Snažan zemljotres pogodio ovu državu! Usledio nakon serije potresa, tlo se ne smiruje!
Podeli vest
Još jedan jači zemljotres registrovan je večeras u Turskoj nakon serije zemljotresa koja je usledila posle potresa od 6,2 stepeni u sredu u Istanbulu, dva jača zemljotresa u Kutahji, a potom i u Konji.
Potres jačine 4,9 stepeni Rihterove skale registrovan je u 21.09 sati po lokalnom vremenu u Elazigu u Anadoliji u istočnom delu Turske, objavio je Haberler.
Niz zemljotresa od kojih je najsnažniji bio 4,5 stepeni Rihterove skale pogodio je večeras zapad Turske, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog zavoda (EMSC)
Turčin Rahmi Karademir (67) zaboravio je turski, a progovorio danski jezik nakon operacije u gradu Konja, kojoj je podvrgnut nakon moždanog udara.
25.04.2025
21:00
Podrhtavanje tla takođe se osetilo u okolnim provincijama kao što su Malatija, Šanliurfa i Adijaman.
Prema podacima Predsedništva za upravljanje katastrofama i vanrednim situacijama (AFAD) epicentar potresa bio je bio u okrugu Sivrice na dubini od 11,31 kilometra.
"Počeli smo skeniranje terena. Do sada nismo dobili nikakve negativne informacije. Svim našim građanima želim brz oporavak", objavio je guverner Elaziga Numan Hatipoglu.
Snažan zemljotres jačine 6,3 stepena po Rihterovoj skali koji je pogodio danas područje u blizini obale Ekvadora, oštetio je zgrade u gradu Esmeraldasu i privremeno zatvorio deo naftne infrastrukture, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
Nakon razornog zemljotresa koji je u sredu pogodio Tursku, Grčki seizmolozi u strahu su zbog najava da bi njihovu zemlju uskoro mogao da pogodi potres jačine čak osam stepeni Rihterove skale.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Niz zemljotresa od kojih je najsnažniji bio 4,5 stepeni Rihterove skale pogodio je večeras zapad Turske, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog zavoda (EMSC)
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o svim najaktuelnijim temama i odgovarao na sva najvažnija pitanja u telefonskom uključenju na Informer TV.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije navelo je danas u saopštenju da je napad Amerike i Izraela na Iran bila planirana vojna akcija protiv suverene države.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić istakla je da u trenutku kada je globalna bezbednost ozbiljno uzdrmana, Srbija može da računa na mir i stabilnost zahvaljujući odgovornoj politici koju je godinama vodio predsednik Aleksandar Vučić. Jasno je da je upravo politka koji vodi predsednik Vučić u ovom teškim vremenima garant sigurnosti i bezbednosti naše zemlje.
Na blokaderskom skupu u Kraljevu, gde su se okupili da pruže podršku optuženima za planiranje ubistva predsednika Aleksandra Vučića i članova njegove porodice, čuli su se novi pozivi na ubistvo.
Šačica blokadera zgubidana okupila se danas kod Parka "Ušće", na potezu gde je najavljena izgradnja beogradskog akvarijuma, na protestu pod nazivom "Park prijateljstva, ne investitora".
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević oštro je odgovorio na blokadersko pravljenje skupa podrške optuženima za planiranje ubistva predsednika Aleksandra Vučića i njegove dece.
U Specijalnoj emisiji Exatlona Radojica Lazić otkrio je kako je izgledao njegov prvi susret sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, sa kojim danas ima izuzetno snažno prijateljstvo.
Marko Nikolić je Andreja Bedića u muškoj konkurenciji savladao rezultatom 3:1, dok je Nevena Petrović posle velikog preokreta nadigrala Milicu Balać sa 3:2!
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Čuli smo jake detonacije, bacaju bobme na Abu Dabi. Mi čekamo dalje instrukcije, ali smo za sada bezbedni. Ovako u uključenje za Informer TV priča naš kolega Uroš Rstić koji se trenutno nalazi na odmoru u Dubaiju.
Putnički saobraćaj na pruzi između Beograda i Budimpešte počeće najkasnije od 27. marta, najavio je ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto.
U razmaku od dva sata na magistralnom putu Sremska Mitrovica - Bogatić prepodne su se dogodile dve saobraćajne nezgode na krivinama u naseljima Glušci i Metković.
Antun Mrdeža je srpski državljanin koji se već godinama dovodi u vezu sa organizovanim kriminalom i međunarodnim švercom kokaina. Poznat je i po nadimku „Nikola Boroš“, a prema međunarodnim izvorima označava se kao jedna od ključnih figura u međunarodnoj mreži trgovine drogom između Južne Amerike i Evrope.
Legendarni komičar Džim Keri šokirao je javnost svojim izgledom na 51. dodeli prestižnih francuskih filmskih priznanja u Parizu, gde se pojavio potpuno neprepoznatljiv.
Katarina Velika volela je muziku, ali je bila i njen pokrovitelj i veliki kulturni radnik za vreme svoje vladavine. Pisala je čak i libreta, a ponekad i pevala dvorske kantate.
Serija „Otvorena vrata“ odavno je stekla status kultnog televizijskog ostvarenja, a replike Katarine Anđelić Cakane, koju je maestralno odigrala Vesna Trivalić, citiraju se i decenijama nakon prvog emitovanja.
Glumica Eva Ras kaže da je reditelj Dragoslav Lazić insistirao da se ljubi sa kolegom Draganom Zarićem na snimanju serije "Ljubav na seoski način" (1970).
Mili koja se bavi jahanjem postala je viralna na TikToku nakon što je proverila da li će je konj prepoznati posle drastične promene boje kose, a snimak je za kratko vreme prikupio milione pregleda.
Miris pravog domaćeg hleba kao iz bakine peći vraća u detinjstvo i budi najlepše uspomene. Hrskava korica i mekana, vazdušasta sredina čine ga savršenim izborom za svaki sto.
Postoje biljke koje privlače pažnju izgledom, i one koje stvaraju posebnu atmosferu, a njihov pun efekat dolazi tek uveče, kada se svetla smire, buka dana utiša i mirisi počnu da se šire prostorom, potpuno menjajući doživljaj okoline.
Estradni mag Saša Popović je pre smrti obezbedio stanove ćerki i sinu, što mu je bilo i najvažnije. Iako unuke, koje je željno iščekivao, nije dočekao, decu je na vreme zbrinuo.
Bivši rijaliti učesnik Marko Miljković odlučio je da rashladi bazen sa kockicama leda, tačnije da se našali na svoj račun, jer mu se svojevremeno cela Srbija smejala, kada je pokušavao da zagreje bazen šerpom vruće vode.
Pevačica Suzana Jovanović, udovica Saše Popovića, svakog momenta očekuje da joj se snajka porodi i dobije unuku, a sada je otkrila da će se zvati Marta.
Danas je na Novom bežanijskom groblju održan pomen povodom godišnjice smrti estradnog maga Saše Popovića, a njegova žena Suzana Jovanović pričala je tom prilikom o dokumentarnom filmu "Sale", koji će biti prikazan večeras.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar