• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/RTBalkan

09.04.2025

18:30

Moskva nikome ne oprašta! Oštro kaznila Rumune zbog proterivanja diplomata!

Tanjug/AP

Vesti

Moskva nikome ne oprašta! Oštro kaznila Rumune zbog proterivanja diplomata!

Podeli vest

Otpravnica poslova Rumunije u Ruskoj Federaciji Lilijana Burda, pozvana je u Odeljenje za državni protokol Ministarstva inostranih poslova Rusije, navodi se u saopštenju ministarstva. Kako dodaju, njoj je uručena nota persona non grata za atašea o pitanjima rumunske odbrane u okviru diplomatskog predstavništva u Moskvi, a ista mera odnosi se i na njegovog zamenika.

"Ova mera je odgovor na ranije ničim izazvanu odluku rumunske strane da vojnog atašea pri ruskoj ambasadi u Bukureštu i njegovog pomoćnika proglasi personom non grata", navodi se objavi Ministarstva na Telegramu.

Rumunsko Ministarstvo spoljnih poslova je 5. marta pozvalo otpravnicu poslova Rusije u Rumuniji, Elenu Kopninu i saopštilo da su vlasti te zemlje proglasile ruskog vojnog atašea i njegovog pomoćnika nepoželjnim, kako su naveli, "zbog aktivnosti koje nisu u skladu sa odredbama Bečke konvencije o diplomatskim odnosima iz 1961. godine".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Dok fašizam besni u Hrvatskoj, vi ste zauzeti kritikovanjem Srbije": Brnabić se javno obratila EU
Politika

"Dok fašizam besni u Hrvatskoj, vi ste zauzeti kritikovanjem Srbije": Brnabić se javno obratila EU

Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom koncerta Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj, uputivši oštru poruku evropskim institucijama i političkim grupama. Brnabić je na engleskom jeziku direktno skrenula pažnju na, kako je navela, višegodišnje ćutanje Evropske unije na otvorene neonacističke manifestacije u Hrvatskoj.

17.01.2026

22:49

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set