• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

02.04.2025

13:53

Trampe, dobro pazi! Iz Kremlja stiglo jezivo upozorenje: Zelenski smislio pakleni plan, misli da su svi u Vašingtonu glupi!

Reuters

Vesti

Trampe, dobro pazi! Iz Kremlja stiglo jezivo upozorenje: Zelenski smislio pakleni plan, misli da su svi u Vašingtonu glupi!

Podeli vest

Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova optužila je vlasti u Kijevu da namerno gađaju energetske objekte, pokušavajući da stvore iskrivljenu sliku situacije i zavaraju administraciju američkog predsednika Donalda Trampa.

- Kijev i dalje sprovodi napade isključivo na energetsku infrastrukturu, verujući možda da može da prevari i ovog predsednika, kao što su pokušavali sa prethodnim. Smatraju da će mu biti prikazana isključivo ruska reakcija, a da će se prećutati ko je prvi započeo - izjavila je Zaharova za radio „Sputnjik“.

„Zelenski potcenjuje Trampov tim“

Zaharova je ocenila da tim ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog pogrešno procenjuje nivo informisanosti Bele kuće, smatrajući da može da manipuliše činjenicama.

- Na taj način Zelenski i njegov režim pokazuju nepoštovanje prema američkom predsedniku i njegovoj administraciji. Potcenili su situaciju i nivo znanja koji Vašington ima o realnom stanju na terenu - istakla je Zaharova.

Prema njenim rečima, Rusija će nastaviti da informiše međunarodne organizacije, strane diplomate i javnost o napadima na ključnu infrastrukturu, kao i o odgovoru Moskve na te akcije.

Dogovor u Rijadu i njegovo kršenje

Zaharova je podsetila da su Moskva i Vašington, nakon sastanka u Rijadu, usaglasili listu kritične energetske infrastrukture u Rusiji i Ukrajini na koju se odnosi privremeni moratorijum na napade.

Međutim, kako svakodnevno saopštava rusko Ministarstvo odbrane, ukrajinska strana i pored dogovora nastavlja sa granatiranjem energetskih objekata, ignorišući postignute sporazume i međunarodne apele za uzdržanost.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set