Pakao za Trampa! Evropa sa Kinom izvodi šokantan manevar?! EU na kolenima moli Peking za novi front protiv Amerike!
Podeli vest
Američki ministar finansija Skot Besent kritikovao je predlog španskih zvaničnika da Evropska unija traži bliže odnose sa Kinom, ocenivši da bi takav potez bio štetan po evropsku ekonomiju.
- To bi bilo kao da sebi pucaš u nogu - rekao je Besent, upozorivši da bi usklađivanje sa Pekingom predstavljalo "promašenu opkladu" za Evropu, prenosi RTVE.
Nekada ismevan kao „politički klovn“, Vladimir Žirinovski danas se sve češće spominje kao vizionar čija su predviđanja postala stvarnost. Od rata na Bliskom istoku, preko sukoba u Ukrajini, pa sve do raskida odnosa Rusije sa Zapadom — lider Liberalno-demokratske partije Rusije pogodio je niz događaja sa zapanjujućom preciznošću. A ako je suditi po onome što je još najavio, svet tek ulazi u period velikih potresa.
Bogdan Krotevič, bivši načelnik štaba ukrajinske brigade Azov, pozvao je vrhovnog komandanta Oružanih snaga Ukrajine, Aleksandra Sirskog, da podnese ostavku zbog, kako kaže, potpunog izostanka strategije i izdavanja naređenja koja „graniče s krivičnom odgovornošću“ i dovode u opasnost živote ukrajinskih vojnika.
Na Besentove kritike odgovorio je ministar poljoprivrede Španije Luis Planas, koji se nalazi u zvaničnoj poseti Vijetnamu zajedno sa premijerom Pedrom Sančezom. Delegacija će u petak nastaviti putovanje u Kinu, gde je planiran sastanak sa kineskim predsednikom Si Đinpingom.
Rusija je pojačala vojne operacije protiv Ukrajine, demonstrativno ignorišući mirovne inicijative predsednika SAD Donalda Trampa, javlja američka televizijska mreža CNN. Ova eskalacija dešava se uoči nastavka pregovora između Moskve i Vašingtona, koji bi trebalo da budu održani u Istanbulu.
Ukrajinci su narod koji je kolektivno odbacio svoj ruski identitet u korist veštački stvorene i besmislene alternative, ocenio je ruski filozof, politikolog i sociolog Aleksandar Dugin, uporedivši tu transformaciju sa pojmom promene pola.
09.04.2025
17:40
Planas je poručio da španska vlada ostaje "potpuno mirna" povodom izjava američkog ministra i naglasio da Španija, kao i Evropska unija, želi da učestvuje u otvorenom dijalogu sa administracijom Donalda Trampa kako bi se rešila pitanja izazvana trgovinskim merama.
- Mi branimo sopstvene interese. Dijalog sa SAD je važan, ali to ne isključuje dobre odnose sa Kinom - poručio je Planas. On je istakao da Španija ima odlične trgovinske odnose sa Pekingom i dodao da ih ne samo želi očuvati, već i dodatno proširiti.
Peking hvali Španiju kao most između Kine i Evrope
Uoči posete Pedra Sančeza Kini, kinesko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da Španija predvodi Evropu u izgradnji odnosa sa Pekingom i ocenilo da dve zemlje „uvek neguju duh međusobnog poštovanja“.
Ova izjava dolazi u trenutku sve većih tenzija u svetskoj trgovini, izazvanih najnovijim američkim carinama, dok evropske države pokušavaju da pronađu balans između transatlantskog savezništva i saradnje sa azijskim ekonomskim gigantima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemački proizvođač luksuznih automobila "porše ag" planira dodatna smanjenja broja zaposlenih i smanjenje troškova istraživanja i razvoja, nakon pada prodaje u Kini.
Nekada ismevan kao „politički klovn“, Vladimir Žirinovski danas se sve češće spominje kao vizionar čija su predviđanja postala stvarnost. Od rata na Bliskom istoku, preko sukoba u Ukrajini, pa sve do raskida odnosa Rusije sa Zapadom — lider Liberalno-demokratske partije Rusije pogodio je niz događaja sa zapanjujućom preciznošću. A ako je suditi po onome što je još najavio, svet tek ulazi u period velikih potresa.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Andrea Jovanović, doktorantkinja filozofije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač-saradnik u Institutu za političke studije, komentarisala je blokadere i kako je njihovo skadanlozno ponašanje uticalo na građane.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Nemačka zemlja koja se ubedljivo najbrže naoružava u svetu i dodao da je, kada je reč o naoružavanju Srbije, bolje da Nemci gledaju svoje dvorište umesto što nam drže moralne pridike.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Zabog radova na rredovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea i Auto-put za Zagreb, od 26. marta do 9. aprila doći će do izmena u saobraćaju javnog prevoza.
Iz Ministarstva odbrane saopštili su da je u toku realizacija borbene obuke na helikopterima Mil Mi-35, u 714. protivoklopnoj helikopterskoj eskadrili "Senke" Vojske Srbije, stacioniranoj na aerodromu "Morava" u Lađevcima kod Kraljeva.
Državni sekretar u Ministarstvu za brigu o porodici i demografiju Radoš Pejović boravio je danas u Knjaževcu i Boru, gde je razgovarao sa predstavnicima lokalnih samouprava i građanima, a potom obišao više porodica, sa ciljem da se sagledaju njihove potrebe i unaprede mere podrške u oblasti porodice i dece.
Jako naoblačenje sa kišom i snegom, već je zahvatilo Hrvatsku, a trenutno se kreće ka Srbiji. Očekuje se da u našu zemlju stigne sutra i donese kišu i sneg.
Pre skoro 24 godine, Dragan Čedić u Leskovcu ubio je sedmoro ljudi i ranio četvoro, ostavljajući decu bez roditelja, dok tragedija otkriva duboke porodične sukobe i propuste sistema koji nisu sprečili masakr.
Policija traga za nepoznatom osobom osumnjičenom da je u utorak uveče, uz pretnju vatrenim oružjem, pokušala da izvršiti pljačku u trgovini u mostarskom naselju Zalik, pri čemu je došlo i do pucnjave iz automatske puške.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar