• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

02.04.2025

15:14

Auu! Da li su Zelenski i Berbok svesni posledica ovog poteza?! Dok Tramp i Putin pregovaraju, Evropa razmatra najgoru opciju!

reuters/beta/ap

Vesti

Auu! Da li su Zelenski i Berbok svesni posledica ovog poteza?! Dok Tramp i Putin pregovaraju, Evropa razmatra najgoru opciju!

Podeli vest

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski saopštio je da će u petak, 4. aprila, biti održan prvi detaljan sastanak više vojnih komandi država koje razmatraju mogućnost slanja međunarodnih jedinica na teritoriju Ukrajine. Najavu je izneo tokom zajedničke konferencije za medije sa nemačkom ministarkom spoljnih poslova Analenom Berbok.

- U petak ćemo imati prvi konkretan sastanak vojnih komandi nekoliko zemalja koje su, u užem krugu, izrazile spremnost da razmotre raspoređivanje svojih kontingenata u Ukrajini. To će biti uvod u razgovore o operativnim i bezbednosnim detaljima - rekao je Zelenski, prenosi agencija Ukrinform.

Sastanak na osnovu ukrajinskih predloga

Ukrajinski predsednik je naglasio da je značajno to što će predstojeći sastanak biti zasnovan na već pripremljenim stavovima i predlozima ukrajinske strane, što bi, prema njegovim rečima, trebalo da doprinese efikasnosti pregovora i ubrzanju političko-vojnih odluka.

Zahvalnost Nemačkoj za podršku

Zelenski je u obraćanju zahvalio Nemačkoj na dosadašnjoj pomoći, naročito u domenu protivvazdušne odbrane, humanitarne podrške i energetskog sektora, kao i na najavi novog paketa pomoći u vrednosti od tri milijarde evra.

- Zahvaljujem na podršci Ukrajini i našem narodu. Hvala nemačkoj vladi i čitavom narodu na snažnoj i kontinuiranoj pomoći, naročito kada je reč o vojnoj podršci - poručio je Zelenski.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set