Kina planira da zabrani distribuciju holivudskih filmova nakon što je rekla da nikada neće prihvatiti "ucene" i "pritisak" Sjedinjenih Država nakon carinskih pretnji predsednika Donalda Trampa Pekingu.
"Uvešćemo više carina na američke poljoprivredne proizvode kao što je soja, blokiraće svu američku živinu da uđe u Kinu i zabraniće distribuciju američkih filmova u zemlju", rekao je kineski novinar povezan sa Komunističkom partijom za Bi-Bi-Sijev radio 4.
Američki filmovi su prošle godine u Kini zaradili 585 miliona dolara.
Zabrana američkih filmova dovela bi do toga da predstojeća izdanja kao što su "Svet iz doba Jure: Ponovo rođeni", "Računovođa 2" i nastavak "Nemoguće misije" izgube stotine miliona dolara koje bi zaradili na kineskom tržištu, piše "Dejli mejl".
Američki predsednik Tramp rekao je juče da će nametnuti Kini dodatnih 50 odsto carina ako Peking ne povuče svoje uzvratne carine, što je Kina brzo označila kao "ucenu" i kao odgovor izradila planove za zabranu određenog američkog uvoza.
Pretnje SAD bile su "greška nakon greške, još jednom razotkrivajući ucenjivačku prirodu američke strane", navodi se u saopštenju kineskog ministarstva trgovine, pozivajući SAD da na odgovarajući način reši razlike sa Kinom kroz dijalog uz uzajamno poštovanje i na ravnopravnoj osnovi.
"Tarifni ratovi nemaju pobednika, a protekcionizam nema izlaz. Kinezi ne prave probleme, ali ih se ne plaše. Pritisci, pretnje i ucene nisu pravi način da se nosi sa Kinom", rekao je portparol Ministarstva spoljnih poslova Lin Đijan.
Ako se Tramp bude držao svog plana da nametne dodatnih 50 odsto carina Kini, osim ako ona ne povuče svoje uzvratne namete SAD, ukupne nove američke carine na kinesku robu ove godine mogle bi da porastu na 104 odsto do srede, piše "Dejli mejl".
Pošto su globalni lanci snabdevanja ugroženi, Peking je pod pritiskom da odgovori uoči sastanka predsednika Si Đinpinga i premijera Španije Pedra Sančeza i njegove turneje po jugoistočnoj Aziji .
Kina je pojačala napore da zaštiti svoju ekonomiju od previranja na globalnom tržištu nakon Trampove objave.
Evropska unija kreativno će odgovoriti na carine koje je joj je uveo američki predsednik Donald Tramp – ciljajući na proizvodnju u ‘crvenim‘ saveznim državama, gdje su njegovi najveći pobornici, piše u sredu Politico.
Zvaničnici američkog Ministarstva odbrane razmatraju povlačenje polovine snaga iz istočne Evrope koje je tamo stacionirala administracija bivšeg američkog predsednika Džozefa Bajdena 2022. godine kako bi ojačala odbranu zemalja koje se graniče sa Ukrajinom,, prenosi „En-Bi-Si“, pozivajući se na američke i evropske zvaničnike.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da zna šta radi kada uvodi visoke carine zemljama širom sveta nakon što je izazvao kritike i zabrinutost širom sveta zbog takvih poteza.
Brojni političari u Nemačkoj zabrinuti da ono što je decenijama smatrano jednim od najpouzdanijih skladišta na svetu možda ipak nije tako bezbedno. Berlin, naime, drži rezerve zlata u vrednosti od 113 milijardi evra u Federalnim rezervama Njujorka, a strah da bi to zlato moglo biti otuđeno više, smatraju u Nemačkoj, nije bez osnova!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropska unija kreativno će odgovoriti na carine koje je joj je uveo američki predsednik Donald Tramp – ciljajući na proizvodnju u ‘crvenim‘ saveznim državama, gdje su njegovi najveći pobornici, piše u sredu Politico.
Francuski vojni stručnjaci koji su, prema tvrdnjama proruskih izvora, pomagali Ukrajincima u radu sa dalekometnim dronovima našli su se na meti snažnog noćnog udara u Odesi, izvedenog između 17. i 18. maja.
Mila Pajić, koja se nakon poziva na nerede u Srbiji sklonila u Hrvatsku, piše antisrpske tekstove za portal Autonomija, koji uređuje Dinko Gruhonjić, čovek koji je ranije govorio bi od crkava u Srbiji pravio pabove.
Na 1.200 metara nadmorske visine Tare nalazi se zaravan i zaseok nazvan Sekulić, u kome dobronamerni mogu pronaći mir i potpuni odmor, a neki i mesto večnog počinka.
Vernici se često pitaju gde treba okačiti slavsku ikonu, da li mora da se okači na istočni zid i da li je greh staviti je na neko drugo mesto, da li postoji pravilo?
Sada pokojni "škaljarac" iz Herceg Novog, Goran Vlaović - Goro tokom 2020. godine sa osobom čiji identitet još nije utvrđen, formirao je kriminalnu organizaciju koja je prošvecovala oko dve tone kokaina. Ekipi je pripadao i Radomir Boban Baćović, a sada je crnogorsko Specijalno državno tužilaštvo formiralo slučaj i sprovodi se kriminalistička istraga.
Ego, panika ili slepo verovanje da sudbina radi isključivo u njihovu korist – najčešći su razlozi zbog kojih mit o „savršenom zločinu“ redovno pada u vodu. Kada se prašina slegne, iza najbrutalnijih ubistava obično ostaje jedna jedina, naizgled banalna greška koja je policiju odvela pravo do vrata izvršioca.
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila 11 minuta posle posle ponoći, kod zgrade BIGZ-a u Bulevaru Vojvode Mišića, teško je povređen muškarac (50), koji je prevezen u Urgentni centar, rečeno je danas u službi Hitne pomoći.
U Vranju je u utorak sahranjen mladić Dejan S. (28), koji je poginuo u teškoj saobraćajnoj nesreći u selu Vrbovo kod Vladičinog Hana, kada je automobil "bmw" sleteo s puta.
U velikoj sali mts Dvorane održana je svečana premijera filma "Sveti Mojsije Crni", novog ostvarenja rediteljke Jelena Popović, koja je nakon uspeha filma "Božiji čovek" publici predstavila još jednu snažnu i duhovno inspirativnu priču o veri, iskupljenju i mogućnosti čovekove promene.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Kolač sa jabukama i pudingom je toliko ukusan da zaista može da prođe kao najfinija lagana torta. Najvažnije je što ne treba da se peče, pa je priprema krajnje jednostvna.
Pevačica Ivana Boom Nikolić gostovala je u emisiji "Amidži šou", gde je prvi put otvoreno govorila o periodu kada je kao veoma mlada napustila porodični dom kako bi pratila svoje snove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar