Bomba iz Kijeva, Putin u velikom problemu: Zelenski i Evropa prave vojni savez?! Udaraju na neprijatelja svim raspoloživim sredstvima
Podeli vest
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je sinoć da će ta zemlja sledeće nedelje sklopiti sporazume o odbrambenoj podršci sa baltičkim i severnoevropskim zemljama.
''Veoma aktivno radimo na tome da naše Odbrambene snage dobiju sve što im je potrebno. Oružje - proizvodnja i snabdevanje, finansije, obuka - za svaku potrebu sklapamo nove sporazume sa partnerima“, istakao je Zelenski.
Rusija će nastaviti da ostvaruje ciljeve Specijalne vojne operacije bez obzira na kritike aktuelnog predsednika SAD Donalda Trampa, smatra američki analitičar Vil Šrajver, koji se oglasio na društvenoj mreži Iks.
Ukrajina je tokom administracije američkog predsednika Donalda Trampa izgubila status jednog od glavnih spoljnopolitičkih prioriteta Sjedinjenih Američkih Država i svedena je na nivo još jednog od brojnih klijenata koji se nadmeću za ograničene vojne resurse, piše britanski magazin Ekonomist.
''Velika Britanija usmerava profit od zamrznute ruske imovine posebno na naoružavanje i popravku opreme za Ukrajinu. Sve su to milijarde dolara koje jačaju odbranu naše države, jačaju naš narod“, rekao je ukrajinski lider.
Jedan od ruskih vojnika, koji se nedavno vratio iz ukrajinskog zarobljeništva, izjavio je u emisiji televizije „Zvezda“ da je tokom zatočeništva izgubio čak 37 kilograma.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki i ukrajinski predstavnici na pregovorima održanim na Floridi razgovarali su o mogućem mirovnom planu u kojem bi Ukrajina mogla biti faktički lišena mogućnosti da uđe u NATO, objavio je Si-En-En, pozivajući se na izvor upoznat sa diskusijama.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izneo je tokom godišnje konferencije za novinare, održane 19. decembra, pet ključnih procena o razvoju globalnih događaja u narednoj godini, s posebnim akcentom na rat u Ukrajini, odnose sa Sjedinjenim Američkim Državama i ulogu Evrope.
Ruski predsednik Vladimir Putin upozorio je još 2008. godine tadašnjeg američkog predsednika Džordža Buša Mlađeg da bi namera Vašingtona da primi Ukrajinu u NATO dovela do dugotrajnog sukoba između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, pokazuju deklasifikovani dokumenti američke vlade koje je objavio Nacionalni bezbednosni arhiv pri Univerzitetu Džordž Vašington u Vašingtonu, prenosi TASS.
Rusija će nastaviti da ostvaruje ciljeve Specijalne vojne operacije bez obzira na kritike aktuelnog predsednika SAD Donalda Trampa, smatra američki analitičar Vil Šrajver, koji se oglasio na društvenoj mreži Iks.
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Reditelj Martin Skorseze je često angažovao svoju majku da se pojavljuje u njegovim filmovima, gde je ona igrala majčinske uloge i kuvala za glumce i ekipu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar