Ruski predsednik Vladimir Putin boravio je u Kurskoj oblasti, u prvoj zvaničnoj poseti otkako su Oružane snage Ukrajine u potpunosti potisnute s tog teritorijalnog pravca, prenosi agencija TASS.
Kako se navodi, ruski predsednik se 20. maja sastao sa volonterima u himanitarnom centru u Kursku.
Rusiji je potreban stvarni mir, a ne novo primirje sa Ukrajinom, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev na Međunarodnom pravnom forumu u Sankt Peterburgu.
Američki predsednik Donald Tramp poručio je da jedino on donosi odluke o sankcijama, odgovarajući na apel ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da Sjedinjene Američke Države uvedu nove mere protiv Rusije.
Raketni udar ruske vojske uništio je kamp za obuku 1. odvojene brigade specijalnih snaga Oružanih snaga Ukrajine u gradu Šostka u Sumskoj oblasti, saopštili su vojni kanali.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Rat u Ukrajini približava se kraju, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin, navodeći da takvu procenu zasniva na onome što se trenutno dešava na frontu.
Jermenija ne može istovremeno da prelazi na standarde Evropske unije i zadrži isti nivo ekonomske integracije sa Rusijom i Evroazijskom ekonomskom unijom, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin, upozoravajući Jerevan na iskustvo Ukrajine.
Rusija je, prema tvrdnjama koje su iznete u emisiji Aleksa Džonsa, spremna da rat u Ukrajini prebaci u mnogo brutalniju fazu, uz masovne udare po Kijevu, Harkovu, ukrajinskoj logistici i objektima NATO-a koji se koriste za snabdevanje ukrajinske vojske.
Poreklo drona koji je pao u Rumuniji ne može se pouzdano utvrditi dok se ne obavi stručna analiza njegovih ostataka, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin posle državne posete Kazahstanu.
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Vojno-politička situacija u svetu ozbiljno se pogoršala, dok su se nova žarišta nestabilnosti pojavila i u neposrednoj blizini granica Zajednice nezavisnih država, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusiji je potreban stvarni mir, a ne novo primirje sa Ukrajinom, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev na Međunarodnom pravnom forumu u Sankt Peterburgu.
Kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je više pripadnika Interventne jedinice 92 jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u novembru prošle godine.
Gledalačko-obaveštajna služba Informer (GOSI) došla je do najnovijeg snimka sa sastanka "Strateškog tima blokadera" održanog pre dva dana u Novom Sadu.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović napravila je haos u Palati pravde, otkrila je novinarka Informera Branka Lazić, koja je izveštavala sa ponovljenog suđenja Vladimiru i Miljani Kecmanović.
Skupština opštine Ivanjica donela je skandaloznu odluku o osudi Informera i glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića zbog - verovali ili ne - istine.
Ministar i visoki funkcioner Srpske napredne stranke Darko Glišić danas je, tokom radne posete Zlatiborskom okrugu, napravio kratku pauzu i predah potražio u jednoj od najlepših bašti u centru grada.
Predsednik Angole Žoao Manuel Gonsalveš nastavio je posetu Srbiji, a danas ga je na Vojnotehničkom institutu dočekao ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Milovan Jovanović (37) stariji vodnik pripadnik Druge brigade kopnene vojske, koji je preminuo od posledica ranjavanja u napadu na bazu Ujedinjenih nacija na jugu Libana, sahranjen je danas na lokalnom groblju u kraljevačkom naselju Kovači.
Danas je u Gradskoj opštini Voždovac počelo preuzimanje kartica za besplatan ulazak na sve otvorene gradske bazene tokom letnje sezone 2026. godine, a građani su već prvog dana pokazali veliko interesovanje.
Naučnici su u permafrostu (zamrznutom tlu) u Jukonu pronašli izmet arkitičke veverice koji sadrži izuzetno očuvanu drevnu DNK. Otkriće je omogućilo uvid u čitav ekosistem ledenog doba, uključujući i vrste poput mamuta stare između 700.000 i 3.000 godina.
Tokom današnjih završnih reči pri samom kraju procesa protiv roditelja dečaka ubice, tužioci i advokati porodica žrtava su izneli do sada nepoznate detalje o Kosti K i njegovom ponašanju pred zločin, pa i o poslednjoj noći pre masakra.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su S. N. (19) iz ovog grada, zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično delo ubistvo u pokušaju.
Završeno je današnje suđenje i iznošenje završnih reči u procesu protiv roditelja dečaka ubice, a Zora Dobričanin je istakla da se danas desilo nešto što je oštećena strana želela, a to je da javnost čuje bar deo onoga što se događa tokom ročišta.
Advokat Vladimira i Miljane Kecmanović Irina Borović izjavila je nakon današnjeg suđenja da se Kosta K. neće pridružiti krivičnom gonjenju svojih roditelja.
Miljana Kecmanović, majka dečaka ubice Koste K. na pauzi današnjeg suđenja, na kojem je tužilac Nenad Stefanović zatražio maksimalne kazne za nju i supruga Vladimira Kecmanovića, istrčala je plačući iz Palate pravde.
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
U seriji "Porodično blago" ulogu Tihomira Stojkovića zvanog Špic maestralno je odigrao Predrag Smiljković, a glumac je godinama kasnije otkrio da je bio zaljubljen u Biljanu Nikolić, koja je u seriji igrala Špicovu ženu Žaklinu.
Britanski lekar Amir Khan podelio je nekoliko jednostavnih i besplatnih trikova koji mogu pomoći da spavaća soba bude prijatnija za odmor čak i bez klima-uređaja tokom vrelih letnij dana.
Bela odeća leti izgleda posebno lepo i sveže, ali se na njoj vrlo lako pojavljuju žute mrlje od znoja i dezodoransa. Dobra vest je da se ovi tragovi mogu ukloniti i prirodnim sredstvima koje većina već ima u kući.
Ako volite tiramisu, ali tražite jednostavniju i povoljniju verziju, ova varijanta sa domaćom kafom i petit keksom mogla bi da postane vaš novi omiljeni kolač.
Kada telefon dođe u kontakt sa tečnošću, najvažniji su prvi trenuci, jer oni često odlučuju da li će uređaj biti spašen ili trajno oštećen.Kada telefon dođe u kontakt sa tečnošću, najvažniji su prvi trenuci, jer oni često odlučuju da li će uređaj biti spašen ili trajno oštećen.
Pevačica Olja Bajrami odlučila je da se povuče iz svakodnevnog ritma i posveti sebi, pa se trenutno nalazi na posebnom režimu detoksikacije i duhovnog rada.
Glumica Jelisaveta Orašanin i bivši košarkaš Miloš Teodosić stavili su tačku na brak, a poznato je da je sportista pre skoro 10 godina bio u vezi sa Anastasijom Ražnatović.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.