Apokaliptične scene u u Nigeriji: Stravične poplave usmrtile namanje 88 osoba, pukla brana, bujica nosi sve pred sobom (VIDEO)
Podeli vest
Najmanje 88 osoba izgubilo je život u poplavama koje su pogodile grad Mokva, u nigerijskoj državi Niger, saopštile su danas vlasti, piše Tanjug.
Lokalni zvaničnik u glavnom gradu Nigera, Mini, Huseini Isah, saopštio je da je veliki broj stanovnika i dalje ugrožen, kao i da su operacije spasavanja i danas u toku, javio je AP.
Prema ranijim izveštajima, poginulo je najmanje 20 ljudi.
Jako nevreme praćeno obilnim padavinama izazvalo je haos u više regiona u Rumuniji. Crveni alarm za poplave upaljen je u 12 okruga. nekoliko stotina vatrogasaca je na terenu, budući da je voda nakon poplava ušla u brojne kuće, a popucale su i brane, piše Telegraf.rs.
Telo muškarca pronađeno je danas u automobilu zarobljenom u vodi koja je izazvala poplavu na jugoistoku Australije. Time se broj žrtava povećao na četiri, nakon što su neprekidne kiše trajale tri dana i odsekle gradove, ubile stoku i srušile kuće.
23.05.2025
10:06
🇳🇬 | Heavy rains caused severe flooding in Mokwa, Niger State, early May 29, 2025, submerging over 50 homes and displacing hundreds of residents.
At least 21 people have been confirmed dead, with many still missing. Rescue efforts are ongoing as authorities search for survivors. pic.twitter.com/Yxnqu6I7xC
Obilne padavine izazvale su velike poplave duž istočne obale Australije, posebno teško pogođeni bili su manji gradovi oko 250 kilometara severno od Sidneja, gde su stanovnici bili primorani da se sklone na krovove kuća, prenose lokalni mediji.
At least 88 people confirmed dead after floods submerged a market town in Nigeria's #Niger State, reports AP quoting official. pic.twitter.com/8juESkzJXl
— Abhijit Pathak (@aajtakabhijit) May 30, 2025
Kako su naveli lokalni stanovnici i zvaničnici, rušenje brane u obližnjem gradu je dodatno pogoršalo situaciju.
Mokva je pijačni grad gde dolaze trgovci i proizvođači hrane sa juga i severa zemlje, navodi AP.
U poplavama u septembru prošle godine, najmanje 30 ljudi je poginulo, a milioni su raseljeni u severoistočnoj oblasti Nigerije, Majduguri, što je pogoršalo humanitarnu krizu izazvanu pobunom islamista iz grupe Boko Haram, podsetila je američka agencija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jako nevreme praćeno obilnim padavinama izazvalo je haos u više regiona u Rumuniji. Crveni alarm za poplave upaljen je u 12 okruga. nekoliko stotina vatrogasaca je na terenu, budući da je voda nakon poplava ušla u brojne kuće, a popucale su i brane, piše Telegraf.rs.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Policija Crne Gore objavila je fotografije muškarca za kog se sumnja da je mogući napadač na Podgoričanina Đ. V., koji je 11. decembra ranjen u blizini Stare Varoši.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Film bivšeg rijaliti učesnika Lazara Čolića Zole inspirisan porodicom Kulić ponovo je onlajn, a on poručije da neće odustati od prikazivanja uprkos pretnjama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar