Otkrivena velika tajna pape Franje! Poslednje dve godine svakog dana je zvao jedno mesto na koje su svi zaboravili!
Podeli vest
Tokom poslednjih 18 meseci života, papa Franja je svake večeri pozivao jedinu katoličku crkvu u Pojasu Gaze kako bi se raspitao o stanju među vernicima pogođenim ratom. Ovu informaciju preneo je sveštenik Crkve Svetog Porodice Gabrijel Romaneli, koji je za Skaj njuz izjavio da je „papa zvao svakog dana“.
U svom poslednjem javnom obraćanju, tokom Uskrsa, papa Franja pozvao je na hitan prekid vatre između Izraela i Hamasa. Osudio je, kako je rekao, „dramatičnu i sramotnu humanitarnu katastrofu“ u Gazi i upozorio na „sve snažniju klimu antisemitizma koja se širi svetom“.
Jedan od najozbiljnijih kandidata za naslednika pape Franje mogao bi biti kardinal Mateo Zupi, specijalni izaslanik Vatikana za Ukrajinu, piše italijanski list La Stampa.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin izjavio je da nema nikakve sumnje u pobedu Rusije, ističući da se ukrajinski režim bori ne za interese svog naroda, već za kapital koji je, kako je rekao, opljačkan od sopstvenih građana.
22.04.2025
07:40
- Pozivam zaraćene strane: obustavite vatru, oslobodite taoce i pružite pomoć izgladnelom narodu koji čezne za budućnošću u kojoj će vladati mir - poručio je papa.
- Svedoci smo neverovatne žeđi za smrću i ubijanjem širom sveta! Koliko se prezira pokazuje prema ranjivima, marginalizovanima i migrantima! - upozorio je.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin obavio je telefonske razgovore sa predsednikom Južne Afrike Sirilom Ramafosom i predsednikom Brazila Luisom Inasijom Lulom da Silvom, fokusirajući se na unapređenje bilateralnih odnosa i situaciju u Ukrajini.
Posebnu molitvu uputio je za hrišćanske zajednice u Libanu i Siriji, apelovao na konstruktivan dijalog kako bi se ublažila glad u Jemenu, pozvao na mir u Sudanu i Južnom Sudanu, i izrazio podršku žrtvama nasilja u Demokratskoj Republici Kongo. Pomenuo je i „krhki tračak nade“ u Mjanmaru, gde je posle godina građanskog rata došlo do početaka primirja.
Posebnu pažnju ponovo je posvetio Ukrajini, izrazivši nadu u „pravedan i trajan mir“. Govoreći o Gazi, istakao je da sukob i dalje donosi „smrt i razaranje“, a izraelsku vojnu operaciju nazvao je „veoma ozbiljnom i sramotnom“.
Arapski lideri: „Izgubili smo vernog saveznika“
Vest o smrti pape Franje, koji je preminuo u 88. godini, izazvala je snažne reakcije među arapskim liderima, koji su ga nazvali doslednim protivnikom rata u Gazi i braniteljem međureligijskog dijaloga.
Predsednik Palestinske samouprave Mahmud Abas izjavio je da je „svet izgubio vernog prijatelja palestinskog naroda“, ističući da je papa Franja priznao palestinsku državu i dozvolio isticanje palestinske zastave u Vatikanu, prenela je agencija Vafa.
- Danas smo izgubili vernog saveznika koji je branio legitimna prava našeg naroda - rekao je Abas.
Reagovao je i Basem Naim, član političkog biroa Hamasa, poručivši da je papa Franja bio „nepokolebljiv branilac prava Palestinaca“.
- Svojim čvrstim stavom protiv rata i genocidnih dela počinjenih nad narodom Gaze u proteklim mesecima, Franja je pokazao istinsku ljudskost i principijelnost - naveo je Naim.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedan od najozbiljnijih kandidata za naslednika pape Franje mogao bi biti kardinal Mateo Zupi, specijalni izaslanik Vatikana za Ukrajinu, piše italijanski list La Stampa.
Pravi haos u režiji najostrašćenijih blokadera dogodio se sinoć na Medicinskom fakultetu u srcu Beograda, kada je razularena grupica zgubidana upala u prostorije ove visokoobrazovne institucije besna zbog rezultata izbora za studentski parlament.
Lider partije Tisa Peter Mađar, koji je pobedio na mađarskim parlamentarnim izborima, prodao se liberalima, ali je prvobitno bio nacionalista što sada prikriva, tvrdi ruski politikolog Nikolaj Sorokin.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić se obratila povodom skandala u režiji Zeleno-levog fronta i Evropske partije zelenih koji su održali pres konferenciju u holu Skupštine i pritom vređali i pretili Srbiji.
Na društvenim mrežama osvanuo je dokaz koji pokazuje da su sinoćnji haos na Medicinskom fakultetu u Beogradu izazvali blokaderi koji su došli sa strane kako bi provocirali policiju i pokrenuli još jedan talas nasilja.
General Ratko Mladić i dalje je veoma loše nakon moždanog udara u pritvorskoj bolnici, a iz Haga je stigla i medicinska dokumentacija, izjavio je njegov sin Darko Mladić.
Na nove skandalozne napade Marinike Tepić na predsednika Srbije Aleksandra Vučića reagovala je i potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Pre nešto više od sat vremena, dobra vest iz SAD je stigla u Srbiju. OFAK je produžio operativnu licencu za rad Naftnoj industriji Srbije, rekla je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović za tokom uključenja u Srpski dnevnik na Informer TV.
Zvanje počasnog građanina Beograda dobilo je više od 30 ljudi, od kada se dodeljuje, 1945. godine. Među njima su istaknuti državnici, vojskovođe, umetnici... Građanima Srbije je najinteresantniji među njima Nelson Mandela.
Redakcija Informera danas je obeležila svoju krsnu slavu - Istočni petak, a slavski kolač je sa sveštenikom lomio glavni urednik redakcije Dragan J. Vučićević sa kolegama, suprugom i decom.
Vlasnik pogrebne radnje u beogradskom naselju Ripanj, na koju je tokom noći bačen Molotovljev koktel, oglasio se i ispričao kako je saznao za incident, ali i šta je prethodilo ovom događaju.
Dežurni javni tužilac Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu je odredio zadržavanje Z.S.(32) zbog sumnje da je izvršio krivično delo ometanje pravde.
U Višem sudu u Beogradu Ognjen Dabetić danas je prvi put izneo odbranu povodom optužbi da je na podmukao način i iz niskih pobuda ubio transrodnu osobu Nou Milivojev (18), sa kojom je ranije bio u emotivnoj vezi.
U selu Dobroselica na Zlatiborskom okrugu snimljeni su mnogobrojni filmovi, a meštani bi voleli da njihov kraj ponovo postane centar filmadžija kao nekada.
Radio-televizija Srbije odlučila je da se sa programa skinu tri popularna formata: kulinarski šou "Na večeri kod", kao i kvizovi "Ja volim Srbiju" i "Stigni me ako znaš".
Ako ste mislili da su baletanke izašle iz mode, vreme je da promenite mišljenje, jer se u proleće 2026. vraćaju jače nego ikad i ponovo zauzimaju mesto među najtraženijom ženskom obućom.
Gugl sve više ugrađuje Gemini funkcije u svoje servise poput Gmaila i Gugl Workspace alata kako bi poboljšao produktivnost i automatizaciju. Ove opcije su deo šire strategije unapređenja digitalnih alata i često dolaze kao sastavni deo korisničkog iskustva, bez posebnog uključivanja.
Predrag Raspopović, poznatiji kao Peca Vijagra, oglasio se prvi put nakon što su ga učesnice rijalitija Elita Maja Marinković i Stanija Dobrojević pominjale u Beloj kući.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar