Moskva odgovorila Trampovom specijalcu! Podela Ukrajine - to znači samo jednu opciju!
Podeli vest
Ideja specijalnog izaslanika američkog predsednika Kita Keloga da se Ukrajina podeli na zone kontrole između Evrope i Rusije mogla bi da dovede do nove eskalacije, izjavio je specijalni izaslanik ruskog ministarstva spoljnih poslova za zločine kijevskog režima Rodion Mirošnik.
- Ovo je jedna od opcija za zamrzavanje, koja posle nekog vremena može dovesti do nove eskalacije - rekao je on, a prenosi TASS.
Specijalni izaslanik Sjedinjenih Američkih Država za Ukrajinu i Rusiju Kit Kelog izjavio je da bi Ukrajina mogla da bude podeljena "gotovo kao Berlin nakon Drugog svetskog rata" u okviru mirovnog dogovora.
Predsednik SAD Donald Tramp imenovao je Kita Keloga za specijalnog izaslanika za Ukrajinu.
15.03.2025
20:30
Prema njegovim rečima, ako se vojni uticaj održi na ukrajinskoj teritoriji bez demilitarizovane zone, onda će Kijev ponovo moći da "uvuče desetine hiljada militanata" kroz Britaniju, koji će ponovo biti poslati u borbu.
Ta zona će, kako je naveo, zadržati "nivo toksičnosti" protiv kojeg je pokrenuta specijalna vojna operacija. On je dodao da takva ideja nije opcija za mirno i sistemsko rešenje, na čemu insistira Moskva.
Nastavak američke vojne pomoći Kijevu zavisi od njegove spremnosti za mirovne pregovore i potpisivanja sporazuma o retkim metalima, rekao je izaslanik SAD za Ukrajinu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u četvrtak je izjavio da je Ukrajina spremna da ubrzano radi na postizanju snažnog sporazuma o ulaganjima i sigurnosti sa SAD, ocenivši da sastanak s američkim izaslanikom Kitom Kelogom "vraća nadu" u uspeh.
21.02.2025
18:10
"To bi moglo da izgleda skoro kao ono što se dogodilo sa Berlinom posle Drugog svetskog rata, kada je postojala ruska, francuska i britanska zona", govori se u tekstu.
"Tajms" je naveo da bi ovu postsovjetsku republiku bilo moguće podeliti na nekoliko zona kontrole, na kojima će biti raspoređene vojske nekoliko država. Pritom, britanska i francuska vojska bile bi raspoređene na zapadu Ukrajine zarad dodatne sigurnosti. Među njima i ruskim snagama, mogle bi da budu ukrajinske snage i tampon zona. Kako se navodi u intervjuu, londonski i pariski kontingent zapadno od Dnjepra ne bi provocirali Moskvu.
Foto: EPA
Kit Kelog
Kelog: Tajms je iskrivio izjavu
List takođe piše o sumnjama specijalnog izaslanika u spremnost Moskve da prihvati takav predlog, a Kelog je kasnije na društvenoj mreži Iks napisao da je ovaj medij iskrivio njegove reči.
"Članak u 'Tajmsu' iskrivljuje ono što sam rekao. Govorio sam o snagama nakon prekida vatre koje bi podržale suverenitet Ukrajine. U diskusijama o podeli, govorio sam o područjima ili zonama odgovornosti savezničkih snaga, bez američkih trupa. Nisam imao u vidu podelu Ukrajine", napisao je on.
Osim toga, osvrnuo se i na predsedničke izbore u Ukrajini, naglasivši da podržava njihovo održavanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski odgovor na potencijalno korišćenje zamrznute ruske imovine na Zapadu zarad davanja kredita Ukrajini već je pripremljen, potvrdio je za agenciju TASS ministar pravde Konstantin Čujčenko.
Specijalni izaslanik Sjedinjenih Američkih Država za Ukrajinu i Rusiju Kit Kelog izjavio je da bi Ukrajina mogla da bude podeljena "gotovo kao Berlin nakon Drugog svetskog rata" u okviru mirovnog dogovora.
Oštra oružana konfrontacija izbila je 3. decembra uveče u blizini Kijeva, kada su se operativci Glavne uprave za obaveštajne poslove Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR) sukobili sa pripadnicima regularne ukrajinske vojske.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Početkom decembra Srbi obično nagrnu na kupovinu novogodšinje dekoracije, pa su i ove godine velike gužve, a u nekim prodavnicama verovali ili ne, za jelke se prave i rezervacije.
Iz Narodne banke Srbije rekli su da raspolažu svim potrebnim instrumentima kako bi obezbedili stabilnost i sigurnost domaćeg finansijskog sistema, pa istakli kako neće dozvoliti da on bude ugrožen, zbog aktuelne situacije sa NIS-om.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Pančevu određeno јe zadržavanje prema licima L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, u traјanju do 48 časova.
Policija u Beogradu, UKP, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Lazarevcu, uhapsili su D.S.C. (30) iz Nigerije i M.D. (42) zbog sumnje da su izvršili prevaru na društvenoj mreži TikTok.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Apple je otkrio da se ogrebotine na Ajfonu 17 Pro mogu efikasno ukloniti pomoću slane vode. Testiranja su pokazala da ova metoda daje bolje rezultate od uobičajenih sredstava za čišćenje.
Glavobolja je jedan od najčešćih zdravstvenih problema savremenog čoveka i mnogima ozbiljno narušava kvalitet života. Iako su epizode često kratkotrajne i bezopasne, veliki broj ljudi se bori sa čestim, intenzivnim ili dugotrajnim oblicima bola.
Princeza Kejt Midlton ne prestaje da iznenađuje javnost i medije, pa je to i uradila tokom zvanične posete nemačkog predsednika pojavivši se sa novom frizurom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar