Indijska vojska saopštila je danas da je Pakistan povećao broj trupa raspoređenih duž granice, uz ocenu da "to ukazuje na ofanzivnu nameru te zemlje da dodatno eskalira situaciju".
Portparolka indijske vojske dodala je da su "indijske oružane snage u visokom stepenu borbene gotovosti", ali da ostaju posvećene "izbegavanju eskalacije, pod uslovom da i pakistanska vojska postupi isto", piše "Gardijan".
Nakon indijskih raketnih napada na tri pakistanske vazduhoplovne baze, Islamabad je rano jutros izveo prvi vojni napad na teritoriju Indije, objavila je pakistanska vojska putem video-snimka na društvenoj mreži Iks.
Rat između Indije i Pakistana bio bi naša stvar koliko i svađa na Mesecu, rekao je potpredsednik SAD Džej Di Vens, i dodao da bi ove dve zemlje trebalo da smire tenzije ali da Amerika ne može da kontroliše nuklearno naoružane azijske susede.
09.05.2025
19:00
Na konferenciji za medije u Nju Delhiju, pukovnik Sofija Kureši rekla je da je Pakistan ispalio više projektila na nekoliko indijskih vazdušnih baza u saveznoj državi Pandžab, kao i na tri baze na indijskom delu u Kašmiru, ciljajući i zdravstvene ustanove i škole.
"Pakistanskim akcijama je odgovoreno na odgovarajući način", rekla je Kureši.
Indijski ministar spoljnih poslova Vikram Misri opisao je pakistanske akcije kao "provokaciju", a indijski odgovor kao "odmeren", preneo je AP.
Napetosti između dve nuklearne sile na indijskom potkontinentu dostigle su novu tačku ključanja. Indijska mornarica izvršila je udare na više ciljeva u Pakistanu, u okviru "operacije odmazde", nakon što su pakistanske snage tokom noći izvele seriju napada dronovima i raketama na vojne baze u indijskim gradovima Džamu, Patankot i Udampur, prenosi televizija NDTV pozivajući se na vojne izvore.
Međutim, ministar odbrane Pakistana Kavaja Asif kasnije je rekao da "nije zakazan sastanak Nacionalnog komandnog autoriteta" nakon jutrošnje vojne operacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon indijskih raketnih napada na tri pakistanske vazduhoplovne baze, Islamabad je rano jutros izveo prvi vojni napad na teritoriju Indije, objavila je pakistanska vojska putem video-snimka na društvenoj mreži Iks.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, koji je danas preminuo, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena. Izvor iz SAD otkrio je ko je stajao iza te odluke.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Muzički repertoar srpske estradne pevačice Snežane Đurišić na tradicionalnoj novogodišnjoj Srpskoj večeri u Zagrebu izazvao je burne reakcije i završio na naslovnicama tamošnjih medija.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar