Zelenski konačno objasnio svoje ponašanje u Beloj kući! Učinio sam to zbog...
Podeli vest
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da je branio dostojanstvo Ukrajine tokom napetog javnog razgovora sa američkim predsednikom Donaldom Trampom u Beloj kući krajem februara.
- U razgovoru sa Trampom u Beloj kući branio sam dostojanstvo Ukrajine... Zašto su se Ukrajinci branili na početku ovog rata? Bilo je to zbog dostojanstva. Mi sebe ne smatramo nekom vrstom supersile -rekao je Zelenski u intervjuu za Tajms.
Kijev bi trebalo da pristane na mirovni sporazum što je pre moguće, dok još uvek nije prekasno, rekao je bivši pukovnik američke vojske Danijel Dejvis.
Kijevski režim noćas je dronom napao naftovodnu stanicu Kropotkinska u Krasnodarskom kraju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
24.03.2025
15:00
On je naveo da su Ukrajinci veoma emotivni, kao i da, kada je u pitanju njihov osećaj dostojanstva, slobode, demokratije, taj narod se diže i ujedinjuje.
- Ali u tom trenutku je postojao osećaj da nismo saveznici ili da nismo zauzeli poziciju saveznika - naglasio je ukrajinski lider, govoreći o sastnku sa Trampom u Beloj kući 28. februara koji je pre vremena završen verbalnim sukobom.
General Aleksandar Lapin, zapovednik ruske grupe Sever, navodno je nestao i smatra se da je ubijen u ukrajinskom napadu u ruskoj Belgorodskoj oblasti, objavili su Rusi na kanalima društvene mreže Telegram.
Ministarstvo odbrane Rusije objavilo je snimke uništenja teškog BPL-a "Baba-jaga" ukrajinskih snaga bacanjem municije.
24.03.2025
13:00
Zelenski je rekao da smatra da su zvanični predstavnici administracije predsednika SAD "počeli da veruju ruskom predsedniku Vladimiru Putinu na reč".
Prema njegovim rečima, američki zvaničnici su ponavljali ruske dezinformacije čak i kada su njihove sopstvene obaveštajne informacije bile suprotne tome.
On je kao primer naveo tezu o "opkoljavanju ukrajinskih trupa u Kursku", što je tvrdnja koju je Tramp više puta ponovio posle razgovora sa Putinom.
- To je bila laž. Američke obaveštajne agencije, uključujući CIA, rekle su Trampu da ukrajinske trupe nisu opkoljene, ali je Tramp nastavio da ponavlja rusku tvrdnju. Verujem da je Rusija uz pomoć dezinformacija uspela da utiče na neke ljude iz tima Bele kuće. Njihov signal Amerikancima je bio da Ukrajinci ne žele da zaustave rat i da se nešto mora učiniti da se primoraju na to - zaključio je Zelenski.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države ponovo su aktivirale sankcije protiv ruske nafte pošto administracija predsednika Donalda Trampa nije produžila privremenu odloženu meru koja je ranije uvedena usred poremećaja na energetskom tržištu izazvanih sukobom sa Iranom.
Američki predsednik Donald Tramp našao se u centru glasina o navodnoj hospitalizaciji, pošto je Bela kuća juče neočekivano uskratila pristup novinarima.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski ostankom na vlasti ometa širu politiku predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, uključujući saradnju sa Rusijom u energetici, izjavio je bivši američki obaveštajac Skot Riter.
Kijev bi trebalo da pristane na mirovni sporazum što je pre moguće, dok još uvek nije prekasno, rekao je bivši pukovnik američke vojske Danijel Dejvis.
Sednica Narodne Skupštine, koju je za sredu za 11 časova zakazala predsednica parlamenta Ana Brnabić i na kojoj je trebalo da se glasa o nepoverenju Vladi premijera Đure Macuta, prekinuta je danas dvaput.
Od ukupno 62 poslanika opozicije koji su potpisali inicijativu za nepoverenje Vladi, čak 15 se nije pojavilo na raspravi u Narodnoj skupštini, dok je njih 47 došlo makar na početak sednice.
Novi EES sistem kontrole ulaska u Evropsku uniju, koji je zvanično počeo sa dvadesetčetvoročasovnom primenom 10. aprila, pretvorilo je putovanja u pravu agoniju za državljane zemalja izvan EU.
U Kaleniću kod Uba danas je ozvaničen probni rad Regionalnog centra za upravljanje otpadom, najvećeg ekološkog projekta u oblasti upravljanja otpadom u poslednjih nekoliko decenija.
Nova protivgradna sezona počela je danas i trajaće sve do 15. oktobra. Grad Čačak iz svog budžeta izdvojio je oko šest miliona dinara za nagrade protivgradnim strelcima.
Muškarac (44) za kojeg španski mediji navode da je reč o državljaninu Srbije, a crnogorski tvrde da se radi o Krsti Vujiću, upucan je u utorak, 14. aprila u lokalu u Barseloni, čiji je vlasnik Nenad Vinić, koji je 2018. godine hapšen zbog šverca narkotika.
Pred Višim sudom u Užicu danas je nastavljen glavni pretres Vesni Krička, direktorici hotela na Zlatiboru u kome se utopio šestogodišnji dečak V.I. iz Beograda, Nikoli Smiljaniću (49), menadžeru tog hotela i Goranu Avramoviću (67), odogovornom licu preduzeća koje vršilo održavanje bazena.
U naselju Vinča sinoć se dogodio stravičan incident u kojem su dvojica tinejdžera od 16 i 18 godina brutalno pretučena i sa povredama opasnim po život hitno prevezena u Urgentni centar u Beogradu.
Snimak koji je brzo postao viralan prikazuje ženu koja se tokom kupanja u vodi našla u opasnoj situaciji. Ona je iz vode podigla predmet za koji je mislila da je balvan, ali je ubrzo shvatila da zapravo drži aligatora.
Pas može biti divan pratilac detetu, ali samo ako se pažljivo odabere odgovarajuća rasa. Mala deca unose mnogo buke, energije i nepredvidivosti u svakodnevicu, a evo koje četiri rase nikako nisu za porodice sa decom.
Klikom na "prihvati" kada aplikacija traži pristup vašoj galeriji fotografija možete se izložiti velikom riziku, upozoravaju stručnjaci za internet bezbednost.
Seboroični ekcem se odavno više ne svrstava u oboljenje skalpa i kože. Sve veći broj dermatologa
komunicira sa pacijentima da je u pitanju stanje koje moraju u potpunosti da razumeju kako bi se
dosadašnja pravila igre kompletno promenila.
Pevačica Ana Bertić pojavila se u "Pinkovim zvezdama", ali samo kao podrška, a članvi žirija Dragomir Despić Desingerica i Radiša Trajković Đani poludeli su kad su je videli.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar