(MAPA/VIDEO) Krv se lije Rusijom! Strašan okršaj u Demidovki: Neprijatelj upao i napravio haos, vodi se odsudna bitka!
Podeli vest
Na teritoriji ruske Belgorodske oblasti već trinaest dana vode se žestoke borbe, dok ukrajinske snage pokušavaju da probiju odbrambene linije kod sela Demidovka, saopštili su lokalni izvori.
Ukrajinske snage promenile su taktiku napada na Belgorodsku oblast i odustale od korišćenja teške oklopne tehnike, izjavio je za RIA Novosti dobrovoljac iz odreda „Anvar“ sa pozivnim znakom Demon.
Predsednik Brazila Luiz Inasio Lula da Silva odbio je da primi bivšeg premijera Italije Masima D’Alemu, koji je doputovao po nalogu ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, prenosi list La Republika, pozivajući se na svedočenje samog D’Aleme.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski svakako će biti uklonjen, jer više ne predstavlja održivu figuru za rešavanje sukoba, izjavio je bivši američki obaveštajac Skot Riter u emisiji na Jutjub kanalu Indija end Global Left.
Deo ukrajinske tehnike i pešadije svakodnevno je uništen vatrom ruskih snaga, dok pojedine grupe uspevaju da se probiju do ruševina na periferiji sela, navodi se u izveštajima sa terena. Na pojedinim mapama koje objavljuju ukrajinski izvori geolocirani su i precizni udari ruske artiljerije po pozicijama ukrajinskih snaga unutar samog naselja.
Istovremeno, ranije pristigla ruska pojačanja već nekoliko dana izvode kontranapade u selima Demidovka i Popovka, gde je deo teritorije već vraćen pod rusku kontrolu. Borbe, međutim, ne jenjavaju, a kako navode lokalni izvori, okršaji su posebno intenzivni u urbanim delovima Demidovke.
Granični pojas pod neprekidnom vatrom
Okršaji se vode u Krasnojarskom okrugu, koji se nalazi neposredno uz granicu sa Ukrajinom. Reč je o jednom od najkritičnijih sektora u Belgorodskoj oblasti, gde ukrajinske snage poslednjih dana intenziviraju napore da pređu granicu i uspostave kontrolu nad delovima teritorije unutar Ruske Federacije.
Ruska vojska, prema dostupnim podacima, koristi artiljeriju, dronove i oklopnu tehniku za odbijanje napada, dok se u zoni sukoba konstantno dopremaju nova pojačanja. Borbe se vode danonoćno, bez dužih prekida.
Nadležni organi za sada nisu izneli zvanične podatke o broju žrtava, ali ruski vojni izvori tvrde da su ukrajinske snage pretrpele značajne gubitke u ljudstvu i tehnici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Belgorod i čitava Belgorodska oblast našli su se pod masovnim artiljerijskim i raketnim napadom, tokom kojeg je u više delova grada odjeknulo više snažnih eksplozija, a oglasile su se i sirene za vazdušnu opasnost, saopštile su lokalne vlasti.
Oružane snage Ukrajine (OSU) rasporedile su višecjevne raketne sisteme HIMARS u stambenim kvartovima Harkova, odakle su, prema navodima ruskih izvora, izvršeni napadi na Belgorodsku oblast.
Ukrajinske snage promenile su taktiku napada na Belgorodsku oblast i odustale od korišćenja teške oklopne tehnike, izjavio je za RIA Novosti dobrovoljac iz odreda „Anvar“ sa pozivnim znakom Demon.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da je zdravstveno stanje ministra unutrašnjih poslova i predsednika Socijalističke partije Srbije Ivice Dačića bolje nego što je bilo, dodajući da ima razloga za optimizam, ali i da se nastavljaju mere intezivnog lečenja i terapije.
Masovna evakuacija gradova na Bliskom istoku mogla bi da usledi ako civilne nuklearne elektrane budu napadnute i dođe do oslobađanja radioaktivnih materija, upozorio je Rafael Grosi, direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju, prenosi Gardian.
Osnovni sud u Loznici odredio je do 30 dana pritvor Zlatku Kokanoviću iz Udruženja "Ne damo Jadar", osumnjičenom za napad na policiju tokom blokade graničnog prelaza "Trbušnica".
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj oglasio se povodom jezivih dešavanja u Iranu, izrazivši, pritom, i saučešće rukovodstvu i narodu te zemlje povodom, kako je rekao, monstruoznog, a kukavičkog ubistva ajatolaha Ali Hamneija, članova njegove najuže porodice i visokih iranskih zvaničnika.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Vlade Mađarske Viktorom Orbanom o aktuelnim dešavanjima u svetu, njihovim posledicama po naš region i daljem jačanju partnerstva između Srbije i Mađarske.
Pevačica Kaja Ostojić svojim prisustvom i glasom upotpunila je žurku za kraj Exatlona, a zapevala je specijalno za glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i Jovana Radulovića Jodžira.
Sinoć je održana spektakularna žurka povodom završetka prve sezone najvećeg sportskog rijalitija na svetu, Exatlona Srbija, a mi vam prenosimo sjajnu atmosferu iz prve ruke.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Žene u Srbiji sve više umiru od raka, a vodeći karcinom koji im oduzima život više nije rak dojke, već je isti kao i kod muškaraca - rak pluća i bronha.
Od početka grejne sezone pripadnici Vatrogasno spasilačkog bataljona iz Prijepolja intervenisali su čak 49 puta u opštinama Prijepolje, Priboj i Nova Varoš.
Prema nezvaničnim saznanjima, policija u Kragujevcu identifikovala je i uhapsila B. V., osumnjičenog da je 1. marta 2026. godine počinio ubistvo muškarca Novaka K. (35) u naselju Erdeč, Kragujevac.
Policija u Kragujevcu rasvetlila je teško ubistvo Novaka K. i uhapsils je B.V. (43) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo, kao i M.V. (23) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo podstrekavanje na izvršenje krivičnog dela teško ubistvo.
Darko Šarić, koji je optužen da je sa Veljkom Belivukom organizovao kriminalnu grupu, koja se tereti za ubistva vođa "škaljarskog klana", odlukom sudskog veća kažnjen je u Specijalnom sudu sa 150.000 dinara zbog "odbijanja da isključi mikrofon i nepoštovanja suda".
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Šesta sezona Teatra "Zmaj" otvorena je proteklog vikenda u prisustvu velikog broja malih i velikih ljubitelja pozorišta koji su uživali u izvođenju višestruko nagrađivane dečje predstave "Lepotica i zver", kao i čarima popularnog baleta za decu "Labudovo jezero".
Kejt Midlton i princ Vilijam obratili su se javnosti u posebnoj video-poruci povodom Dana svetog Davida, nacionalnog praznika Velsa, izgovarajući nekoliko rečenica na velškom jeziku.
Danijel Jovanović sin pevačice Suzane Jovanović iz prvog braka otkrio je kako se Saša Popović odnosio prema članovima porodice u poslednjim nedeljama života.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar