Jezive scene u Americi! Bacačem plamena napao ljude tokom proizraelskog marša, ima povređenih, haos u Koloradu (FOTO, VIDEO)
Podeli vest
Šest osoba je povređeno u terorističkom napadu u Boulderu u američkoj državi Kolorado kada je napadač uperio improvizovani bacač plamena prema proizraelskim demonstrantima, saopštila je policija.
Šest osoba je hospitalizovano zbog opekotina, među kojima je i jedna teško povređena.
Halid el-Šajer, generalni direktor Međunarodnog aerodroma u Sani, objavio je na Iksu da je jedna od raketa potpuno uništila poslednji civilni avion na aerodromu kojim je upravljala "Jemen ervejz". Izrael je saopštio da je pokrenuo vazdušne napade na glavni jemenski aerodrom u Sani, dan nakon što je pobunjenička grupa Huti ispalila dve rakete na Izrael, prenosi Al Džazira.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je da je vođa Hamasa u Gazi, Mohamed Sinvar, jedan od najtraženijih Palestinaca i mlađi brat pokojnog vođe grupe, Jahje Sinvara, eliminisan, prenosi Rojters.
28.05.2025
17:18
Starost povređenih je od 67 do 88 godina i svi su prebačeni u lokalne bolnice, navodi policija.
Napad se dogodio u nedelju, a svedoci su rekli da je osumnjičeni, koga je Federalni istražni biro (FBI) identifikovao kao 45-godišnjeg Mohameda Sabrija Solimana, uzvikivao "Slobodna Palestina", prenela je televizija ABC.
Američka obaveštajna zajednica veruje da je Izraelu potrebno svega sedam sati da se pripremi za napad na nuklearne objekte Irana, piše Njujork tajms, pozivajući se na izvore u izraelskim i američkim bezbednosnim strukturama.
Jedanaestonedeljna izraelska blokada humanitarne pomoći gurnula je više od dva miliona stanovnika Pojasa Gaze ka sve dubljoj humanitarnoj katastrofi i ivici gladi. Tek prošle sedmice prvi paketi pomoći počeli su stidljivo da pristižu u opkoljenu enklavu.
28.05.2025
13:00
The terrorist who burned 6 Jewish-Americans including children and elderly in Boulder, Colorado, US shouting 'Palestine' in a possible terror attack today is an illegal muslim migrant - Mohamad Soliman pic.twitter.com/bQ6Zb5tM5h
— Megh Updates 🚨™ (@MeghUpdates) June 2, 2025
Policija navodi da je Soliman priveden bez incidenata, a da je zatim prebačen u bolnicu.
Direktor FBI Kaš Patel rekao je da zvaničnici istražuju incident kao "ciljani teroristički napad".
🚨It’s being reported that this Muslim scumbag terrorist, Mohammad Soliman, just set children and elderly on fire in Colorado. Listen to those poor babies screaming. pic.twitter.com/39hYnjmoGS
— Don Keith (@RealDonKeith) June 1, 2025
- FBI veruje da je napad bio ideološki motivisano nasilje, prema prvim informacijama, dokazima i iskazima svedoka - naveo je zamenik direktora FBI Dan Bongino.
Proizraelske demonstracije organizovane su sa ciljem da se podigne svest o preostalim taocima u Pojasu Gaze koje drži palestinska militantna grupa Hamas.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelska vojska napada sve više ključnih ciljeva, usled zabrinutosti da bi rat uskoro mogao da bude zaustavljen, izjavila su dva neimenovana visoka izraelska zvaničnika i dve osobe upoznate sa situacijom.
Halid el-Šajer, generalni direktor Međunarodnog aerodroma u Sani, objavio je na Iksu da je jedna od raketa potpuno uništila poslednji civilni avion na aerodromu kojim je upravljala "Jemen ervejz". Izrael je saopštio da je pokrenuo vazdušne napade na glavni jemenski aerodrom u Sani, dan nakon što je pobunjenička grupa Huti ispalila dve rakete na Izrael, prenosi Al Džazira.
Suviše sam Srbin i suviše volim Srbiju da bih bio po volji moćnicima! Mene zanima podrška građana Srbije, a ne u tuđim kabinetima i zemljama, koju očigledno imaju blokaderi i političar Vladan Đokić!
Aleksej Kišjuhas, blokader sa dna kace, novinar tajkunskog niskotiražnog lista Danas i profesor sociologije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, koji je uhvaćen u švercu velike količine seksualnih pomagala, boravio je u Hrvatskoj ove nedelje.
Slučajno ili namerno blokaderska glumica sa dna kace, Borka Tomović, raskrinkala je strašnu podmetačinu svojih zgubidana i njima naklonjenih tajkunskih medija, koji već danima šire izmišljotine da se na Radio-televiziji Srbije (RTS) dešava cenzura.
Kako je nekada RTS označavan kao "propagandni servis", danas se slična retorika ponovo čuje, ali ovog puta od blokadera na račun Informera. Postavlja se pitanje, da li još neko mora da strada kako bi oni bili zadovoljni?
Tajkun Dragan Đilas, predsednik Stranke slobode i pravde (SSP), govorio je za tajkunske medije i tom prilikom praktično priznao da u redovima blokadera postoje oni koji lažu, pa je kao primer naveo lidera DS-a Srđana Milivojevića.
Neobična scena dogodila se u Nišu kada je jedan od stanara koji živi u prizemlju, verovali ili ne, uključio svoju veš mašinu ispred prozora svoje zgrade.
U Tuzli je juče poslepodne zabeležen nesvakidašnji incident koji je uznemirio stanare jednog naselja, kada je nepoznati muškarac potpuno demolirao parkirani automobil.
Bivši visoki zvaničnici SZO predlažu da se postavi globalni cilj "bez dima do 2040", koji će se postići kombinovanjem tardicionalnih mera sa regulisanim bezdimnim alternativama.
Tihomir Krstić (44) koji je 27. decembra prošle godine u ulazu zgrade na Novom Beogradu napao, izbo nožem i opljačkao S. Ć (67) na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, danas je priznao zločin.
Milosav S. (75), kome se na teret stavlja da je ubio svoju suprugu Javorku S. (76), saslušan je danas u Višem javnom tužilaštvu u Leskovcu gde se branio ćutanjem.
Hapšenjem trojice pripadnika "škaljarskog klana", Predraga Peđe Đurišića, Mališe Bubonje i Lazara Klakora, kojima su lisice na ruke stavljene u utorak u velikoj akciji u Baru i Tivtu, crnogorska policija je rasvetlila čak šest likvidacija koje su počinjene 2017, 2018. i 2019. godine, a među žrtvama je i državljanin Srbije, Ilija Krstić.
Rat između Austrije i Pruske koji se pominje u seriji "Katarina Velika" zapravo je poznat kao Rat za bavarsko nasleđe, manje poznat, ali politički izuzetno značajan sukob u evropskoj istoriji 18. veka.
Američka rediteljka, glumica, scenaristkinja i producentkinja Megi Džilenhol biće predsednica međunarodnog žirija glavnog takmičarskog programa 83. Venecijanskog filmskog festivala, saopštili su danas organizatori.
Proleće je ključno vreme za negu ruža, ali i period kada su posebno podložne bolestima. Jedna jednostavna, prirodna metoda može pomoći da ih zaštitite i sačuvate njihov lep izgled.
Zeljanica je tradicionalna pita koja osvaja jednostavnim sastojcima i bogatim ukusom. Hrskava spolja, a mekana i sočna iznutra, savršen je izbor za svaki obrok.
Afera između učesnice "Elite 9" Sofije Janićijević i Daneta Angelovskog (70) iz Severne Makedonije šokirala je javnost, a on se sada oglasio za medije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar