• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

01.05.2025

14:10

Kamala ima pakleni plan! Diže narod protiv Trampa, evo kada planira da mu zada žestok udarac!

EPA/Reuters

Vesti

Kamala ima pakleni plan! Diže narod protiv Trampa, evo kada planira da mu zada žestok udarac!

Podeli vest

Bivša potpredsednica SAD Kamala Haris pozvala je Amerikance da se ujedine protiv predsednika Donalda Trampa, optuživši ga da je izazvao „najveću ekonomsku krizu prouzrokovanu ljudskim delovanjem u savremenoj istoriji američkog predsedništva“.

U govoru koji je agencija Rojters opisala kao njen najznačajniji od napuštanja funkcije, Haris je jasno stavila do znanja da se vraća u političku arenu. Govor je održala u rodnoj oblasti San Franciska, na skupu organizacije „Emerge America“, koja se zalaže za ulazak demokratski orijentisanih žena u politiku – organizacije nastale upravo nakon njene prve kandidature u Kaliforniji.

Oštre kritike na račun Trampa

Obraćajući se prisutnima na 100. dan Trampovog novog mandata, Haris je ocenila da su njegove tarifne politike direktno dovele zemlju na prag recesije.

- Trampova ekonomska politika koristi bogatima, dok se istinoljubivi kažnjavaju, lojalisti nagrađuju, a ostatak Amerike prepušten je sam sebi - rekla je Haris, opisujući bivšeg predsednika kao čoveka sa „uskim i sebičnim pogledom na svet“.

U govoru je pohvalila senatore Korija Bukera i Bernija Sandersa, kao i progresivne aktiviste, navodeći da ih odlikuju „moralna jasnoća i hrabrost“. Poručila je da je „hrabrost zarazna“ i pozvala saveznike da budu glasni u svom političkom delovanju.

Ambicije za 2026. godinu

Američki mediji spekulišu da Haris ozbiljno razmatra kandidaturu za guvernera Kalifornije, a anketa koju su sproveli „Emerson College Polling“, „Inside California Politics“ i „The Hill“ pokazuje da bi trenutno bila favorit u trci, sa podrškom od 31 odsto među registrovanim biračima.

Ipak, javnost je podeljena – prema istoj anketi, tačno polovina ispitanika smatra da bi Haris trebalo da se kandiduje, dok druga polovina misli suprotno.

Uprkos porazu na prošlogodišnjim predsedničkim izborima, Haris očigledno ne odustaje od nacionalne politike, a njen povratak na scenu mnogi vide kao uvod u novu rundu političkih ambicija – možda i novu predsedničku kandidaturu.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

E naša Srbijo, sin bombaša juri fotelju! Skandal trese Majdanpek
Politika

E naša Srbijo, sin bombaša juri fotelju! Skandal trese Majdanpek

Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!

25.03.2026

23:20

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set