Novi papa živi na visokoj nozi, sve pršti od luksuza! Čeka ga prsten od 24-karatnog zlata i novi "Benz", a ni to nije sve!
Podeli vest
Robert Frensis Prevost (69) je novi papa i poglavar Katoličke crkve koji, prema pisanju "New York Post-a", živi na izuzetno visokoj nozi. Uskoro će dobiti veliki zlatni prsten od 24-karatnog zlata čija vrednost se procenjuje na oko 520.000 dolara.
Reč je o takozvanom "ribarskom prstenu" koji je jedan od najprepoznatljivijih simbola pape. Prsten potiče inače iz 13. veka i nosi ime po prvom papi, Svetom Petru.
Bivši saradnik predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, Stiv Benon, ocenio je danas da je novi poglavar Rimokatoličke crkve Lav XIV ''antitrampovski papa'', dok ga je krajnje desničarska aktivistkinja bliska Trampu, Lora Lumer, nazvala ''marksistom''.
Novi poglavar Rimokatoličke crkve Lav XIV voli da igra tenis, što radi veoma dobro, a kada je fudbal u pitanju, navija za Romu, preneli su danas mediji.
09.05.2025
19:30
Na njemu će pisati ime novog pape uz sliku Svetog Petra. Nakon toga, on se useljava u luksuzni apartman u palati na Kastel Gandolfu, kompleksu od 135 ari koji se nalazi na periferiri Rima, prestonice Italije.
Takođe, očekuje se da će dobiti električni automobil marke "Mercedes Benz" u beloj boji. Ovo vozilo koje papa vozi ima nadimak "Popemobil". Automobil vredi oko pola miliona dolara i otporan je na metke.
Papa Lav XIV naslutio je svom bratu veče pre konklave da bi upravo on mogao biti izabran za novog papu. Stariji brat Džon Prevost otkrio je iznenađujuće detalje njihovog telefonskog razgovora, vođenog neposredno pre nego što je kardinal Robert Frensis Prevost ušao u Sikstinsku kapelu sa još 132 kardinala.
Novom papi Lavu XIV, američkom kardinalu Robertu Frensisu Prevostu, danas su izbor čestitali brojni svetski lideri, među kojima birtanski premijer Kir Starmer, italijanska premijerka Đorđa Meloni, francuski predsednik Emanuel Makron, nemački kancelar Fridrih Merc i španski premijer Pedro Sančez.
Studije teologije završio je na Katoličkom teološkom institutu u Čikagu. Sa 27 godina je poslat u Rim gde je studirao kanonsko pravo na Papskom univerzitetu Svetog Tome Akvinskog.
Za sveštenika rukopoloženika izabran je 19. juna 1982. godine. Diplomu magistra kanonskog prava stekao je 1984. nakon čega je upućen u misiju u Čulukanasu u Peruu gde je proveo godinu dana, od 1985. do 1986. godine.
Doktorske studije završio je 1987. godine na temu “Uloga lokalnog priora u Redu svetog Avgustina”. Iste godine postavljen je za direktora za prizive i misije u svojoj avgustinskoj provinciji u Ilinoisu u SAD-u.
Papa Franja ga je 2014. godine imenovao za administratora biskupije Čiklajo u Peruu. Dodelio mu je titularnu biskupiju Sufar.
Od novembra 2015. godine je obavljao dužnost biskupa Čiklaja, a 2018. je postao i potpredsednik Peruanske biskupske konferencije. Vatikan mu je godinu dana kasnije, 2019, poverio članstvo u Kongrelaciji za sveštenike, a 2020. i u Kongrelaciji za biskupe.
Iste godine, aprila 2020, postao je apostolski administrator biskupije Kalao. Samo tri godine kasnije, 30. januara 2023. godine, ga je papa Franja postavio za prefekta Dikasterijuma za biskupe i predsednika Papske komisije za Latinsku ameriku, a inače govori čak sedam jezika: engleski, španski, italijanski, francuski, portugalski i ume da čita latinski i nemački.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši saradnik predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, Stiv Benon, ocenio je danas da je novi poglavar Rimokatoličke crkve Lav XIV ''antitrampovski papa'', dok ga je krajnje desničarska aktivistkinja bliska Trampu, Lora Lumer, nazvala ''marksistom''.
Uskoro počinju pripremni radovi na izgradnji brze saobraćajnice "Vožd Karađorđe", koja spada u jedan od najznačajnijih infrastrukturnih poduhvata u modernoj istoriji.
Policija je tokom saobraćajne kontrole u Kuli zaustavila vozilo u vlasništvu poznatog blokadera iz tog mesta, Rolanda Šipoša, otkrivši da je muškarac koji je upravljao tim vozilom bio pod dejstvom psihoaktivne supstance - amfetamin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je večeras na televiziji Lav plus u Čačku i istakao da će se SNS boriti da pobedi u svih 10 lokalnih samouprava na predstojećim lokalnim izborima.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Biznis za koji malo ko zna, a veoma je isplativ u ovom periodu godine jeste čišćenje automobila na adresi, jer se za samo mesec dana rada može zaraditi i do 1.500 evra, dok su ulaganja minimalna.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je država poslala na lečenje u inostranstvu 5.873 ljudi u prethodnih 12 godina i istakao da se puno sredstava izdvaja za inovatine lekove za decu, kao i da će se ta praksa nastaviti.
Predsednik Aleksandar Vučić najavio je danas da će država pomoći dva nova investiciona ciklusa u fabrici "Milan Blagojević - Namenska" u Lučanima koja su, kako je rekao, od velikog značaja za namensku industriju.
Učiteljica dečaka-ubice Koste K, Vesna B. (68), koja je ranije svedočila pred Višim sudom u Beogradu, rekla je da je on do petog razreda bio primereno dete i da ništa nije ukazivalo da može da napravi bilo kakav zločin.
Incident sa splavom koji se otkačio zbog popuštanja vezova, kao i požar u kome je drugi splav izgoreo u potpunosti, posledica je ljudskog faktora, navode stručnjaci.
Poljski princ i kasniji kralj Stanislav II Avgust Ponjatovski ostao je u istoriji upamćen ne samo kao poslednji monarh Poljsko-litvanske države već i kao čovek čija je ljubavna veza sa ruskom vladarkom Katarinom Velikom imala duboke političke i lične posledice.
Čuveni američki voditelj Konan O'Brajen potkačio je vlast u SAD zbog Epstinovih dokumenata rekavši da Velika Britanija bar hapsi svoje pedofile, aludirajući na hapšenje princa Endrua.
U jeku borbe za svetsku dominaciju, Akademija je za najbolji dokumentarni film proglasila "Gospodin Niko protiv Putina" koji je izazvao lavinu komentara širom planete.
Fudbaler Dragi Gudelj ponovo je privukao veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je objavio fotografiju sa svojom bivšom devojkom i čestitao joj rođendan.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar