BOMBA! Ukrajina i Rusija pristale na direktne pregovore?!
Podeli vest
Predsednik Volodimir Zelenski je u utorak izjavio da je Ukrajina spremna za direktne razgovore sa Rusijom nakon prekida vatre.
- Takođe smo spremni da zabeležimo da smo, nakon prekida vatre, spremni da sednemo u bilo kom formatu - rekao je ukrajinski predsednik novinarima na brifingu.
Na sastanku o rešavanju ukrajinskog sukoba, koji će se održati u sredu u Londonu, Sjedinjene Američke Države predložiće evropskim zemljama i Ukrajini da priznaju Krim kao deo Rusije, dok se saveznici Kijeva nadaju da će u zamenu dobiti bezbednosne garancije za Ukrajinu, piše „Vašington post“, pozivajući se na izvore.
Podsetimo, juče je i ruski predsednik Vladimir Putin takođe rekao da je spreman na direktne pregovore sa Kijevom.
Obraćajući se novinarima, Putin je rekao da bi bilo moguće direktno razgovarati o prekidu napada na civilnu infrastrukturu sa Kijevom.
"Imamo pozitivan stav prema prekidu vatre", rekao je i Putin, misleći na odluku Rusije da sprovede iznenadno 30-časovno uskršnje primirje, za koje su se obe strane međusobno optuživale.
Irski novinar Čej Bouz izrazio je ogorčenje na mreži X zbog, kako tvrdi, privilegovanog položaja ukrajinskih izbeglica u njegovoj zemlji, navodeći da se mnogi od njih voze u skupocenim automobilima koje im država besplatno servisira.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Srdjan Jovanovic
pre 8 meseci
Hahah , pa to je igra samo , a vi napravili Best , pa neće valjda Putin i zelenski za isti sto , pa to nije isti nivo..
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pozvao je danas svet da odgovori na sinoćni napad Rusije i napomenuo da su ruske snage tokom noći gađale Ukrajinu sa 242 drona i 22 krstareće rakete, uključujući i raketu srednjeg dometa "orešnik".
Na sastanku o rešavanju ukrajinskog sukoba, koji će se održati u sredu u Londonu, Sjedinjene Američke Države predložiće evropskim zemljama i Ukrajini da priznaju Krim kao deo Rusije, dok se saveznici Kijeva nadaju da će u zamenu dobiti bezbednosne garancije za Ukrajinu, piše „Vašington post“, pozivajući se na izvore.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Predsednik crnogorske Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević izjavio je da su sada na potezu premijer Milojko Spajić i njegova Vlada, te da od ispunjenja zahteva koje su podneli posle sjednice Predsedništva stranke zavisi njihov opstanak u vlasti.
Viši sud u Beogradu izdao je saopštenje povodom teksta objavljenog 12. januara 2026. godine na portalu Nova pod naslovom "Otkrivamo: Viši sud u Beogradu naprasno primio nove sudije, upućeni tvrde da su motiv izbori za Visoki savet sudstva i namicanje glasova sudiji koju protežira režimski lojalista", a koji je, kako se ispostavilo čista laž.
Ljudi u Nemačkoj klizili su se po ulicama tokom noći dok je crni led izazvao nekoliko nesreća širom zemlje. Do nedelje ujutru policija u istočnoj nemačkoj saveznoj pokrajini Saskoj već je evidentirala 32 nesreće, a bilo je problema i drugde.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Transakcija donosi integraciju digitalnog medijskog ekosistema Mondo INC u portfolio Telekoma Srbija, uz dalji razvoj produkcijskih kapaciteta kroz Firefly productions.
Fiziološkog rastvora ima u apotekama i ni jedan pacijent nije ugrožen, poručio je ministar zdravlja Zlatibor Lončar nakon gnusnih laži poslanice Stranke slobode i pravde (SSP) Jelene Spirić koja tvrdi da ovog rastvora nema već mesecima.
Bugarske državljanke osumnjičene su da su u nedelju, u gradskom prevozu, počinile krivično delo krađa i opljačkale najpoznatiju srpsku doktorku i poslanicu Nadu Macuru.
Tokom vikenda, na teritoriji opštine Tutin, nepoznate osobe zapalile su putničko vozilo marke „audi A6“ parkirano ispred porodične kuće, a policija intenzivno radi na rasvetljavanju ovog slučaja.
D.P. (16) koji je na Božić pucao u babu i dedu u kući na Zvezdari, a onda pucao sebi u glavu i preminuo nekoliko dana kasnije, policiji je poznat odranije i za njim je zbog nasilja bila raspisana potraga.
Nakon završenog opela u crkvi na Novom Bežanijskom groblju u Beogradu, puštena je pesma "Vreme" koju je muzičar otpevao dok je bio član grupe "S vremena na vreme".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar