(VIDEO) Borbeni avioni opkolili Trampa! Lovci snimljeni oko letelice, svi čekaju udarne vesti!
Podeli vest
Američki predsednik Donald Tramp sleteo je danas u Saudijsku Arabiju na početku svoje prve državne turneje u okviru drugog predsedničkog mandata, a njegov dolazak ispraćen je izuzetno snažnim bezbednosnim merama i svečanim dočekom.
Novi satelitski snimci zabeležili su značajno povećanje ruske vojne aktivnosti u blizini istočne granice Finske. Prema pisanju lista Helsinki tajms, analitičari primećuju povećanje broja smeštajnih kapaciteta za vojnike, raspoređivanje avijacije i izgradnju nove infrastrukture na nekoliko ključnih baza.
Good morning from Air Force One, Saudi Arabia! Thank you for the escort, and having President Trump’s back—We all appreciate it. See you on the ground shortly, THANK YOU!!!🇺🇸🇸🇦 pic.twitter.com/iGuqfCvnwt
Iza ultimatuma Evropske unije o jednostranom prekidu vatre krije se unapred isplaniran scenario za dodatni pritisak na Moskvu, ocenio je britanski politikolog Aleksandar Merkuris u analizi objavljenoj na svom YouTube kanalu.
Na ratištu u zoni specijalne vojne operacije pojavio se novi, potencijalno prelomni element – severnokorejski višecevni raketni sistem M1991. Prema video-snimcima koji su počeli da se šire na ruskim Telegram kanalima, ovo moćno oružje već je operativno na terenu i među vojnim analitičarima dobilo je upečatljiv nadimak: „Ubica Hajmarsa“.
Snimak ove pratnje objavio je na društvenoj mreži Iks Den Skavino, zamenik šefa Trampovog kabineta.
„Dobro jutro iz ‘Er fors uan’, Saudijska Arabijo! Hvala vam na pratnji i što čuvate leđa predsedniku Trampu – svi to cenimo. Vidimo se uskoro na zemlji. HVALA VAM!!!“, napisao je Skavino uz snimak iz kokpita.
Tramp je uspešno sleteo na Međunarodni aerodrom kralj Halid u Rijadu, gde ga je dočekao prestolonaslednik Mohamed bin Salman.
Poseta fokusirana na investicije
Kako je najavljeno, tema posete biće velike poslovne prilike i strateške investicije. Saudijski princ Mohamed bin Salman već je obećao oko 600 milijardi dolara ulaganja u zajedničke projekte sa SAD.
Komentatori ocenjuju da Trampova poseta neće biti samo politička, već i izrazito ekonomska – sa fokusom na energetski sektor, odbrambenu saradnju i digitalne tehnologije. Očekuje se potpisivanje više sporazuma tokom boravka američkog predsednika u Rijadu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Saudijski ministar odbrane, princ Halid bin Salman, tokom privatnih sastanaka u Vašingtonu upozorio je da bi, ako američki predsednik Donald Tramp ne sprovede svoje pretnje prema Iranu, iranski režim mogao da izađe ojačan iz krize, prenosi Axios.
Novi satelitski snimci zabeležili su značajno povećanje ruske vojne aktivnosti u blizini istočne granice Finske. Prema pisanju lista Helsinki tajms, analitičari primećuju povećanje broja smeštajnih kapaciteta za vojnike, raspoređivanje avijacije i izgradnju nove infrastrukture na nekoliko ključnih baza.
Hiljade vojnika Severnoatlantskog saveza poginule su tokom sukoba u Ukrajini, izjavio je bivši savetnik šefa Pentagona Daglas Makgregor u obraćanju na Jutjubu.
Vladimir Prijović, predsednik Advokatske komore Beograda priznao je u tajkunskoj emisiji "Utisak nedelje" da blokaderi, na čelu sa njim, mrze svoj narod.
Blokaderi zadojeni fašizmom i mržnjom, kojima smeta sve srpsko, na najbrutalniji i najsramniji mogući način sinoć su u Novom Sadu napali jednog oficira Vojske Srbije.
Ratko Femić, zamenik glavnog i odgovornog urednika portala Nove S, oglasio se nakon što je "Junajted grupa", kompanija kojoj pripada i njegov medij, dobila nove vlasnike.
Predsednik Advokatske komore Beograda Vladimir Prijović ne sme da pita glavnog javnog tužilaca Javnog tužilaštva za organizovni kriminal (JTOK) Mladena Nenadića - zašto štiti ubice svog kolege advokata Miše Ognjanovića.
Nakon smrti Vladislava Jovanovića, bivšeg ministra spoljnih poslova i nekadašnjeg ambasadora pri UN, blokaderi nisu časili časa, nego su odmah krenuli da vređaju pokojnika.
Elica Erski je rekla da je Aleksu upoznala u jednom sportskom centru koji je posetila sa drugaricama, a igrom slučaja njen sadašnji muž se tu našao na pripremama.
Sada već bivša članica Crvenog tima u emisiji Druga strana Exatlona osvrnula se na školske dane u Sjedinjenim Američkim Državama, gde se suočila za teškim oblikom rasizma.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Danas počinje Vaskršnji post, koji se smatra najzahtevnijim, a mnogi vernici na taj način pokušaće da iscele duh i telo, vodeći se savetima patrijarha Pavla.
Veliki Vaskršnji post, najduži i najznačajniji u pravoslavnoj veri, počinje danas, 23. februara, a završava se praznikom Vaskrsenja Isusa Hrista, koji se ove godine slavi 12. aprila.
Kada su naučnici iz Nacionalnog centra za divlji svet Saudijske Arabije tokom 2022. i 2023. godine istraživali pećine u potrazi za divljim životinjama, naišli su na sedam prirodno mumificiranih geparda u pet pećina u blizini severnog grada Arara.
Magistralnim putem koji povezuje Kragujevac, Raču, Topolu, Mladenovac i Beograd ne zna se kad se može proći automobilom. Zbog aktuelnih blokada, saobraćaj je prusmeren preko Cerovca, a tamo se svakodnevno dešavaju incidenti.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se jutros u Mirijevskom bulevaru kod broja 51, u kojoj je, prema nezvaničnim informacijama, jedna osoba teško povređena.
Serija "Katarina Velika", o najmoćnijih vladarki Rusije, snimana je na autentičnim, pažljivo odabranim lokacijama, od zamkova u Češkoj do brojnih lokacija širom Rusije, koje su dočarale duh 18. veka i vladavinu carice Katarine II.
Glumcu Borivoju Bori Kandiću, koji je u kultnoj seriji "Vuk Karadžić" tumačio srpskog reformatora, majka je izdahnula na rukama, a samo nekoliko godina kasnije je i sam tragično skončao.
Pionir salse i legendarni trombonista Vili Kolon preminuo je u subotu, 21. februara, u 75. godini života, saopštila je njegova porodica, navodeći da je umetnik preminuo mirno, u krugu najbližih.
Na 79. dodeli BAFTA nagrada u Rojal Festival Holu u Londonu, film "One Battle After Another" proglašen je najboljim ostvarenjem, dok je "Hamnet" dominirao u britanskim kategorijama, potvrdivši status jednog od najznačajnijih filmova godine.
Večeras od 21.00 sat na Prvom programu RTS-a očekuje nas novo izdanje kviza "Potera". Pojavio se novi isečak iz večerašnje emisije, gde su tragačica Milica Jokanović, takmičar i voditelj Jovan Memedović pričali o popularnoj aplikaciji za pronalaženje partnera Tinderu.
Pevačica Rada Manojlović na društvenoj mreži Iks često piše o svojim uverenjima i teorijama, a najnovijom o urzanju vremena izazvala je lavinu komentara.
Jutjuber Baka Prase otkrio je kako je reagovao kada ga je biznismen Branko Babić pozvao kako bi se uključio u prenos uživo sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.
Influenserka Jovana Jocić uporedila je svoju ljubav sa bivšim partnerima pevačima Vladanom Savićem i Sašom Kovačevićem i otkrila kako je u Vladu bila zaljubljena do ušiju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar