• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/RIA Novosti

31.05.2025

15:10

Dramatično upozorenje IAEA: Iran sve bliži nuklearnoj bombi, Amerikancima se crno piše

Shutterstock

Vesti

Dramatično upozorenje IAEA: Iran sve bliži nuklearnoj bombi, Amerikancima se crno piše

Podeli vest

Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA) je saopštila da je Iran ubrzao proizvodnju uranijuma obogaćenog na 60%, javila je agencija Frans pres , pozivajući se na izveštaj organizacije, a prenosi RIA Novosti.

„Iran je ubrzao proizvodnju visoko obogaćenog uranijuma poslednjih meseci...IAEA  je saopštila da je „duboko zabrinuta“ što je Iran povećao svoje zalihe uranijuma obogaćenog na 60% između februara i sredine maja“, navodi se u saopštenju agencije.

Iran i SAD završile petu rundu pregovora u Rimu

Podsetimo, Iran i Sjedinjene Američke Države završile su petu rundu pregovora u Rimu u vezi sa iranskim nuklearnim programom, a glavno pitanje koje je u fokusu pregovora ostaje obogaćivanje uranijuma.

Pregovori su naišli na prepreku, jer Iran kaže da će potpisati sporazum samo ako mu se dozvoli domaći kapacitet za obogaćivanje uranijuma, dok SAD kažu da je obogaćivanje njihova crvena linija.

Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči rekao je iranskim medijima nakon razgovora da su diskusije veoma složene i da su potrebni dalji pregovori. Rekao je da je al-Busaidi predstavio nekoliko predloga kako bi pokušao da premosti razlike između stranaka.

Američki Stejt department je saopštio da su specijalni izaslanik Stiv Vitkof i direktor za planiranje Majkl Anton učestvovali u „više od dva sata" direktnih i indirektnih razgovora sa Aragčijem i njegovim timom.

- Pregovori ostaju konstruktivni - postignut je dodatni napredak, ali predstoji još posla. Obe strane su se složile da se uskoro ponovo sastanu. Zahvalni smo našim omanskim partnerima na njihovom kontinuiranom posredovanju - navodi se u saopštenju SAD.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set