(VIDEO) Rusi kamenjem pokvarili slavlje Zelenskog: Šok snimak obišao planetu - hrabri civli sprečili još veću bruku ruskih službi
Podeli vest
Grupa muškaraca iz Irkutske oblasti u Sibiru, koja je snimljena kako kamenjem gađa nadolazeće ukrajinske dronove, biće nagrađena za svoju hrabrost, potvrdio je regionalni guverner Igor Kobzev.
U nedelju su vojni aerodromi u pet ruskih regiona, uključujući Irkutsk, bili meta koordinisanih napada dronovima koje je, prema saopštenju ruskog Ministarstva odbrane, izvela Ukrajina.
Uz skoro dvostruko kašnjenje, nova runda pregovora između Rusije i Ukrajine počela je u Istanbulu, u atmosferi pojačanog međunarodnog pritiska i sve većih očekivanja.
Najmanje šest osoba, uključujući jedno dete, povređeno je u napadu ruskih dronova na Harkov na severoistoku Ukrajine, saopštio je gradonačelnik tog grada Igor Terehov.
02.06.2025
08:17
Većina letelica je oborena, ali je nekoliko njih uspelo da probije protivvazdušnu odbranu i pričini štetu – više aviona zapalilo se u Murmanskoj i Irkutskoj oblasti. Ukrajinski i ruski mediji izveštavaju da su dronovi sa eksplozivom lansirani iz kamiona parkiranih u blizini vojnih baza.
Na razgovorima u Istanbulu Ukrajina će predstaviti svoj plan za mirno rešenje, javlja Rojters. To uključuje zahteve koje je Moskva ranije odbacila, uključujući neograničavanje veličine ukrajinskih oružanih snaga i nepriznavanje novih ruskih teritorija.
Ukrajinska vojska izvela je napade dronovima na ruske vojne aerodrome u Murmanskoj, Irkutskoj, Ivanovskom, Rjazanjskoj i Amurskoj oblasti, potvrdilo je rusko Ministarstvo odbrane.
01.06.2025
20:30
🤨 Governor of Russia's Irkutsk said residents who tried to stop drones by throwing stones during yesterday's Ukrainian drone attack will be officially recognized for their "bravery."
Nakon napada, na društvenim mrežama se proširio snimak iz Usoljskog okruga u Irkutskoj oblasti, na kojem se vidi nekoliko civila kako pokušavaju da zaustave letelice neposredno pre poletanja.
Na snimku, koji je brzo postao viralan, vide se muškarci – prema pisanju medija reč je o vozačima kamiona – kako se penju na prikolicu sa koje su lansirani dronovi i iz sve snage bacaju kamenje na njih, pokušavajući da ih onesposobe.
- Operativni štab će oceniti njihovo ponašanje i doneti odluku o načinu na koji će biti nagrađeni -rekao je guverner Kobzev.
On je dodao da je situacija u Usoljskom okrugu pod punom kontrolom vlasti i da stanovništvu ne preti nikakva opasnost.
Napad tempiran pred nove pregovore u Istanbulu
Napad dronovima dogodio se uoči druge runde pregovora između ruskih i ukrajinskih delegacija, koji su zakazani za ponedeljak u Istanbulu. Teme razgovora trebalo bi da budu predlozi obe strane o mogućim modalitetima rešavanja sukoba.
Ranije su ruski zvaničnici sugerisali da sve učestaliji upadi ukrajinskih dronova na rusku teritoriju predstavljaju pokušaj da se sabotira mirovni proces koji se odvija pod pokroviteljstvom Sjedinjenih Američkih Država.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Udar Oružanih snaga Rusije hipersoničnom raketom „Orešnik“ ozbiljno je poljuljao spremnost Zapada da pošalje svoje trupe na teritoriju Ukrajine, piše kineski portal Sohu.
U trenutku kada je lansirana ruska raketa „Orešnik“, ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski nije bio na javnom mestu niti u pokretu, već se, prema tvrdnjama vojnog analitičara Vladislava Šurigina, nalazio u jednom od duboko zaštićenih bunkera namenjenih za komandovanje u vanrednim uslovima.
Uz skoro dvostruko kašnjenje, nova runda pregovora između Rusije i Ukrajine počela je u Istanbulu, u atmosferi pojačanog međunarodnog pritiska i sve većih očekivanja.
Udar Oružanih snaga Rusije hipersoničnom raketom „Orešnik“ ozbiljno je poljuljao spremnost Zapada da pošalje svoje trupe na teritoriju Ukrajine, piše kineski portal Sohu.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Niški opozicionar Dragan Milić i njegovi bliski saradnici postali su glavna tema u poslednje vreme, a njihove malverzacije ne prestaju da se otkrivaju.
Skandalozan snimak iz studija jedne hrvatske televizije osvanuo je na društvenim mrežama. Na njemu se vidi kako se hrvatska poslanica "Stranke sa imenom i prezimenom", Dalija Orešković, raspravlja s voditeljem o proustaškom pokliču "Za dom spremni", a izgovara stravičnu rečenicu na račun Srbije.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
U najvećem sportskom rijalitiju na svetu, sukob između Sanje Kalinović i devojaka u Plavom timu ne jenjava i nikako ne mogu da pronađu zajednički jezik.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U Srbiji će dana ujutru biti hladno sa slabim i umerenim, na jugozapadu i jugu ponegde i jakim mrazem, a tokom dana biće umereno do potpuno oblačno i malo toplije vreme.
Srpska pravoslavna crkva, ali i druge crkve koje poštuju julijanski kalendar, obeležavaju sutra u ponoć početak nove 2026. godine, a širom Srbije organizuje se doček.
Vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer, navodno se predao pripadnicima FBI, ekskluzivno za Informer tvrdi Blažo Marković, bivši policajac i predsednik pokreta "Novi ljudi, nova snaga Srbije".
Na lokalitetu Begluk, u blizini sela Rudna Glava kod Majdanpeka, sinoć oko 21.00 čas došlo je do požara u kojem je u potpunosti izgoreo objekat u vlasništvu Z. S. iz Majdanpeka.
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Turski glumac Džan Jaman oglasio se povodom hapšenja zbog sumnje na povezanost s drogom tokom policijske racije u Istanbulu, ističući da su navodi medija netačni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar