• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

26.03.2025

19:10

Na prodaju DNK uzorci miliona ljudi!

Shutterstock

Vesti

Na prodaju DNK uzorci miliona ljudi!

Podeli vest

Kompanija za genetsko testiranje "23andMe" koja korisnicima omogućava da pošalju uzorak svoje pljuvačke na detaljnu DNK analizu kako bi otkrili svoje poreklo, podnela je zahtev za stečaj.

Naime, kako piše NPR, kalifornijska biotehnološka kompanija objavila je u saopštenju ove nedelje da je ušla u federalni stečajni postupak s ciljem pronalaska kupca koji bi rešio njene tekuće finansijske probleme.

Suosnivač En Vojcicki takođe je odstupila s mesta izvršne direktorke i u objavi na društvenoj mreži Iks izrazila nadu da će sama da kupi kompaniju.

Prema saopštenju za javnosti, Upravni odbor je odbio ponudu koju je dala ranije ovog meseca.

 

Kompanija "23andMe" suočava se s finansijskim poteškoćama, a u novembru je otpustila više od 200 radnika, što čini 40% njenog osoblja.

Objavili su stečaj manje od dve godine nakon masovne povrede podataka koja je pogodila 6,9 miliona korisnika. Kompanija, koja je 2021. godine bila vredna šest milijardi dolara, suočava se sa pitanjem zaštite podataka svojih 15 miliona korisnika u slučaju prodaje.

Iako tvrde da će zaštita privatnosti podataka biti prioritet, pravni stručnjaci upozoravaju da federalni zakon slabo štiti genetske informacije. Tužilac Kalifornije savetuje korisnicima da izbrišu svoje podatke i zatraže uništavanje genetskih uzoraka.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Miloš Vučević odgovorio: Od ovoga zavisi da li će Aleksandar Vučić biti novi premijer
Politika

Miloš Vučević odgovorio: Od ovoga zavisi da li će Aleksandar Vučić biti novi premijer

Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je za „Informer“, tokom obilaska štandova na Zavičajnom sajmu u Novom Sadu da je prirodno da Aleksandar Vučić po isteku predsedničkog mandata ostane u izvršnoj politici na čelu Vlade Srbije i dodao da će o tome odlučiti dva faktora - građani na izborima i to da li sam Vučić vidi sebe kao budućeg premijera.

08.02.2026

16:30

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Deca slavnih ličnosti: Savršen miks DNK i stila
Showbiz

Deca slavnih ličnosti: Savršen miks DNK i stila

Deca holivudskih i svetskih zvezda odavno više nisu samo "sinovi i ćerke poznatih" već modne i filmske zvezde nove generacije. Savršen miks DNK, stila i ličnosti omogućio im je da danas osvajaju piste, ekrane i društvene mreže.

08.02.2026

14:23

Magazin

Džet set