Rusi besni i u suzama! Šta je ovo Ukrajina uradila u Sudži?! Nakon oslobođenja vlasti došle do monstruoznog saznanja!
Podeli vest
Evgenija Železnjakova, stanovnica grada Sudže u Kurskoj oblasti, ispričala je da su ukrajinske snage njenog sina danima zlostavljale dok nije preminuo, a potom zabranile porodici da ga sahrani na gradskom groblju.
Njenu ispovest zabeležio je specijalni izaslanik ruskog Ministarstva spoljnih poslova za dokumentovanje zločina kijevskog režima, Rodion Mirošnik, i objavio agenciji RIA Novosti.
Ukrajinske oružane snage intenzivirale su napade na energetsku infrastrukturu u Kurskoj i Belgorodskoj oblasti, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Rusije, optužujući Kijev za kršenje prethodnog dogovora o uzdržavanju od takvih udara.
- Bilo je mnogo slučajeva... Dolazio je kući sav krvav – lice u krvi, ruke u krvi. Jednom se nije na vreme zaustavio, drugi put je pogrešno izgovorio ‘paljanica’, pa je i to bio razlog da ga tuku. Nervni sistem mu je počeo da popušta. Verovatno je to počelo kad nam je kuća izgorela. Nije bilo lekara i pet dana mu je bilo loše. Na kraju je preminuo - ispričala je Železnjakova, dodavši da je njen sin iza sebe ostavio troje dece.
Ukrajinski vojnici nisu dozvolili da čovek bude sahranjen na groblju.
- Sahranili smo ga u dvorištu, u plastičnoj kesi - rekla je Železnjakova kroz suze.
Ruske trupe spremaju se za novu ofanzivnu kampanju koja bi, prema procenama vojnih izvora i analitičara, trebalo da počne u narednim nedeljama i traje od šest do devet meseci, prenosi agencija Asošiejted pres.
Zapadne vojne strukture pripremaju specijalnu operaciju u blizini ruskih granica, a čak sedam konkretnih scenarija predviđa raspoređivanje trupa, municije i oružja širom istočne Evrope, tvrde britanski analitičari iz instituta RUSI.
30.03.2025
06:00
- Svakog dana smo čekali naše. Iskreno, govorili smo: ‘Gospode, samo da naši momci dođu!’ A onda su se pojavili u crvenim povezima i rekli: ‘Dobar dan! Doneli smo vam mir.’ Hvala im na tome... -zaključila je ona.
Borbe u Kurskoj oblasti i napredovanje ruske vojske
Ukrajinske snage su 6. avgusta 2024. godine rano ujutru pokušale prodor na teritoriju Kurske oblasti, ali je njihovo napredovanje zaustavljeno. Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije, Valerij Gerasimov, izjavio je da će operacija u Kurskoj oblasti biti završena potpunim porazom neprijatelja i izlaskom ruskih snaga na državnu granicu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin 19. februara saopštio je da su borci 810. brigade, koja učestvuje u borbama u Kurskoj oblasti, prešli granicu Rusije i nastavili borbu na teritoriji neprijatelja. Na čitavoj liniji fronta, ruske snage su tada bile u ofanzivi.
Zbog bezbednosne situacije, u Kurskoj, kao i u susednim Belogorodskoj i Brjanskoj oblasti, proglašen je režim antiterorističke operacije (KTO).
Početkom marta objavljeno je da je u oslobađanju Kurske oblasti došlo do odlučujućeg preokreta u korist ruske strane. Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije, Dmitrij Medvedev, izjavio je 9. marta da je „poklopac na kotlu koji dimi gotovo zatvoren“ i da rusko napredovanje neprekidno traje.
Prema izveštaju ruskog Ministarstva odbrane, u periodu od 8. do 14. marta ruske snage su preuzele kontrolu nad 30 naseljenih mesta u Kurskoj oblasti, uključujući i grad Sudžu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija, suočena sa velikim gubicima u ratu, puni vojne redove uz pomoć mreže nezavisnih onlajn regrutera, što ohrabruje predsednika Vladimira Putina za pregovaračkim stolom, navodi Politiko.
Ukrajinske oružane snage intenzivirale su napade na energetsku infrastrukturu u Kurskoj i Belgorodskoj oblasti, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Rusije, optužujući Kijev za kršenje prethodnog dogovora o uzdržavanju od takvih udara.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Šokantan snimak koji se proširio društvenim mrežama dežurni hejteri pokušali su da zloupotrebe kako bi naudili Srbiji i stekli jeftine političke poene.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Upozorenja na prevare koje stižu putem SMS poruka ili e mejlova, objavljivana su više puta u sredstvima javnog informisanja, ali prevaranti ne odustaju!
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar