• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

08.04.2025

14:10

(VIDEO) Snimak iz Ukrajine zaprepastio celu planetu! "Neka su Rusi pobili decu, ako su roditelji izbegli mobilizaciju..."

Printscreen/X

Vesti

(VIDEO) Snimak iz Ukrajine zaprepastio celu planetu! "Neka su Rusi pobili decu, ako su roditelji izbegli mobilizaciju..."

Podeli vest

Ukrajinski vojnik Andrej Batjukov izjavio je da ne žali poginule civile, uključujući i decu, ako su njihovi roditelji izbegavali mobilizaciju. Ova izjava izazvala je žestoke reakcije na društvenim mrežama.

Batjukov je ovu poruku objavio na svom profilu na Fejsbuku nakon ruskog raketnog napada na Krivi Rog.

- Nikada mi nije žao civila. Svaki put kada ih pogine određeni broj, pitam se – koliko njih ima oca, majku, muža ili ženu u vojsci? - napisao je Batjukov.

Na pitanje jednog korisnika da li mu je žao dece, odgovorio je:

- Ako su im roditelji dezerteri? Ne.

Burne reakcije i oštre kritike

Njegove reči izazvale su bes brojnih korisnika, koji su ga podsetili da država ne postoji bez civilnog stanovništva.

- Nešto ste skrenuli s puta. Državu čine i civili koji obezbeđuju ekonomiju i socijalne programe, i vojska koja je brani. Vojska bez civila ne može da postoji. Zašto onda uopšte ratujete, ako vam civili nisu važni? Suprotstavljanje civila i vojske neće doneti ništa dobro - naveo je jedan od komentatora.

Batjukov je odgovorio da je „odbrana države obaveza svakog građanina prema Ustavu“ i dodao:

- Već dve godine ne vidim redove pred vojnim centrima. Zato vojska brani državu, a ne sve ovo ostalo.

Povlačenje iz politike i uporedba sa Džoan Rouling

Nekadašnji kandidat na lokalnim izborima ispred partije „Evrosolidarnost“ naveo je u videu da više nije član nijedne stranke i da sa „Evrosolidarnošću“ više nema nikakve veze.

U pokušaju da opravda svoje stavove, Batjukov se uporedio sa Džoan Rouling i Džonijem Depom, ističući da „društvu treba govoriti oštro“, jer u suprotnom „podržava dezertere“.

Radikalne poruke sve češće

Podsećamo, nedavno je jedna poslanica iz Kijeva pozvala na deportaciju svih ukrajinskih dezertera iz inostranstva.

Takođe, jedan od vojnih komesara predložio je da se dezerterima blokiraju bankovne kartice, mobilna telefonija i druge usluge.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set