Dok zvanični Vašington čeka odgovor Teherana na poziv za pregovore o novom nuklearnom sporazumu iranski ministar spoljnih poslova Abas Arkači izjavio je da pregovori sa Sjedinjenim Američkim Državama više nisu mogući osim ako se određene stvari ne promene, preneli su danas iranski državni mediji.
Teheran je ovog meseca primio pismo od predsednika SAD Donalda Trampa kojim se Iranu daje dva meseca da odluči da li će ući u nove pregovore ili će se suočiti sa strožim sankcijama u okviru obnovljene Trampove kampanje "maksimalnog pritiska", prenosi Rojters.
Iranski vrhovni verski lider ajatolah Ali Hamenei odbio je ponudu za pregovore ocenivši da je reč o obmani, a iranski ministar spoljnih poslova je u četvrtak rekao da će Tehran uskoro odgovoriti na pretnje Amerike.
U nedelju je Arakči rekao da Iran nije protiv pregovora zbog toga što je "tvrdoglav", već se rukovodi iskustvom i događajima iz skorije istorije.
Arakči je naglasio da bi Vašington trebalo da preispita svoju politiku pre nego što pozove Tehran da učestvuje u pregovorima.
U svom prvom predsedničkom mandatu Tramp je povukao Sjedinjene Države iz sporazuma između Irana i velikih sila kojim su uspostavljena stroga ograničenja na nuklearne aktivnosti Teherana u zamenu za ublažavanje sankcija.
Savetnik američkog predsednika Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, Majk Volc, danas je izjavio da ne isključuje upotrebu sile protiv Irana, kako zbog njegove podrške jemenskim Hutima, tako ni zbog potencijalnog razvoja nuklearnog oružja.
Američki predsednik Donald Tramp pokrenuo je sinoć velike vojne napade protiv jemenskih Huta, koje podržava Iran, zbog njihovih napada na brodove u Crvenom moru, ubivši najmanje 31 osobu na početku udara za koje se očekuje da će trajati danima.
Šef iranske Islamske revolucionarne garde Hosein Salami upozorio je da će Iran odlučno odgovoriti na svaki napad, nakon što je američki predsednik Donald Tramp pozvao Teheran da prekine podršku Hutima u Jemenu.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi SAD mogle da "preuzmu ostrvo Harg", jedno od najvažnijih iranskih energetskih čvorišta.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio danas u obraćanju naciji da Sjedinjene Američke Države ostvaruju "velike uspehe u Iranu" i da će rezultati tih aktivnosti "vrlo brzo biti vidljivi".
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
Njegova izjava odmah je otvorila pitanje da li Vašington priprema iskrcavanje na iransku obalu ili zauzimanje ostrva Hark, glavnog čvorišta za izvoz iranske nafte.
Više snažnih eksplozija prijavljeno je u jugozapadnom i južnom delu Irana, uključujući grad Ahvaz, ostrvo Kešm i luku Bandar Abas, usred izveštaja o novim američkim vazdušnim udarima.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp saopštio je da će Vašington uvesti potpunu pomorsku blokadu brodova koji plove ka iranskim lukama, napuštaju ih ili prevoze robu povezanu sa Iranom.
Iranska državna televizija u programu je govorila o američkom senatoru Lindziju Grejemu, pri čemu je iznela tvrdnje da je preminuo i emitovala poruke u kojima se njegova navodna smrt slavi.
Vrhovni vođa Islamske Republike Iran, ajatolah Sejed Možtaba Hamnei, uputio je snažnu poruku u kojoj je obećao osvetu za poginulog lidera Alija Hamneija i sve stradale u američkoj agresiji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Savetnik američkog predsednika Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, Majk Volc, danas je izjavio da ne isključuje upotrebu sile protiv Irana, kako zbog njegove podrške jemenskim Hutima, tako ni zbog potencijalnog razvoja nuklearnog oružja.
Tokom noći između 16. i 17. jula širom Krima prijavljeni su požari i napadi bespilotnim letelicama, dok su, prema navodima pojedinih kanala za praćenje situacije, u Crnom moru pogođeni i ruski tankeri iz takozvane "flote iz senke".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je svom političkom kolegi i prijatelju Ivici Dačiću 36 godina rada njegove stranke, Socijalističke partije Srbije (SPS).
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon što je šef naše države Aleksandar Vučić ponovo pozvao političke protivnike na dijalog uoči predstojećih izbora.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević čestitao je danas predsedniku SPS Ivici Dačiću 36 godina od osnivanja Socijalističke partije Srbije (SPS).
Poslanik i član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Nebojša Bakarec objavio je novu kolumnu s naslovom "Lažna agencija "Pulsr" i "Stenford" su samo "smokvin list" za lažno istraživanje CRTE".
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović u Novom Bečeju zajedno sa predstavnicima kompanije "Lianbo Precision Technology Serbia" i lokalne samouprave obišla je potencijalnu lokaciju za njihovu novu fabriku u industrijskoj zoni.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je da još nema tačnog roka kada može da počne putnički prevoz na mađarskoj deonici brze pruge od Budimpešte do Beograda i dodao bi to moglo da se desi za najviše jedan ili dva meseca.
Četvoro Nišlija od kojih je troje povređeno u teškoj saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori, dok je jedna osoba roditelj povređenog deteta, stigla je danas oko 13 časova avionom iz Tivta na niški aerodrom "Konstantin Veliki".
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da danas u Vašingtonu počinje strateški dijalog između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu uhapsili su dvojicu muškaraca zbog sumnje da su učestvovali u brutalnom napadu na dvojicu maloletnika. Napad se se dogodio u noći između srede i četvrtka u parku kod srednje Medicinske škole u Ulici vojvode Knićanina u Novom Sadu.
Maloletnik V. C. (16) povređen je sinoć nešto posle 21 sat kada su tri nepoznate osobe izašle iz automobila, ubacile ga u vozilo, a potom pretile da će da ga izbodu.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je, povodom dvogodišnjice tragične pogibije policajca Nikole Krsmanovića, da Srbija večno pamti svog heroja koji je položio život na oltar otadžbine.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili su petočlanu kriminalnu grupu koja je u jednoj laboratoriji u Batajnici proizvodila opojnu drogu marihuana u veštačkim uslovima.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Pevačica Anastasija Ražnatović tokom trudnoće imala je veliku podršku partnera Nemanje Gudelja, a ima i onih pevačica koji su se vrlo brzo razišli nakon prinove.
Pevačica Anastasija Ražnatović dobila je sina, a sada se putem Instagrama oglasila doktorka koja ju je porađala i zahvalila se na lepoj saradnji čitave porodice Gudelj.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.