbog njegove podrške jemenskim Hutima, tako ni zbog potencijalnog razvoja nuklearnog oružja.
Najmanje 19 osoba izgubilo je život u razornim tornadima koji su pogodili jugoistočne delove Sjedinjenih Američkih Država, prenosi BBC. Najteže je pogođena savezna država Misuri, gde je stradalo 11 ljudi.
16.03.2025
08:40
Hapšenje propalestinskog aktiviste Mahmuda Halila, koji je pomogao u organizaciji protesta na kampusu svog Univerziteta Kolumbija u Njujorku zbog rata u Gazi, otvorilo je pitanja da li su strani studenti i nosioci zelenih karata zaštićeni od deportacije iz SAD.
Halila su u subotu uhapsili agenti imigracione i carinske službe.
Zvaničnici službe unutrašnje bezbednosti, kao i Tramp naznačili su da je hapšenje u direktnoj vezi sa njegovom značajnom ulogom u protestima prošlog proleća na Univerzitetu Kolumbija.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je bio "malo sarkastičan" kada je tokom kampanje više puta tvrdio da bi rat između Rusije i Ukrajine mogao da završi u roku od 24 časa.
Uprkos potpunom angažovanju NATO-a i SAD u vojnoj podršci Ukrajini, Rusija i dalje drži prednost na ratištu, ocenjuje Skot Riter, vojni analitičar i bivši obaveštajac američkih marinaca.
15.03.2025
07:40
Tramp je naveo da je to "prvo hapšenje od mnogih koja će uslediti".
"Znamo da ima još studenata na Kolumbiji i drugim univerzitetima širom zemlje koji su se bavili proterorističkim, antisemitskim, antiameričkim aktivnostima i nova administracija to neće tolerisati", naveo je Tramo na svojoj platformi Truth Social.
Tramp je obećao da će deportovati aktiviste koji su učestvovali u prošlogodišnjim protestima u kampusima američkih univerziteta protiv izraelskog rata sa palestinskim Hamasom u Pojasu Gaze.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa razmatra predlog budžeta kojim bi se eliminisalo "skoro kompletno finansiranje međunarodnih organizacija poput Ujedinjenih nacija i NATO-a", objavio je "Njujork tajms", pozivajući se na zvaničnike i interni memorandum.
Američki predsednik Donald Tramp rekao je da mu američki milijarder Ilon Mask, koji je na čelu američkog Odeljenja za efikasnost vlade (DOGE), nije neophodan u administraciji, "već da mu se jednostavno sviđa".
Donald Tramp ponovo se oglasio na društvenim mrežama i još jednom je pozvao Amerikance da budu "snažni". U svom poslednjem postu, apelovao je na ljude da ne budu "paničari", što je definisao kao "novu stranku sastavljenu od slabih i glupih ljudi", bez dodatnog objašnjenja.
Savetnik američkog predsednika Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, Majk Volc, danas je izjavio da ne isključuje upotrebu sile protiv Irana, kako zbog njegove podrške jemenskim Hutima, tako ni zbog potencijalnog razvoja nuklearnog oružja.
Irski novinar Čej Bouz komentarisao je izjavu ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da je spreman da plati Sjedinjenim Državama za isporuke oružja i vojne opreme.
Više stranih kompanija koje su ranije planirale povlačenje sa ruskog tržišta privremeno su obustavile te planove, posmatrajući razvoj situacije nakon povratka italijanske kompanije Ariston u Rusiju, piše britanski list Fajnenšel tajms pozivajući se na četiri upućena izvora.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u većerašnjem Kolegijumu najnovije informacije o planovima blokadera profesora koji su u sprezi sa opozicionarima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u posetio je danas, na Veliki petak, studente koji žele da uče u Pionirskom parku i doneo im obojena vaskršnja jaja.
Kad su kretali iz Novog Sada ka Strazburu, pričalo se o podvigu decenije - 80 studenata na biciklima, 1.400 kilometara, znoj, žuljevi i borba za ideale. A sada? Vratili se brže nego što su otišli! Navodno - umorni, iscrpljeni, ali... misteriozno sveži.
