Potpuni kolaps za Ukrajinu u Zaporožju! Vojnici prolaze kroz pravi pakao, Rusi dominiraju!
Podeli vest
Ruske snage usmerile su svoje napade ka strateškom raskršću koje se nalazi između tri ukrajinske oblasti — istočnog Donjecka, južnog Zaporozja i centralnog Dnjepropetrovska.
U poslednjih nekoliko dana, najznačajniji događaji na rusko-ukrajinskom ratištu odvijaju se u pravcu jugoistočne ukrajinske oblasti Zaporožje.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da je održao sastanak Vojnog kabineta Ukrajine u Harkovu na kojem su izvršene pripreme za susret ukrajinske i američke delegacije koji je zakazan za sutra u Saudijskoj Arabiji.
Poslednji put kada je Vladimir Zelenski nosio odelo bilo je 24. februara 2022. godine, kada je objavio uvođenje vanrednog stanja zbog početka Specijalne vojne operacije, piše "Politiko".
22.03.2025
17:45
Višestruki kolaps odbrambenih linija
Ruske snage usmerile su svoje napade ka strateškom raskršću koje se nalazi između tri ukrajinske oblasti — istočnog Donjecka, južnog Zaporozja i centralnog Dnjepropetrovska. Na tom delu fronta, ruske trupe napredovale su severozapadno od naselja Dnjeproenergjija i ušle u južna predgrađa sela Veseloje. Trenutno se vodi žestoka borba između Rusa i Ukrajinaca za kontrolu nad ovim mestom.
Jedan ruski vojni reporter prenosi da ukrajinske snage koje brane Veseloje prolaze kroz pravi pakao.
Posebni izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa, Stiv Vitkof, izjavio je da je Ukrajina pristala da organizuje predsedničke izbore, iako nije ponudio nikakve dokaze za tu tvrdnju ni dodatne detalje.
Ukrajinska vojska se okrenula brzoj hrani u pokušaju da privuče više mladih regruta. Novi video koji je nacionalno ministarstvo odbrane objavilo na TikToku pokazuje potencijalnim borcima koliko čizburgera mogu da priušte ako se pridruže vojsci.
22.03.2025
16:40
- Rusi dominiraju u dronovima, ljudstvu i opremi. Ima nas znatno više, što nam omogućava da bez problema izvodimo frontalne napade na neprijateljske pozicije. Kao rezultat tih napada, sva ukrajinska oklopna vozila u oblasti su uništena, dok pešadija trpi ogromne gubitke. Ukrajinske linije odbrane padaju jedna za drugom - izjavio je on.
Ruski vojni analitičari već predviđaju potpunu okupaciju severnog dela Zaporozja, tvrdeći da Ukrajince može spasiti samo čudo – ili eventualno primirje.
Ukrajinske snage jačaju odbranu na Sumskoj liniji fronta – situacija u Demidovki napeta.
Sa druge strane, a prema izveštajima od 22. marta 2025. godine, situacija na Sumskoj liniji fronta stabilizovala se, ali je daleko od potpunog zatišja. Prema rečima vojnog analitičara Jurija Podoljake, nakon višemesečnih žestokih borbi, ruske trupe sada nailaze na pojačan otpor Oružanih snaga Ukrajine (OSU), što je usporilo tempo ruske ofanzive.
Na pravcu kod naselja Junakovka, Ukrajinci su prebacili rezerve sa drugih delova linije fronta, uspešno se učvrstili i zaustavili rusko napredovanje duž južnih periferija Žuravke, Basovke, Gogoljevke i Gueva. Iako ruske snage ostvaruju svakodnevne taktičke uspehe i manja teritorijalna napredovanja, ne beleže se veliki proboji kakvi su ranije viđeni u oblasti Sudžanskog izbočenja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Na savremenom bojištu u Ukrajini, na kojem sve više dominiraju bespilotne letelice i izviđačko-napadni dronovi, sve češće se pojavljuju propagandni snimci čija je svrha psihološki pritisak i diskreditacija protivnika.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da je održao sastanak Vojnog kabineta Ukrajine u Harkovu na kojem su izvršene pripreme za susret ukrajinske i američke delegacije koji je zakazan za sutra u Saudijskoj Arabiji.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) otkrio je detalje o prošlosti izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, osvedočenom ustaši Toninu Piculi.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je trn u oku blokaderima jer raskrinkava njihove laži i na duhovit način ih postavlja na mesto, najnovijom objavom im je zadao još jednu "šamarčinu" i dirnuo ih u bolnu ranu.
Javnost je ogorčena nakon što je na društvenim mrežama osvanuo snimak na kom se vidi kako se predstavnici Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Rasima Ljajića i Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka Sulejmana Ugljanina zajedno provode u Turskoj i pevaju da im je “Bosna majka junačka”!?!
Lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po skandaloznim, uvredljivim izjavama na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, prisustvovala je današnjem sramnom mini-skupu u Čačku, odakle je zapretila članovima i simpatizerima Srpske napredne stranke (SNS).
Snimak koji prikazuje svu bruku i sramotu u režiji blokadera zgubidana i tajkunske, antisrpske televizije N1 nije za ljude sa slabim želucem, budući da je svakom normalnom čoveku mučno da gleda naizgled ozbiljne ljude i ljude u "ozbiljnim" godinama kako se na najstrašniji način rugaju pevačici Ani Bekuti.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Kapiten Plavih u Exatlonu Nemanja Radovanović istakao je da mu je izletela uvreda koju je uputio Neveni Petrović, ali i da ga je zabolelo što je neko iz Crvenog tima uputio uvredu njegovog saigračici.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju veliki hrišćanski praznik - Bogojavljenja, a mnogi ne znaju da se sutra govori "Bog se javi".
U Opštu bolnicu Novi Pazar primljen je A. I. (52) iz Tutina sa teškim povredama šake, pri čemu su mu amputirana dva prsta, nezvanično saznaje Informer.
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
Svi smo barem jednom razlišljali kako da operemo perjanu jaknu kod kuće, a da zadržati joj savršeni pufnasti oblik. Sada postoji trik koji je posato viralan.
Novinarka Mira Adanja Polak otvoreno je govorila o ličnim žrtvama koje je podnosila kako bi mogla da radi intervjue i reportaže koje su je profesionalno ispunjavale.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar