Novo žarište ključa! Trampov šef Pentagona đonom kreće na Kinu: Došao i Japan i dao skandaloznu izjavu!
Podeli vest
Američki zvaničnik Pit Hegset, koji boravi u Japanu u okviru svoje prve azijske turneje, ponovio je standardnu američku retoriku optužujući Kinu za „agresivne i prinudne poteze“ u regionu Indo-Pacifika.
Ukrajinske oružane snage i dalje su aktivne na teritoriji Rusije, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u poruci objavljenoj na svom Telegram kanalu.
Ukrajinski režim nastavlja da podstiče eskalaciju sukoba umesto da traži političko rešenje, ocenjuje brazilski analitičar Centra za geostrateška istraživanja Lukas Lejros u tekstu za portal Strategik kalčr.
30.03.2025
08:10
- Amerika ostaje posvećena očuvanju snažnog, spremnog i kredibilnog odvraćanja u Indo-Pacifiku, uključujući i Tajvanski moreuz - poručio je Hegset.
Japan kao ključna tačka američke strategije u Aziji
Vašington nastavlja da gura Japan u ulogu prve linije fronta u regionu, oslanjajući se na svog najvažnijeg azijskog saveznika koji već sada ima snažno američko vojno prisustvo.
Ukrajinske oružane snage intenzivirale su napade na energetsku infrastrukturu u Kurskoj i Belgorodskoj oblasti, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Rusije, optužujući Kijev za kršenje prethodnog dogovora o uzdržavanju od takvih udara.
U Japanu je trenutno stacionirano oko 50.000 američkih vojnika, više eskadrila borbenih aviona, kao i jedina stalno raspoređena udarna grupa nosača aviona američke mornarice.
Nosač aviona „USS Ronald Reagan“, klase Nimitz i na nuklearni pogon, ima svoje sedište u pomorskoj bazi Jokosuka i deluje u okviru američke Sedme flote. Ova grupa predstavlja ključnu komponentu američke vojne strategije za održavanje kontrole i ravnoteže moći u Indo-Pacifiku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države su objavile da je njihova vojska izvela "masovni udar" na mete povezane sa terorističkom organizacijom Islamska država (ID) u Siriji, kao odgovor na smrtonosni napad na američke snage koje su tamo stacionirane.
Američko ministarstvo odbrane planira sveobuhvatnu reviziju američke odbrambene politike i planova komandovanja kojom bi Evropa i Afrika izgubile na značaju, preneli su danas američki mediji.
Administracija Donalda Trampa razmatra formiranje ekskluzivnog kluba "Ključna petorka", koji bi ujedinio SAD, Rusiju, Kinu, Indiju i Japan, dok je Evropa potpuno izostavljena – potez koji mnogi vide kao direktan izazov Briselu i mogući preokret u globalnoj politici.
Ukrajinske oružane snage i dalje su aktivne na teritoriji Rusije, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u poruci objavljenoj na svom Telegram kanalu.
Napad raketom „Orešnik“ na energetsku infrastrukturu u oblasti Lavova označio je prelomni trenutak zimske energetske krize u Ukrajini i direktno je povezan sa haosom koji se sada širi zemljom.
Protesti se nastavljaju u Iranu - hiljade ljudi demonstriralo je u Teheranu tokom noći i jutra. Protestanti su uzvikivali: "Smrt (ajatolahu Aliju) Hamneiju" i "Živeo šah". Sve događaje u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Na televiziji Pink završeno je prvo ovogodišnje izdanje emisije "Hit tvit". Voditeljka Verica Bradić sa svojim gostima analizirala je događaje koji su uzdrmali planetu.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić ponovo je iskoristio priliku da se, preko hrvatskih medija, obračuna sa sopstvenom državom i narodom, nastavljajući kontinuitet svojih političkih nastupa usmerenih isključivo protiv Srbije.
Čestitka blokadera s Filozofskog fakulteta u Beogradu povodom Dana Republike Srpske bila je dovoljna da blokaderi i plenumaši pokažu svoje pravo lice i konačno priznaju - mrzimo sve što je srpsko i radimo protiv Srbije!
Takmičar Plavog tima u Exatlonu Andrej Bedić otkrio je da učenje srpskog jezika je jedna od prepreka koju još uvek pokušava da savlada, kao i da je doneo odluku da se sa Dominikane vrati kao pobednik.
Učesnik najvećeg sportskog rijaliti programa na svetu Exatlona Jovan Radulović Jodžir stekao je brojne fanove na ovom takmičenju, a mnogi ne znaju da njegov mlađi brat Luka (27) mami uzdahe svojim izgledom.
Učesnica Exatlona Milica Balać, iako dolazi iz sveta timskih sportova, ulazi u najveći sportski rijaliti na svetu kao individualac odlučan da pokaže maksimum i izbori pobedu.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Trapave sedmice su posebni periodi u pravoslavnom crkvenom kalendaru tokom kojih Crkva razrešava post — čak i onda kada su to inače obavezni posni dani (sreda i petak).
Prema podacima Laboratorije za solarnu astronomiju Instituta za istraživanje svemira (IKI) Ruske akademije nauka, tokom protekle noći Zemlju je pogodila druga magnetna oluja u januaru, praćena maksimalno jakom polarnom svetlošću.
Pre četiri godine, holandski istražitelji pronašli su deo plena ukradenog tokom spektakularne pljačke na sajmu umetnosti i antikviteta TEFAF, za koju se sumnjalo da su je izveli pripadnici grupe Pink Panteri iz Srbije.
Zoran Marjanović koji je optužen da je 2. aprila 2016. na nasipu u Crvenki kod Borče ubio suprugu, pevačicu Jelenu Marjanović, u petak bi posle skoro dva meseca ponovo trebalo da sedne na optuženičku klupu Višeg suda u Beogradu.
U beranskom selu Šekular 26.decembra, pronađeno je telo mladića u džaku, a nakon obdukcije utvrđen je identitet i reč je o državljaninu Dagestana, odnosno Ruske Federacije - K.I.A. (25).
L.P. (19) i Đ.J.(35) uhapšeni su zbog sumnje da su izvršili krivično delo - teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja, tako što su izazvali nesreću u Kraljevu u kojoj su povređene dve devojke i sada im preti kazna zatvora do tri godine.
Devojka (23) zadobila je teške telesne povrede u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila danas nešto pre 18 časova u Kumodraškoj ulici, na teritoriji opštine Voždovac.
Vlada Srbije donela je odluku o dodeli priznanja za vrhunski doprinos nacionalnoj kulturi, odnosno kulturi nacionalnih manjina, čime je 21 umetnik i kulturni radnik ostvario pravo na doživotno mesečno primanje u visini prosečne zarade, saopštilo je Udruženje dramskih umetnika Srbije.
Glumica Olivera Viktorović (62) priznala je da je nudista i otkrila je da je to postala sasvim slučajno zbog zdravstvenih problema koje je imala sa jajnicima.
Pevačice Sabrina Salerno, Samanta Foks i Kim Vajld su osamdesetih godina važile za najveće seks bombe u svetu, a veliku popularnost imale su i u Srbiji.
Vukašin Jovanović je sin našeg proslavljenog glumca Dubravka Jovanovića koji se osamdesetih godina prosalvio ulogom Matića u seriji "Sivi dom" koju je obožavala cela Jugoslavija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar