• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

01.04.2025

06:40

Napašće Amere! Iran zbog Trampa stavio rakete u punu borbenu gotovost: Biraju rat pre nuklearnog diktata Vašingtona!

Reuters/printscreen

Vesti

Napašće Amere! Iran zbog Trampa stavio rakete u punu borbenu gotovost: Biraju rat pre nuklearnog diktata Vašingtona!

Podeli vest

Iran je stavio svoje dalekometne raketne sisteme u stanje pune borbene gotovosti, nakon što je američki predsednik Donald Tramp zapretio da će napasti tu zemlju ukoliko Teheran ne pristane na novi nuklearni sporazum pod uslovima koje diktira Vašington, piše dnevni list Teheran tajms, blizak iranskim vlastima.

Prema pisanju lista, raketni sistemi sposobni da gađaju američke ciljeve nalaze se već pripremljeni za lansiranje, a veliki broj njih smešten je u podzemnim vojnim objektima širom Irana, konstruisanim tako da mogu da izdrže čak i intenzivne vazdušne udare.

Tramp: Ako ne bude sporazuma – biće bombardovanja i carina

Američki predsednik Tramp ranije je više puta zapretio da će bombardovati Iran ukoliko zvanični Teheran ne pristane na njegove zahteve, među kojima su:

U intervjuu za NBC News, Tramp je u nedelju poručio:

- Ako ne sklope sporazum, biće bombardovanja. Ali postoji šansa da im, ako ne sklope sporazum, uvedem i dodatne carine – kao što sam to uradio pre četiri godine.

Iranski vrh: Uslediće snažan odgovor

Zvanični Teheran odbacuje mogućnost pregovora sa SAD u aktuelnim okolnostima, navodeći da je spreman da odlučno odgovori na svaki akt američke agresije.

Oglasio se i vrhovni verski vođa Irana ajatolah Ali Hamnei, poručivši da će Sjedinjene Američke Države dobiti snažan uzvratni udarac ukoliko Tramp ispuni svoje pretnje i pokuša bombardovanje Irana.

- Ako sprovedu te pretnje, dobiće odgovor koji će ih trajno odvratiti od sličnih pokušaja u budućnosti - rekao je Hamnei u govoru u Teheranu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set