Advokat i narodni poslanik SNS Vladimir Đukanović kazao je na Tviteru da če oni koji su predsednika Vučića označavali kao nenadležnog, ipak morati njemu da se obrate.
Ljuban Karan, potpukovnik kontraobaveštajne službe i Zoran Spasić iz Centra za međunarodnu i bezbednosnu politiku gostujući u Info jutru komentarisali su izveštaj FSB o korišćenju zvučnog topa na protestima blokadera 15. marta.
Gosti Info jutra Miroslav Čučković, član Predsedništva SNS i Predrag Jeremić, urednik informative Pink.rs komentarisali su sednicu Skupštine Srbije, ali i druge aktuelne teme. Dve srednje škole počinju sa radom posle praznika.
Večeras od 19 sati na Informer televiziji, domaćin otvorenog studija, Igor Ćurčić, ugostiće prof. dr Miću Živojinovića, pukovnika u penziji, kao i Sulejmana Spaha, predsednika udruženja Srba muslimanske veroispovesti.
Samo u poslednjih par nedelja, nekoliko porodica suočilo se sa gnusnom internet prevarom, jer osoba koja stoji iza, verovatno lažnog "Facebook" profila nudi smeštaj za iznajmljivanje, koji prema tvrdnjama prevarenih, i ne postoji.
Za medicinsku sestru Omiljenu Drulović, koja radi u domu zdravlja u Čačku, oni koji je poznaju kažu da je ime najbolje opisuje, uprkos tome što je nesvakidašnje i što većina ljudi pomisli da se radi o nadimku.
Nikola Lukić (26), mladić iz Uba, preminuo je na Veliki petak pre dve godine, od posledica udarca dozerom za šećer u glavu, koji mu je, dok je pokušavao da razdvoji aktere tuče u kafiću, naneo Ubljanin Lazar M. (46).
Iz vazdušne puške ranjen je muškarac (39) i jedna trudnica kada je nepoznati napadač pucao iz vazdušne puške u Novom Sadu, a građane je taj događaj podsetio na slučaj "snajperiste sa Petrovaradina"
Ko će biti MVP NBA lige za sezonu 2024/25, Nikola Jokić ili Šaj Gildžus Aleksander, saznaćemo u noći između nedelje i ponedeljka pola sata posle ponoći po našem vremenu, odnosno, u nedelju od 18.30 po vremenu na istočnoj obali SAD.
Kako saznaje poznati NBA insajder Šems Čaranija, legendarnom treneru San Antonio Sparsa Gregu Popoviću ponovo je pozlilo, ali je vraćen kući i nalazi se u stabilnom stanju.
Čitava Evropa ne prestaje da bruji o navodnom razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera, a čuvena teniserka odlučila je da odgovori na svoj način — vrelim fotkama s egzotičnog odmora.
Ne mora da organizuje baš svaki napad. Nije samo o tome da mu sklonimo loptu iz ruku - nego da podelimo taj njegov zadatak i sa ostalima, rekao je trener Denvera.
Srpska glumica navodno je bila u tajnoj vezi sa mužem holivudske dive, afera je izbila tokom snimanja popularne serije i zamalo uništila jedan od najdugovečnijih brakova u svetu slavnih.
Glumac Milivoje Mića Tomić, čije ime se danas izgovara sa poštovanjem, ostavio je neizbrisiv trag u domaćoj kinematografiji i to bez ijedne glavne uloge
Marko Todorović je odlučio da napravi pauzu od snimanja serijala "Žikina dinastija", a razlog za tu odluku bio je njegov kolega Dragomir Bojanić Gidra.
Mars je ušao u Lava, a astrolozi nagoveštavaju da postoji opasnost od bankrota za pojedine horoskopske znakove. Lavovi i Škorpije su na negativnom udaru planeta, tako da lako mogu da ostanu bez para.
Bogdan Srejović, beogradski ugostitelj javnosti poznat i kao bivši dečko Cece Ražnatović, uoči najradosnijeg hrišćanskog praznika posetio je manastir Svete Trojice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar